Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 61

Tema: Pomladansko soljenje

  1. #41
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    sz gorenjska
    Prispevki
    111

    Privzeto

    Ja Bog pomagejEni pa res znajo naredit iz muhe slona.Če bi vsak pred svojim pragom pomedel,bi bil cel svet manj onesnažen.Samo smetnjak od teh "ekologov"bi rad videl,verjetno jim je ločevanje odpadkov "deveta briga",tukaj na forumu se pa predstavljajo s svetniškim sijem.Pa se nimam nemena kergat,samo na živce mi gre ko nekateri pametujejo tam,kjer to ni pomembno.Pametovanje naj se pri vsakem začne doma,pa četudi "samo" pri ločevanju odpadkov.Ta sol v solnicah pa res naredi zanemarljivo škodo.

  2. #42
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat rutarjan je objavil: Pokaži objave
    J...Ta sol v solnicah pa res naredi zanemarljivo škodo.
    Že marsikaj, kar je danes kritično, je bilo včasih zanemarljivo.
    Meni je pa všeč, če mi nekdo poda take utemeljene odgovore kot to počne Mugo. Kaj je narobe s tem, če rečemo bobu bob in priznamo, da imamo solnice za privabljanje in oceno pred odstrelom?

  3. #43

    Privzeto Soljenje

    Seveda, marsikaj je bilo včasih zanemarljivo in v današnjih časih ni. Je pa tudi res, da koliko naredijo "škode" solnice v naravi ni niti malo v primerjavi koliko lahko naredijo škode slana cestišča... Je res? Razlika je O G R O M N A ! In mislim, da se boste z tem strinjali :icon_smile:

  4. #44
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    ...Je pa tudi res, da koliko naredijo "škode" solnice v naravi ni niti malo v primerjavi koliko lahko naredijo škode slana cestišča... Je res? Razlika je O G R O M N A ! In mislim, da se boste z tem strinjali :icon_smile:
    Seveda se strinjam. A kljub temu mi ni všeč, če lovec odbije vrh zdravemu drevesu in naredi iz njega solnico kljub temu da je komaj 2 metra stran šop suhih kostanjev. A le ti so malo za smreko, medtem ko je nova solnica direktno na strelni liniji iz preže. Zakaj nekaj uničiti, če je na voljo boljša rešitev?

  5. #45
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    V gozdu je 100m stran od tam kjer sam stojim ogromno divje odlagališče odpadkov, 100kubikov smeti, tudi nevarni odpadki so vmes. Torej lahko tudi jaz tukaj, 100m stran v gozdu odvržem pločevinko od piva. Kaj pa je to proti tistemu kupu, kajne, saj:
    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Razlika je O G R O M N A ! In mislim, da se boste z tem strinjali :icon_smile:
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #46
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    sz gorenjska
    Prispevki
    111

    Privzeto

    Zakaj imamo solnice vsi dobro vemo,in tudi jaz nisem tukaj podal kakršnega drugega mnenja.Zbode me to,da se nekateri spotaknejo ob nekaj,kar omembe ni vredno,tam kjer so meje kritičnega pa že zdavnaj presežene-tam si pa zatiskajo oči in ne storijo ničesar.Če ste taki ekologi,mi pa povejte samo,kakšne avtomobile vozite.O onesnaževanju in vplivih svinca ki ga izpušni plini vsebujejo pa si sami preberite-vprašajte strica googla.Pa da ne boste mislili da imam jaz nek eko avto,ampak če se zapnete v solnice poj se dajte še v svoje avte.Pa v "bufet" se peljite z biciklom,pa na jago iz doline peš na vrh Gore.Zdaj pa ekologi v akcijo,pa ko boste morda vsaj za kanček spremenili svoj neekološki način življenja,in morda dali zgled še svojemu sosedu,takrat se bodo stvari začele počasi obračati na bolje.In takrat bom tudi jaz opustil svoje solnice.Obljubim.

  7. #47

    Privzeto

    Čeprav tole ne sodi ravno k tej debati o soljenju, me zanima, kakšne imate izkušnje ali predloge, kako pripomoči k premagovanju pomladanskih drisk. Namreč pri nas je kar nekaj poginov glede driske. Ali sploh kaj obstaja, da bi nastavili srnjadi, da bi lažje premagala to za srnjad smrtonosno bolezen?

  8. #48

    Privzeto

    Fantje,a še kar solite?? Malo si v razmislek vzemite Rutarjanovo izjavo,potem pa lahko spet solite!

    Rikec to so črevesno-želodčni zajedalci!

  9. #49

    Privzeto

    Citat Franc je objavil: Pokaži objave
    Rikec to so črevesno-želodčni zajedalci!
    Franc bi moral nadaljevati: ki v pomladanskem času povzročijo največ pogina pri oslabeli divjadi. Tak pogin je posledica oslabelosti zaradi premajhne jesenske zaloge tolšče. To je tista divjad, ki je v lovnem času upravičena odstrela.

  10. #50
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Bravo Rutarjan.

Stran 5 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •