Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 21

Tema: 2.5-10x42 ali 2.5-10x50

  1. #11
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Odvisno od puške. Lepše izgleda X42, ne glede na tistih 10 min. lova več v mraku .

  2. #12

    Privzeto

    Odločiti se moraš za kakšen lov boš rabil puško;če je to predvsem čakanje potem definitivno 50 ali 56,če pa boš lovil bolj na zalaz,pogonih.... potem pa več kot 50 nikakor ne,raje 42mm.
    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #13

    Privzeto

    50mm je po mojem estetsko lepši in ima veče vidno polje kot 42mm
    Live to hunt
    hunt to live

  4. #14

    Privzeto

    Poleg ostalega povedanega je še vprašanje o kakšni kvaliteti se pogovarjamo.
    Za ponoči potrebuješ kvalitetno optiko, za podnevi prideš skozi tudi s slabšo.
    Če se pogovarjamo o ceneni robi potem 50 mm ni nujno boljše kot 42.
    Če se pogovarjamo o kvalitetni optiki, potem je razlika med 42 in 50 mm, razlika med uporabnostjo v mraku in uporabnostjo ponoči.

  5. #15

    Privzeto

    Pogovarjamo se o najboljših optihah v višjih cenovnih razredih. Primerjam pa daljnoglede iste znamke v istem cenovnem razredu. Optiko bom rabil največ za čakanje lovim pa tudi precej na zalaz.
    Razlike v ceni med x42 in x50 so minimalne manj kot 50€, zato so vsa mnenja pred odločitvijo vsekakor dobrodošla.
    Znamko sem pa namenoma izpustil, ker so teme okrog znamk kar bogate in ne potrebujmo še ene.

  6. #16

    Privzeto

    Večji je premer sprednje leče,večja je propustnost svetlobe,to ti pride prav v mraku ali v mesečini.Podnevi te razlike ne boš opazil,razen pri veliki povečavi,tudi ta porabi nekaj svetlobe!
    Če je razlika samo 50€,potem vzemi x50 in si ne beli glavo s tem!

  7. #17

    Privzeto

    Sam sem bil pred dobrim desetletjem pred podobno odločitvijo. Odločil sem se za 50 mm in osvetlitev križa. Ni mi žal.

  8. #18

    Privzeto

    Tudi jaz sem ponovno vzel optiko s 50mm objektivom a tokrat s 6X optičnim zoom,da sem tudi za tiste redke pogone opremljen!

  9. #19
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Optika na puški je ovira. Raje manjšega in kvalitetnejšega (moje mnenje).

  10. #20

    Privzeto

    detel, nismo vsi s primorske, da mamo vsak vikend skupni lov....nekateri moramo streljati tudi na malo dlje...

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •