Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 12

Tema: nova zastava - lk m808

  1. #1
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto nova zastava - lk m808

    tale puška se mi zdi zanimiva za nabava, pa me zanima, če ima kdo od vas kake izkušnje z njo.

    http://www.zastava-arms.co.rs/

    me pa mal jezi, ker ne razumem cirilice in posledično tudi ne pdf kataloga
    http://www.zastava-arms.co.rs/
    Last edited by Tine; 24. January 2010 at 11:59.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  2. #2

    Privzeto

    Meni osebno ni preveč všeč ker je narejena preveč po vojaško. To je samo moje menje.

    Upam pa da je narejena bolj natančno in strokovno kot so bile prejšne.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  3. #3
    Član od
    Oct 2009
    Prispevki
    51

    Privzeto

    Mnja. Lepša je kot prejšnje Zastave, še vedno pa ni lih lepa. Poleg tega mi ni jasno, ČEMU ima 65cm dolgo cev pri standard kalibrih (veliko firm sedaj ponuja 56cm, ali celi 51cm), saj s tem izgublja na okretnosti. Prav tako je zelo težka, 50 gramov manj kot 4kg, kar je za moderno risanico absolutno preveč. No, dobra stran tega je, da sigurno ni kakih dural primesi vmes.
    Če drugega ni, jim je ratalo vsaj narest izvlečni magazin (juhu, leta 2010, ampak je ratalo). Osebno pa mislim, da glede na cene ki so sedaj, bo gvišno dražja od M70, tako da jaz osebno bi v tem rangu raje gledal CZ 550 (češka zbrojevka). Boljša kvaliteta in kar sem dosedaj videl, boljša preciznost. Zadnje dobre zastave so bile izdelane 15-20 let nazaj. Vsi puškarji povejo, da je sedaj bolj revščina, in je treba še kar nekaj vložit na puško, da nastane "spodobna". Potem smo že na dilemi "zakaj nisem kupil raje kaj drugega".

  4. #4
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    ne teža in ne dolžina puške zame nista pomembni. zaradi 0,5 kg in par cm se mi zdi, da ne izgubiš prav nič.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  5. #5
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Po ogledu slik lahko rečem da je nagravžna! Izdelana kot da bi jo popoldne kovaški vajenec iz dolgega časa skup stolkel. Edino kar mi je všeč je to, da so končno vstavili spodobno varovalko, ki ne moti daljnogleda in še vedno deluje na varovanju igle. Var ročice na zatvarač je pa sploh višek šlamparije:
    Last edited by ZR7; 24. January 2010 at 18:46.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    tine, še enkrat raje pomisli o starem čehu, pomoje je bolj kvalitetno narejen kot pa tole krepelo:)

  7. #7
    Član od
    Oct 2009
    Prispevki
    51

    Privzeto

    Čeh pomojem v vsakem pogledu poseka Zastavo. Kakšen nov model 550 lux z snemljivim nabojnikom je prav spodobna puška po spodobni ceni!

  8. #8
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Po ogledu slik lahko rečem da je nagravžna! Izdelana kot da bi jo popoldne kovaški vajenec iz dolgega časa skup stolkel. Edino kar mi je všeč je to, da so končno vstavili spodobno varovalko, ki ne moti daljnogleda in še vedno deluje na varovanju igle. Var ročice na zatvarač je pa sploh višek šlamparije:
    ravno ta varovalka me je pri tem gviru najbolj navdušila

    a po tej sliki sklepaš, da je "rigl" zavarjen?
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  9. #9
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    ravno ta varovalka me je pri tem gviru najbolj navdušila

    a po tej sliki sklepaš, da je "rigl" zavarjen?
    Saj se čisto jasno vidi. Zavarjeno, var pa šlampasto obdelan.
    Kar se tiče varovalke, je možno tako vgraditi na vsak Mauser zaklep, zato to naj ne bo tvoje vodilo za nakup.

  10. #10
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ni lepa, niti zastonj.........

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •