Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 20

Tema: SAKO 85 classic

  1. #1

    Privzeto SAKO 85 classic

    Pozdravljeni
    Zanimam se za nakup te risanice v kalibru 7 RM in me zanima, če ima kdo izkušnje z njo.

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Imam izkušnje z očetovim stainless laminated in z mojim starim modelom 75 finnlight, par kolegov ima tastare modele 75 hunter, varmint. Vse špila kot je treba, natančnost pri tej firmi nikol ni bila vprašljiva, prav tako zanesljivost.
    Kar pogumno po njo, če ti je kaliber všeč.

  3. #3

    Privzeto

    Hvala lepa RWS, zanima me samo še, če ima ta puška naprožilo.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Če ga puška nima, se ga da naročit, mislim da je okol 100e. Je pa tut direkten sprožilec tako fin, da naprožila skoraj ne rabiš.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Danes sem imel v roki Sako 85 v kalibru 30-06. Puška že na prvi izgled izgleda kvalitetno. (Les je lepši kot pri Tikki t3, ki sem jo opisal prejšnjič.) Puška je bila z merki. Nastavki za montažo so na konus. Kočenje deluje zelo gladko, skoraj neslišno, brez večjega upora. Nabojnik je dvoredni, kovinski. Gumb za nabojnik je potrebno pritisniti notri in dol, da lepo izskoči.(Pri Tikki samo dol.) Kot je že nekdo na tem forumu napisal, je odpiranje zaklepa res nekoliko glasnejše. Cena čisto novega je cca.1850€ (Nova Tikka t3 cca. 1069€).

  6. #6
    Član od
    Jan 2012
    Lokacija
    Maribor
    Prispevki
    21

    Privzeto

    Sam sem bil lastnik SAKO BVARIAN 85 308 WIN, vse kar lahko povem o tej puški je, da sem bil zelo zadovoljen moja je imela izredo lepo kopito, da o priciznosti sploh ne govorim. Če koga zanima kaj več o njej in moje izkušnje.... jih delim z veseljem z vami.

  7. #7

    Privzeto

    Citat lanščak je objavil: Pokaži objave
    da o priciznosti sploh ne govorim.
    Naj kdo raje napiše katera ni precizna. Bo lažje pri izbiri.

  8. #8
    Član od
    Jan 2012
    Lokacija
    Maribor
    Prispevki
    21

    Privzeto

    Se strinjam alojz1 pri izbiri je to vsekakor zelo dober podatek. Kar imam jaz izkušenj je tako: Zastava M70 308 WIN leto izdelave 1993 zelo dobra z veliko različnega streliva, Winchester Vulkan 30-06 polavtomatska (sdelovanje podjetja Browning) je bila dobra z različnimi strelivi vendar ima kolega enako in ima probleme z točnostjo zadetkov, zaenkrat se raziskujemo problem, napišem ko bo jasno, Bergara bom rekel dobra z določenim strelivom 308 WIN.Sako Bavarian 85 308 WIN, zelo dober z več različnim strelivom. Baikal IZH-18MH 223 je dobra do zelo dobra z določenim strelivom. Baikal IZH-18MH 308 WIN zelo slaba, z določenim strelivom pogojno dobra. Winchester BLR 243 starejša izdelava je zelo dober z različnimi strelivi....nekaj malega kar sem imel priložnost uporabljati oz. preizkusit. Vsekakor pa so to moje osebne izkušnje, mogoče nekdo drug ima čisto drugacne izkušnje. V sredo grem na preizkus TITAN 6 308 WIN in da vidim koliko je s to puško.

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    preciznost ima več stopenj, v 3cm nesejo vse, tut Crvena Zastava.
    Pri Sakotih(da ne bo pomote, Tikka ne zaostaja dosti, če sploh) gre pa za najvišjo stopnjo preciznosti, ki jo lahko ima lovska puška.
    Tarče kot je nekaj teh, pri drugih lovskih puškah ne vidiš pogosto:










    (ta je 6 strelna grupa!)




    To so vsi doma polnjeni naboji, zadnja tarča je pa tovarniški Sako S. hammerhead 9.7g!
    Namerno sem prilepil več tarč, da ne bo kdo reku: enkrat se mu je ena grupa 3 strelov posrečila, pa dviga Fince v nebo

  10. #10

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    preciznost ima več stopenj, v 3cm nesejo vse, tut Crvena Zastava.
    Ampak luknjo v luknji ponavadi iščejo tisti, ki imajo problem sploh kakšen krog zadeti na preizkusu. Je vedno puška kriva. Ali pa strelivo.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •