Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 15 od 15

Tema: Krmišče za lisice

  1. #11

    Privzeto

    Marko, pri nas na Notranjskem je tako kot je povedal Veper. Ni naprave ali objekta ki ga medved ne bo sesul in uničil, tako da dejansko krmišče in krmljenje samo lisic in kun odpade. V deželi medveda to ne pride v poštev. Še najboljše se mi je obnesla uporaba pesjih briketov. Jaz jih raztrosim v lisičjih revirjih kar po travniku pred kako dobro prežo in po tem hodim en teden tam čakat dokler prvič ne prikolovrati medved. Takrat neham in se preselim na drug travnik in tako kolobarim dokler se ne naveličam. Lisice pa presenetljivo hitro začnejo prihajati in pobirati brikete. Problem pa nastane v snegu ko se na brikete spravijo vrane.Te so pa milo rečeno nenadje..... Proti njim ni obrambe. Pospravijo vso hrano ki jo prineseš. Sicer mislim da je pri lovu lisic napaka v načinu lova. Vsi ,oz. večina lovcev je vajena loviti eno divjad in npr. danes grem na srnjaka, drugič na prašiča, tretjič na jelena ali teleta. Tako večinoma sedimo na prežah in čakamo na določeno vrsto divjadi in ko vidimo lisico še pomislimo ne da bi jo uplenili in iščemo ne vem kakšne izgovore zakaj je nismo. V 99% takega čakanja ne uplenimo nič in lahko samo rečemo da smo bili na svežem zraku. Jaz se pri sebi to spremenil. Upoštevam lovno dobo, čeprav se mi zdi neumna. Ne vem zakaj mladičev lisic ne smemo upleniti takoj ko začnejo hoditi ven iz lisičine? Čemu jih šparamo? Skratka, lisico uplenim vsakič ko se mi ponudi priložnost, ne glede kaj jagam. Ne šparam ne krogle in ne šibre. Rezultat je 10-15 lisic letno brez kake dodatne filozofije in dela.

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Strinjam se z teboj. Ker lovska iznajdljivost ne pozna meja vseeno poskušam da bi v prakso spravili tisto, kar so napisali na ZGS. Čeprav bi bilo mogoče bolj pametno, da bi krmljenje lisic in kun preprosto prepovedali, tam kjer je prisoten medo.

  3. #13
    Član od
    Nov 2011
    Lokacija
    Cerkvenjak
    Prispevki
    18

    Privzeto mrhovišče za lisico

    16-16,30-06

  4. #14
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Diskontno krmišče za lisice:

    Povezava 11612

  5. #15
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Zrelo za inšpekcije !

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •