Stran 8 od 11 PrvaPrva ... 4567891011 ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 101

Tema: 223 ali 243

  1. #71

    Privzeto

    JVPV Podpišem tvojo izjavo takoj!Fantje ne samo gledat katere krogle so najbol poceni,ponavadi je znano -malo denarja malo glazbe

  2. #72
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat kalin je objavil: Pokaži objave
    JVPV Podpišem tvojo izjavo takoj!Fantje ne samo gledat katere krogle so najbol poceni,ponavadi je znano -malo denarja malo glazbe
    Ta ponavadi še zdaleč ne pomeni vedno. Na to muziko špilajo še predvsem nemci in avstrijci, marsikdo pa nasede in drago plača isto ali slabšo robo kot jo ponujajo američani, skandinavci ali čehi.

    Prav pri 222 rem, ki je vsaj po diametru krogle primerljiva s kalibrom v naslovu, sem na lastnih izkušnjah pristal ravno na češkem S&B. Sedaj iščem drugo municijo samo za namen tekme, za plenjenje srnjadi pa ostane kar čeh. Zadovoljivi zadetki in najmanjše podpludbe so me prepričale.
    In ne mi sedaj nakladat o kakšnih nizkih cenah in primerljivi kvaliteti, tudi municija drugih proizvajalcev v tem kalibru ni ne vem kako draga.

    Dokler lahko kupim Sako, Federal, Winchester, Normo in S&B, moje puške švabov ne bodo gledale znotraj. Tudi Geco ne, ker je šrot!
    (Še sploh tiste ne, ki so jih pred desetletji gledale na zunanji strani.)

  3. #73

    Privzeto

    Doben ni tu omenjal nemce ali avstrice,osebno bol zaupam američanam kjer lahko dobiš kroglo ki jo boš uporabljal kot za lov in mogoče tudi za tekme.Sam sem imev to srečo kar se pa tiče s&b mi pa ni pri srcu v tem kalibro ker zna še kar trositi mogoče za lov je dober,ti prej svetujem ostale ki si jih omenil.Kar se tiče pa tvojih iskušen naj bodo tvoji prav je pa da jih objasniš mnogo nas raznišlja drugače, pa tudi upam da ni kaj narobe.Je pa res da je najlepše ko sam najdeš monicjo ki ji zaupaš in veš kaj lahko z njo vse delaš

  4. #74
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat FRANCI je objavil: Pokaži objave
    Hi, hi spet pogruntan en nov kaliber. Tinko predlagam, da zavaruješ svoj patent.
    L.P.
    se ena brihta
    http://sl.wikipedia.org/wiki/6,8_Remington_SPC

  5. #75

    Privzeto

    Citat tinko balinko je objavil: Pokaži objave
    in ker nardi toliko soka bodo sli americani na 6,8x47
    Tinko, tukaj si malce narobe zapisal kaliber, zato te je Franci malce "špiknil". LP
    V kraljestvu Zlatoroga

  6. #76
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat kalin je objavil: Pokaži objave
    ...Sam sem imev to srečo kar se pa tiče s&b mi pa ni pri srcu v tem kalibro ker zna še kar trositi mogoče za lov je dober,...
    Ja saj to je tisti problem zaradi katerega še vedno nimam stalne municije za ta kaliber. Oziroma za lov jo imam, saj sem do sedaj še z vsako serijo S&B nastrelil vsaj za 21 do 24 pik. A samo lani sem imel srečo in dobil serijo municije s katero sem si upal štepati nekajkrat po 29.
    Ostale znamke pa pri divjadi dajejo neznosne podplutbe.
    Pri Sakoju je pri zadetku v rob lopatice bil črn ves vrat.
    Je pa res, da je vsak strel na divjad situacija zase in nekega univerzalnega recepta verjetno ne bomo ugotovili.

    Kalin kaj ti uporabljaš v tem kalibru?

  7. #77

    Privzeto

    Pri nas je za lov od tovarniške največ v uporabi Norma.

  8. #78

    Privzeto

    Danes sem si kupil dve škatli Igman municije za na tarčo ker je res poceni. Samo moti me ker ni nikjer na škatli zapisanih balističnih podatkov
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  9. #79

    Privzeto

    Za kateri kaliber potrebuješ balistične podatke?

  10. #80

    Privzeto

    Za 223 Rem.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

Stran 8 od 11 PrvaPrva ... 4567891011 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •