Stran 19 od 22 PrvaPrva ... 91516171819202122 ZadnjiZadnji
Rezultati 181 do 190 od 220

Tema: Blaser R8

  1. #181
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Kakorkoli, puška zna ustrelit v isto piko. Moteč faktor tukaj je tisti kateri pritiska na sprožilec, pa naj si bo puška vpeta ali ne.

  2. #182
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ja, le da na sme biti preveč zarjavela in nagrižena, znotraj namreč .

  3. #183

    Privzeto

    Kot vidiš sem napisal ločeno pristrelitev orožja in preizkus lovskega orožja in sicer zaradi tega da teh dveh stvari ne bi mešali. Ali po domače, pristreliš orožje ko kupiš novo strelivo ali nov daljnogled ali pa ko kupiš kar vseskupaj z novo puško vred. Tisti, ki nekaj damo na to, ponavadi pristrelimo čim bolj natančno. To je recimo zadevanje v vsaj eno kotno minuto na 100 m in nato prestaviti kupule tako, da zadetki padajo v pravo mesto. Vsakoletni preizkusi lovskega orožja, katerim pravimo tudi nastrelitve ali pristrelitve pa so namenjene le ugotavljanju, ali je članstvo LD s svojim orožjem sposobno zadeti 15,4 cm krog na 100 m (!!!)... Zato teh dveh stvari ni za enačiti.
    Oziroma, če odgovorim brez dolgovezenja, še nikoli nismo na preizkusu lovskega orožja uporabljali stojal, kamor bi vpenjali puške. Kot sem že napisal, se vpetih pušk in stojal najraje izogibam.


    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Vendar tudi pri pristrelitvi orožja, še manj pa na preizkusu lovskega orožja, ne zagovarjam vpetih pušk v stojala.

    Citat jegr je objavil: Pokaži objave
    O kakšnem vpetju puške na pristrelitvi se pa pogovarjaš?A pri vas tako opravite vsakoletno pristrelitev orožja?

  4. #184

    Privzeto

    Se strinjam. Kot ste videli sem že ob objavi posnetkov tarč napisal, da bi gotovo šlo še bolje, ob izpolnitvi določenih pogojev - pravi strelec, druga polnitev, ki bi še bolje nesla, fiksno vpeta puška...
    Treba se je zavedati, kot sem že napisal, da sem streljal v slabih vremenskih pogojih, iz rame ter s preizkusnim strelivom. Če bi se nekoliko poigral s tem, iskal boljšo polnitev, boljše vreme ali boljši naslon, bi šlo najbrž še malo bolje. Ampak za lovsko rabo pač to zadostuje (vsaj meni). Pravzaprav zadostuje celo dvakrat večji raztros od tistih, katere sem včeraj naredil, saj na divjadi ne bo nobene razlike. Še vedno je vse v vitalni coni in divjad bo ravno tako padla...

    Sam sem tudi že velikokrat rekel, da je največkrat orožje bolj natančno, kot je strelec z njim sposoben ustrelit. Želel pa sem videti, kakšna bo grupa z novo puško in lahko rečem, da sem zadovoljen z njo (s puško in z grupo).

    Citat Ostrorogi je objavil: Pokaži objave
    Kakorkoli, puška zna ustrelit v isto piko. Moteč faktor tukaj je tisti kateri pritiska na sprožilec, pa naj si bo puška vpeta ali ne.
    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Ja, le da na sme biti preveč zarjavela in nagrižena, znotraj namreč .

  5. #185

  6. #186

    Privzeto

    Kaj pa beseda "accident"?

  7. #187

    Privzeto

    Ljubezen na prvi pogled, ko sem te pred dobrim letom prvič uzrl v vsej svoji lepoti.
    Sledile so neštete ure posvečene raziskovanju in spoznavanju vseh tvojih lastnosti.
    Vse to je botrovalo, da se je želja in hrepenenje tako povečalo, da sem sprejel odločitev – vzamem te.

    Pot do tebe ni bila enostavna. A sedaj si v mojih rokah in vse ostalo je pozabljeno.

    Dobrodošla puška Blaser R8 professional success + Swarovski Z6i gen.2 2-12x50

    Click image for larger version. 

Name:	IMAG0152.jpg 
Views:	43 
Size:	187.6 KB 
ID:	14181

  8. #188
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Čestitam za kvalitetno puško. Je zelo pomembno, da imaš puško rad oz. da ti je všeč.

  9. #189

    Privzeto

    Čestitam za dober nakup. Zagotovo boš zadovoljen z njo. Jaz sem s svojo vsak dan bolj. Nikoli se nisem z nobenim drugim orožjem počutil tako "uigranega" in "nevarnega" (do divjadi seveda). Pade točno kamor pomerim, in to ne glede na to ali imam čas dobro pomerit ali ne. In vse to je v kompletu s tem, da je puška še hitra, okretna in priročna, neprecenljivo.
    Če ne bo kakšnih "tehničnih" težav lahko rečem, da je puška najboljše izmed serijsko izdelanega orožja, kar se da kupiti.
    Preprosto je v vseh stvareh 2 koraka pred ostalim orožjem. Krajša, hitrejša, okretnejša, varnejša, enostavnejša uporabo in vzdrževanje...

  10. #190
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Citat evidma2 je objavil: Pokaži objave
    Ljubezen na prvi pogled, ko sem te pred dobrim letom prvič uzrl v vsej svoji lepoti.
    Sledile so neštete ure posvečene raziskovanju in spoznavanju vseh tvojih lastnosti.
    Vse to je botrovalo, da se je želja in hrepenenje tako povečalo, da sem sprejel odločitev â?? vzamem te.
    Alo psa, gojzarje z ugrajenim derezam, okovano palico, sovo, jelenjad... to nisi videl v reklami? Lepo, da si puško kupil, da ti je všeč itd. Verjamem, da v kompletu ni bilo poceni, vendar kako si vseskupaj opisal to pa je zrelo za psihiatra. Vem vem, brat je treba z iste strani kot si napisal...

Stran 19 od 22 PrvaPrva ... 91516171819202122 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •