Stran 7 od 11 PrvaPrva ... 34567891011 ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 101

Tema: 223 ali 243

  1. #61

    Privzeto

    Kot sem ze veckrat napisal to ni res ,tudi ce je slabo zadeto pocaka divjad na mestu,samo pravi naboj,oziroma kroglo treba najti pa je .Jaz sem jo ,pa ce tudi ustreljeno v nogo zaradi soka pocaka na mestu.Malo preberite o tem kalibru ko so ga uporabljali v Vietnamu,pa boste videli da najvaznejsi je sok pri tem kalibru.

  2. #62
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Citat zajec je objavil: Pokaži objave
    Kot sem ze veckrat napisal to ni res ,tudi ce je slabo zadeto pocaka divjad na mestu,samo pravi naboj,oziroma kroglo treba najti pa je .Jaz sem jo ,pa ce tudi ustreljeno v nogo zaradi soka pocaka na mestu.Malo preberite o tem kalibru ko so ga uporabljali v Vietnamu,pa boste videli da najvaznejsi je sok pri tem kalibru.
    ma ja malo morgen.......kje si to pobral v vaski gostilni.Raziskave so pokazale da zadrogirani talibani se po 4zadetkih z 223rem.streljajo nazaj z kalasnikom....in ker nardi toliko soka bodo sli americani na 6,8x47

  3. #63
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Zadrogirani talibani streljajo nazaj, ker se borijo za svojo hišo in svoje otroke v njej.

    Drugače pa jaz tudi mislim, da malo rezerve nikoli ne škodi. Pri srnjadi seveda, za lisico pa je .223 čisto dovolj dober.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  4. #64

    Privzeto

    Hi, hi spet pogruntan en nov kaliber. Tinko predlagam, da zavaruješ svoj patent.
    L.P.

  5. #65

    Privzeto

    Pa sploh imate ta kaliber,ne recem da je prevec rezerve, v vecini pa je odvisno od naboja.Pa ne mislit da jih ustrelim s tem kalibrom pod 15 kosov letno.

  6. #66

    Privzeto

    Pa vec kosov sem moral iskat z vecjim kalibrom.

  7. #67
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat De_Tomaso je objavil: Pokaži objave
    Zadrogirani talibani streljajo nazaj, ker se borijo za svojo hišo in svoje otroke v njej.

    Drugače pa jaz tudi mislim, da malo rezerve nikoli ne škodi. Pri srnjadi seveda, za lisico pa je .223 čisto dovolj dober.
    Citat jazbec je objavil: Pokaži objave
    Pumpa, odgovor je enostaven, raje vidijo, da je še nekaj rezerve. Po tvoji teoriji je za večino slovenskih lovcev dovolj 6.5mm, tisti ki pa imajo medveda pa 7mm. A ne? Pa sam veš da ni tako.
    še dobro da ne streljate slonov ker tam pa ni rezerve

  8. #68
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto


    Lp in dober pogled!

  9. #69

    Privzeto rezerva

    375 H&H bo čisto v redu za srnjad....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  10. #70

    Privzeto

    Zanima me koliko tistih ki ste proti uporabi 223 je že ta kaliber preizkusilo v praksi?

    Poznam kar nekaj lovcev ki z tem kalibrom uplenijo več kot 10 kosov srnjadi letno in so zadovoljni z učinkom. Seveda na koncu pridemo do izbire primerne krogle za svojo puško in sposobnosti (umirjenosti) strelca! Če bi bil kaliber neprimeren za lov bi že zdavnaj šel v pozabo.

Stran 7 od 11 PrvaPrva ... 34567891011 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •