Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 18 od 18

Tema: S&B Sierra Game King

  1. #11

    Privzeto

    Večina strelov, ko divjad ne pade v ognju je preniskih.
    Merite v zgornjo polovico trupa in ne v srce.

  2. #12

    Privzeto

    Zdravo,

    meni je Pro-Hunter SPT krogla za srnjad pretrda. Ob slabšem zadetku gre skozi ne da bi se odprla. Zato sem za srnjad začel uporabljat Pro-Hunter RN kroglo od Sierre. V kalibru 308 win. in 150 grenski krogli, polnjeni na spodno mejo, mi je do sedaj vse padlo v ognju. Podpludbe majhne. Celo mladič zadet v mehko je počakal 4 m od nastrela.

    Lp G.

  3. #13

    Privzeto

    Jaz uporabljam Sierro Game King. Sem presedlal iz SPCE. Na divjadi dela bolje zato mi ni žal, da sem zamenjal.

  4. #14

    Privzeto

    Citat 1248 je objavil: Pokaži objave
    Zdravo,
    Zato sem za srnjad začel uporabljat Pro-Hunter RN kroglo od Sierre. V kalibru 308 win. i
    RN je dovolj težka v tvojem kalibru tudi 110 grain. Na spodnji meji polnjena.
    Tisti, ki bo začel z navoji cevi ali twistom, ki je za lahke krogle drugačen naj to dokaže v praksi.
    Last edited by alojz1; 16. March 2012 at 08:16.

  5. #15
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tisti, ki bo začel z navoji cevi ali twistom, ki je za lahke krogle drugačen naj to dokaže v praksi.
    Lahko kroglo stabilizira, samo preciznost ni popolna, težke krogle, ki pa jih ne stabilizira so problem in tam je pomemben twist...

  6. #16

    Privzeto

    Zdravo,

    lahko bi o twist-u, pa ne bomo. Na spodnjo mejo filam malo težjo kroglo predvsem zaradi manjše hitrosti krogle. Po mojem subjektivnem občutku so potem podpludbe manjše oz. jih ni.
    Pri prejšni puški(twist=12 in 72 cm dolga cev) sem filal 168gren-ske krogle, ker so najlepše letele.

    LP G.

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat 1248 je objavil: Pokaži objave
    Zdravo,

    meni je Pro-Hunter SPT krogla za srnjad pretrda. Ob slabšem zadetku gre skozi ne da bi se odprla. Zato sem za srnjad začel uporabljat Pro-Hunter RN kroglo od Sierre. V kalibru 308 win. in 150 grenski krogli, polnjeni na spodno mejo, mi je do sedaj vse padlo v ognju. Podpludbe majhne. Celo mladič zadet v mehko je počakal 4 m od nastrela.

    Lp G.
    Pro hunter rn 308win 9.7g uporabljam od lanskega leta, presenetljivo dobra krogla, moti me samo izgled:icon_smile:. Do sedaj ni prebila samo jelena(krogla je prebila obe plečeti in ostala pod kožo), srnjad, gams, prašič je vse padlo v ognju.Podpludbe so bile povsod relativno majne.
    Natančnost te zaobljene krogle je neverjetna, pred 14dnevi sem s to kroglo spet streljal malo dlje, na 230m sem ustrelil 5cm 3strelno grupo! Polnjeno imam pa na maximum.

  8. #18

    Privzeto

    Zdravo,

    sam imam nafilane obe krogli RN za manjšo divjad, za večjo(po priporočilu proizvajalca nad 35 kg) pa SPT, ki je po mojem mnenju trša. Žal večje divjadi v lanskem letu nisem dobil, tako da učinka na večjo divjad ne vem. Sicer pa nosim na jago na jelena kombinirko 7x65R in 175 grenske krogle GameKing SBT nafilane na zgornjo mejo. Te pa delajo večje podpludbe. Ker so mehke je tudi šilar padel v ognju.

    Lp G.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •