Stran 1 od 11 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 101

Tema: 223 ali 243

  1. #1

    Privzeto 223 ali 243

    Odločam se za nakup repetirke pa ne vem kateri kaliber bi kupil 223 ali 243.
    Imam že 308 Win. kar za jelenjad, gamse in muflone zadošča. Rad bi imel še en kaliber ki je manjši, uporabljal bi ga za srnjad, lisice in jazbeca. Če ima kdo izkušne z tem dvema kal. naj prosim svetuje kateri je bolši.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  2. #2

    Privzeto

    Prjatu, nevem če ti bom kaj pomagal, ampak jaz sem bil pred enim mesecem v isti dilemi. 308 že imam in sem kolebal med 223 in 222. Pa sem se odločil za 222.
    Popolnoma vse lahko streljaš z tem kalibrom, kar si ti želiš. Pa še za na tarčo imaš lepo puško.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    243win v vseh pogledih:icon_smile:
    Imel jo boš lahko za vse, razen za jelenjad.
    Res je da se sliši 243win in 223rem zelo podobno, ko pa samo hilzno pogledaš, pa vidiš da je 243win precej bolj divji.

  4. #4

    Privzeto

    243win.Sem ga imel in bo upam v prihodnje poleg 30-06 ponovno v omari.Super kaliber za vse razen težjih divjih prašičev ter jelenjadi.

  5. #5

    Privzeto

    .243win je mlajši brat od .308win!

  6. #6

    Privzeto 223

    Citat ben1 je objavil: Pokaži objave
    Odločam se za nakup repetirke pa ne vem kateri kaliber bi kupil 223 ali 243.
    Imam že 308 Win. kar za jelenjad, gamse in muflone zadošča. Rad bi imel še en kaliber ki je manjši, uporabljal bi ga za srnjad, lisice in jazbeca. Če ima kdo izkušne z tem dvema kal. naj prosim svetuje kateri je bolši.
    Za srnjad, lisico in jazbeca je 223 odličen. Šteje natančen zadetek, ob nenatančnih zadetkih, pa zna biti težava, saj pušča slabo krvno sled.

  7. #7

    Privzeto

    Citat Prskač je objavil: Pokaži objave
    Za srnjad, lisico in jazbeca je 223 odličen. Šteje natančen zadetek, ob nenatančnih zadetkih, pa zna biti težava, saj pušča slabo krvno sled.
    To pa ni res,pri pravi izbiri krogel pušča dobro sled tudi ob slabših zadertkih!

  8. #8

    Privzeto

    Vem da potreba po tem kalibru ni je pa želja.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  9. #9
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Če se odločiš za 243 ti ne bo žal, zelo precizna zadeva, kot je že nekdo zapisal "mlajši brat od 308 win".
    Lp in dober pogled!

  10. #10

    Privzeto

    Zanima me še kolk kaj raztrga lisico ali jazbeca?
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

Stran 1 od 11 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •