Stran 13 od 22 PrvaPrva ... 391011121314151617 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 121 do 130 od 220

Tema: Blaser R8

  1. #121
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Samo, da smo te na pravo pot spravili........

  2. #122

    Privzeto

    A je kaka razlika v sistemu puške R8 glede na dolžino naboja? Če povem po domače, je sistem krajši pri 308win, kot pri 30-06 in se posledično hitreje repetira zaradi krajšega potega? Na uradni blaser strani je za najti dokaj malo podatkov, še standardno dolžino puške R8, ki naj bi bila 102 cm, sem komaj našel.

    Ali je v kateri trgovini pri nas na zalogi kaj pušk R8 professional. Zanima me razlika v uravnoteženosti puške pri standardni cevi 58 cm ter skrajšani cevi 52cm, kar bom lahko preizkusil le v živo. Lahko na ZS.

  3. #123
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Wink Umetnik

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    A je kaka razlika v sistemu puške R8 glede na dolžino naboja? Če povem po domače, je sistem krajši pri 308win, kot pri 30-06 in se posledično hitreje repetira zaradi krajšega potega? Na uradni blaser strani je za najti dokaj malo podatkov, še standardno dolžino puške R8, ki naj bi bila 102 cm, sem komaj našel.

    Ali je v kateri trgovini pri nas na zalogi kaj pušk R8 professional. Zanima me razlika v uravnoteženosti puške pri standardni cevi 58 cm ter skrajšani cevi 52cm, kar bom lahko preizkusil le v živo. Lahko na ZS.
    Ni razlike v sistemu (kako lahko prideš sploh na tako idejo), je pa treba pri .308 potegniti 11mm manj nazaj kot pri 30-06, da zleti tulec ven. ( zakaj je to pomembno).
    Na blaser strani so vsi potrebni podatki, samo najti jih moreš.

    Celotno teža puške s standardno dolžino in profilom cevi je 3,3 kg, tako da vpliva teh borih 6 cm na uravnoteženost sploh opazil ne boš.
    Krajše cevi delajo, ker ji določeni kalibri pač dovoljujejo in so boljše za določene načine lova.
    Ker se krajše cevi izdelujejo po naročilu sem prepričan, da ni nikjer na zalogi.
    Kje v Ljubljani se pa najde kaka R8 na zalogi.

  4. #124

    Privzeto

    Odločitev o nakupu je že padla, zdaj pa preverjam zadnje detajle kateri me zanimajo. Ne morem se namreč odločiti glede dolžine cevi, od katere je potem posledično odvisen tudi kaliber. Če bo standardna cev bo 30-06, če pa kratka pa 308win. Rad imam kratko in priročno orožje, nisem pa siguren, če ne bo puška s kratko cevjo in skupno dolžino 96 cm vseeno delovala "prekratka".

    Sem bil pa tik pred nakupom R93 že pred leti pa mi takrat v offroad izvedbi ni bilo všeč sivo kopito. Novejša verzija kopita zelene barve s črnimi vložki deluje bolj lovsko.

  5. #125

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Če bo standardna cev bo 30-06, če pa kratka pa 308win. Rad imam kratko in priročno orožje, nisem pa siguren, če ne bo puška s kratko cevjo in skupno dolžino 96 cm vseeno delovala "prekratka".
    Strinjam se z stavkom v mastnem tisku. Ne vem pa kako ocenjuješ dolžino. Kdaj je puška prekratka? Jaz mislim, da takrat ko ni več točna ali pa naboj ni izkoriščen.

  6. #126

    Privzeto

    Zame je puška prekratka takrat ko lahko z njo sam sebe obstreliš Malo šale mora bit

    Puška mora že na pogled delovati uravnoteženo in usklajeno, ravno tako mora delovati ko je že v roki. Tako kot je puška lahko predolga, pri tem mislim na klasične karabine dolžine od 110cm do 120 cm, tako je lahko tudi tako kratka, da v roki spet ne deluje naravno.

  7. #127
    Član od
    Jan 2008
    Lokacija
    Dobovec
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Sam imam R8 professional standardna cev v kalibru 30-06 in lahko recem samo da je puška tisto kar sem pričakoval.
    Trotovšek

  8. #128

    Privzeto

    Torej mi svetuješ standardno cev? Glede na to da bo na puški dokaj velik daljnogled s 56 lečo, bo najbrž vseskupaj bolje izgledalo s cevjo standardne dolžine.

  9. #129
    Član od
    Jan 2008
    Lokacija
    Dobovec
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Po mojem mnenju standardna cev zadostuje za lov. Sam imam povečavo 2,5-10x50 in je čist ok. Bom naložu kakšno slikco.
    Trotovšek

  10. #130

    Privzeto

    Pri tem misliš na dolžino cevi ali na tip cevi?

    Citat Trotovšek Tomaž je objavil: Pokaži objave
    Po mojem mnenju standardna cev zadostuje za lov. Sam imam povečavo 2,5-10x50 in je čist ok. Bom naložu kakšno slikco.

Stran 13 od 22 PrvaPrva ... 391011121314151617 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •