Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 54

Tema: Nov Merkel RX-HELIX

  1. #31
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Pri mojih dveh Blaserjih ni to nič nenavadnega,pa verjetno še pri marsikateri drugi puški, poleg tega pa se mi zdi veliko bolj pomembno, da določeno municijo odlično grupira, kot da jih nese več različnih približno točno.
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  2. #32

    Privzeto

    Moja R8 nese enako vso municijo iste teže, ki sem jo do zdaj preizkusil (največje odstopanje, ki sem ga do zdaj zaznal je bilo cca 1 cm med različno municijo iste teže). Nekatere pa nese celo povsem enako. Le lažjo in bolj navito municijo nese nekoliko višje, tako da je ob pristrelu na lažjo municijo treba nekoliko prestaviti samo višino.. Mislim da je to dober pokazatelj kvalitete cevi. Predvsem pa je to zelo uporabno in mislim da tudi zelo pomembno - na lovu, saj lahko glede na način lova in divjad, ki jo loviš, brez skrbi menjavaš strelivo.
    Pri takšni cevi, tudi ni bojazni, da ne bi dobro grupirala. Najmanjša grupa pri tej puški do zdaj je bila 1,4 mm, največje in najbolj raztrešene pa tam do 2,5 cm. Slabše kot to, je s tako puško že težko ustreliti, neglede na municijo.

  3. #33
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Meni 50let star Mauser 6.5x57 strelja čeha 8.5g, Normo Nosler part 8.1g in Ppu 9g v 4x4cm B-)
    Drugač pa bolj debela kot je cev, bolj skup nese različno težo krogel.

  4. #34

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Moja R8 nese enako vso municijo iste teže, ki sem jo do zdaj preizkusil (največje odstopanje, ki sem ga do zdaj zaznal je bilo cca 1 cm med različno municijo iste teže). Nekatere pa nese celo povsem enako. Le lažjo in bolj navito municijo nese nekoliko višje, tako da je ob pristrelu na lažjo municijo treba nekoliko prestaviti samo višino.. Mislim da je to dober pokazatelj kvalitete cevi. Predvsem pa je to zelo uporabno in mislim da tudi zelo pomembno - na lovu, saj lahko glede na način lova in divjad, ki jo loviš, brez skrbi menjavaš strelivo.
    Pri takšni cevi, tudi ni bojazni, da ne bi dobro grupirala. Najmanjša grupa pri tej puški do zdaj je bila 1,4 mm, največje in najbolj raztrešene pa tam do 2,5 cm. Slabše kot to, je s tako puško že težko ustreliti, neglede na municijo.
    Daj prosim ne nakladaj in ne imej nas za norce.

  5. #35
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat FRANCI je objavil: Pokaži objave
    Daj prosim ne nakladaj in ne imej nas za norce.

  6. #36

    Privzeto

    Tule se vama pa pridružujem.
    Malo je treba na realna tla stopit. Med strelivom različnih proizvajalcev je kar velika razlika. Čeprav je krogla iste teže. O grupah 2cm pa lahko le sanjate (z različnim strelivom).
    Čim pa streljate malo dlje se pa napaka potencira.

  7. #37

    Privzeto

    Lastnikom Crvene Zastave in podobnih pušk se zdi znanstvena fantastika, da bi puška dve različni municiji nesla enako?

    Citat FRANCI je objavil: Pokaži objave
    Daj prosim ne nakladaj in ne imej nas za norce.
    Kdaj bomo pa od tebe dočakali kakršen koli uporaben komentar?

    Citat pikolis28 je objavil: Pokaži objave

  8. #38

    Privzeto

    Tukaj je pa že malo balistike vmes, Deerhunter, malo preštudiraj odvisnost hitrosti krogle z gravitacijo in posledično padcem krogle v določenem času. In to velja za vse izstrelke, tudi za snežno kepo

  9. #39
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Nekaj malega pa je odvisno tudi od nihanja/vibracije cevi:-)

  10. #40
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Lastnikom Crvene Zastave in podobnih pušk se zdi znanstvena fantastika, da bi puška dve različni municiji nesla enako?



    Kdaj bomo pa od tebe dočakali kakršen koli uporaben komentar?
    Nikoli si že ti pojedl vso pamet

Stran 4 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •