Stran 18 od 22 PrvaPrva ... 8141516171819202122 ZadnjiZadnji
Rezultati 171 do 180 od 212

Tema: vprašanje o varnem rokovanju z orožjem in zravniškem pregledu

  1. #171

    Privzeto

    Dejstvo je da je usrala njegova Ld. Ja saj ne morejo vsega vedeti, ampak da tudi vprašaš ne... In take stvari se bodo dogajale vse do takrat, ko ne bo sprejet enoten pravilnik o pripravništvu, katerega bi morale sprejeti in spoštovati vse Ld. Nekoč sem imel priliko videti kako lepo poteka pripravništvo v LD "Dobrava" ( Ne bom trdil, tam nekje proiti Polhovem gradcu) Stvari imajo dodelane v detajle. Točno se ve, kaj je delo pripravnika, mentorja, kakšni so cilji in naloge, koliko časa je pripravništvo... Takoj ob sprejetju povejo, kdaj bo imel fant družinski izpit, kaj mora vse do takrat narediti in ne samo to, Vsak dobi poleg vsega naštetega še nekaj listov vprašanj, katere so potem vprašani na družinskem izpitu. Vse črno na belem! Za moje pojme vzorčni primer!!!

  2. #172

    Privzeto

    Prej omenjena je LD DOBROVA in ne Dobrava, da ne bo pomote!

  3. #173

    Privzeto

    Zdravo
    od tam je tajnik ZLD Ljubljana in on organizira izobraževanja in tako lahko posreduje točne informacije svojim članom in tudi vsem, ki smo v tej zvezi. Če se ne motim je bilo izobraževanje o varnem rokovanju v ZLD Ljubljana lansko jesen za pripravnike, ki gredo letos na izpit.

    Lp G.

  4. #174

    Privzeto

    Citat čot je objavil: Pokaži objave
    Dejstvo je da je usrala njegova Ld. Ja saj ne morejo vsega vedeti, ampak da tudi vprašaš ne... In take stvari se bodo dogajale vse do takrat, ko ne bo sprejet enoten pravilnik o pripravništvu, katerega bi morale sprejeti in spoštovati vse Ld. ...
    Ja bo držalo.
    V http://www.lovska-zveza.si/ftp/pdf/Navodila_scan.pdf teh navodilih piše, da je ta tečaj sestavni del praktičnega dela izpita, torej je zanj zadolžena LD.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #175

    Privzeto

    Sršen, res drži, da je usposabljanje za varno ravnanje z orožjem sestavni del praktičnega dela lovskega izpita. Vendar beri tudi naslednji odstavek tega Navodila, ki situacijo spremeni v toliko, da brez predavateljskega aktiva usposobljene članice ne gre, vodi pa tudi podatke o preverjanju znanj. Prav zaradi tega, je varno ravnanje z orožjem samostojna tema izobraževanja, ki ga v spomladanskih mesecih razpiše LZS.

  6. #176
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Sršen, res drži, da je usposabljanje za varno ravnanje z orožjem sestavni del praktičnega dela lovskega izpita. Vendar beri tudi naslednji odstavek tega Navodila, ki situacijo spremeni v toliko, da brez predavateljskega aktiva usposobljene članice ne gre, vodi pa tudi podatke o preverjanju znanj. Prav zaradi tega, je varno ravnanje z orožjem samostojna tema izobraževanja, ki ga v spomladanskih mesecih razpiše LZS.

    Vse krasno in prav ampak še vedno sem mnenja ,da je učitelj torej v našem primeru mentor dolžan pripravniku priskrbeti vse da lahko opravi tisto kar se od njega zahteva. Pribljižno tako kot urnik v šoli napiše učiteljski zbor po priporočilu zbornice in ministrstva je logično da se morajo odgovorni za izobraževanje v LD tajnik,informatik ,mentor pozanimati in prenesti obvestilo na pripravnika. Kako bi zgledalo da bi v prvem razredu zahtevali da učenec prebere urnik če pa ga še niso naučili branja.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #177

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Sršen, res drži, da je usposabljanje za varno ravnanje z orožjem sestavni del praktičnega dela lovskega izpita. Vendar...
    Res je, se posipam s pepelom, nisem bral naprej, ker sem imel neko nujno delo in sem objavo hitro zaključil.
    Torej sedaj ostaja samo še vprašanje, ali je usposobljena članica v obravnavanem letu to izobraževanje pripravila in obvestila LDje.

    Hvala za dopolnitev in LP.
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #178

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    ... Kako bi zgledalo da bi v prvem razredu zahtevali da učenec prebere urnik če pa ga še niso naučili branja.
    V lovske vrste se sprejema praviloma polnoletne osebe, ki bi se morale tudi same pozanimati kaj potrebujejo za dosego zadanega cilja. Lovski izpit in članstvo v LD ni enako kot osnovna šola, ki je obvezna in kjer so učitelji dolžni učence spraviti skozi celoten potek obveznega izobraževanja.
    Pripravniki vse prevečkrat pričakujejo, da jim bo vse na krožniku servirano. Včasih je treba tudi sam kaj spodbuditi in najti rešitev, če pri mentorjih in v LD ni posluha.
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #179

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    V lovske vrste se sprejema praviloma polnoletne osebe, ki bi se morale tudi same pozanimati kaj potrebujejo za dosego zadanega cilja. Lovski izpit in članstvo v LD ni enako kot osnovna šola, ki je obvezna in kjer so učitelji dolžni učence spraviti skozi celoten potek obveznega izobraževanja.
    Pripravniki vse prevečkrat pričakujejo, da jim bo vse na krožniku servirano. Včasih je treba tudi sam kaj spodbuditi in najti rešitev, če pri mentorjih in v LD ni posluha.
    Da ne bo pomote in boste vsi mislili da sem en lolek bolek. Sem že napisal se mi zdi...Da so v naši LD vsi mislili da imamo tečaj varnega rokovanja z orožjem v sklopu tečajev za LOVCA...Potem pa nisem več težil..Eh zdaj je kar je 13ga opravimo ta izpit potem pa 14ga takoj dalje na tečaj...Čene pa drugo leto ali kaj..Bo že..

  10. #180
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Pripravnik je postal že tako redka sorta jagra, da ko kakšnega dobimo, mu ne znamo svetovati, ker se je od zadnjega že vse spremenilo...
    Marko Gorše, Nadlesk

Stran 18 od 22 PrvaPrva ... 8141516171819202122 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •