Stran 5 od 11 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 101

Tema: 223 ali 243

  1. #41
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    stjrp, si me pa do solz nasmejal z zadnjim postom.A ima kal. 308 toliko večji premer krogle da kar na približno ustreliš na pujsa, z 243 moraš pa zelo natančno pomerit. Še dobro da imam 308 in če malo razmislim, bom šel jutri kar na glinaste golobe z njo. Pa brez zamere
    Ne, nism mislil tega, sem hotu povedat, da ima 243 precej lažje krogelce kot 308 in boš pujsa z njimi težje spravil k tlem kot z konkretno kroglo pri 308, kjer se jih dobi kar precej primerno težkih. To da 243 ni ravno najbolj primeren kaliber za prašičje jage pa potrjuje praksa ker da bi se pojavu jager na skupnem lovu na pujse z 243 je kar precejšnja redkost. Saj če ne bi delali polavtomate 243 in ne 308 ali 30-06 ali 9,3x62, itd. Je pa res da se da pujsa tudi z 223 spravit na tla, samo na pravo mesto ga je treba zadet, kaj pa če ga ne??????? Zato je pa tudi za vse odrasle pujse prepisanih 6,5mm in 9g in se mi zdi da ne ravno brezveze oz da ima to neko praktično podlago.

  2. #42

    Privzeto

    Prjatu, saj vem kaj si hotu povedat. Malo sem se pohecal, malo je pa resnice. Pujsa lahko streljaš z katerokoli kroglo in če ga ne zadeneš na pravo mesto, bo on odkorakal brez da te bo vzel kot resnega partnerja.

  3. #43

    Privzeto

    >Če se ne motim je bila oziroma lahko da je še 243 v državnih loviščih delovno orodje!

  4. #44

    Privzeto

    Kdo uporablja težje krogle za 223?

  5. #45

    Privzeto

    Tiste 8o greenov in hitrost malo čez 700m/s morajo biti kar uporabne in verjetno ne delajo takih podpludb
    Tudi mene zanima kako se v praksi obnesejo

  6. #46

    Privzeto

    Pri meni je bilo na dveh kosih srnjadi (lanščak in 2+ srnjak) presenetljivo malo podpludb in odpada z kroglo Sierra 52 grs MK (domače polnjenje). Ostalih še nisem probal.

  7. #47

    Privzeto

    Lahko da v državnih loviščih kje uporabljajo 243, vendar ne kot "prvo" puško.
    Pri nas uporabljajo 8x57. 243 je za srnjad, teleta, ozimca, gamsa je čisto Ok, samo dobro moraš zadeti.

    Kot zanimivost, v državnem ne pustijo loviti srnjadi oziroma ne vidijo radi da se lovi z .222 .223 in podobnimi naboji (5.6mm).Preveč so iskali.....še posebej problematični so bili tuji gostje.

  8. #48

    Privzeto

    No, pa smo tam

  9. #49

    Privzeto

    Mislim kej takega pa prvič slišim z 223 negre več kot 30 metrov,ampak takih kom je zlo mal k gre še toliko, ponavadi pade na mestu!

  10. #50

    Privzeto

    Citat zober je objavil: Pokaži objave
    Mislim kej takega pa prvič slišim z 223 negre več kot 30 metrov,ampak takih kom je zlo mal k gre še toliko, ponavadi pade na mestu!
    Odvisno, od zadnjega dela puške.

Stran 5 od 11 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •