Stran 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 65

Tema: Baikal enocevna prelamača

  1. #51
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Sem računal, da bo sedaj ko bom pogledal to temo vsaj 5 odgovorov in negacij ali potrditev moje teorije, pa ste me razočarali.

    Sedaj pa ne vem, ali sem tako brcnil v v meglo, da si mislite, da je za tega neumneža škoda izgubljati čas za debato, ali pa na napisano nimate pripomb.

  2. #52
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    :icon_mrgreen::icon_mrgreen:
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #53
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    ...
    Sedaj pa ne vem, ali sem tako brcnil v v meglo, da si mislite, da je za tega neumneža škoda izgubljati čas za debato, ali pa na napisano nimate pripomb.
    Heh, da ne boš v dilemi., javljam, da nimam pripomb in da tudi jaz čakam pripombe koga, ki je bolje podkovan na tem področju.
    Iz tega, kar boste zaključili kanim potegniti novo vedenje zase.

    Zate le eno vprašanje. Kje in kdaj nastane tisti "zrak" med kroglo in cevjo, ki ga prikazuješ na prvi sliki? Pred izstrelitvijo je krogla v prerezu okrogla, nakar žlebovi ustvarijo deformacijo. Zakaj bi bila ta deformacija večja od žlebu?
    Last edited by ZR7; 18. April 2010 at 14:31.

  4. #54

    Privzeto

    Zato ker se krogla vrti
    Res pa je, da je pretirano narisano

  5. #55
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Strojniki bi učeno rekli zaradi vztrajnostnega momenta krogle, in posledično sile, ki pri tem nastane. Za normalen razmere je narisano pretirano, v določenih primerih pa lahko kroglo posname po vsej površini. Predvsem pri svinčenkah.

  6. #56
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Shema deformacije je narisana pretirano, prevelike špranje oz "zrak" žlebom.
    Pri izstrelitvi izstrelka se žlebovi nikoli ne vrežejo tako globoko v izstrelek nema veze od materiala ( ali je svinčenka..) oziroma ni nobenega pretiranega lufta, ker bi le to povzročilo uhajanje plinov, posledično tudi manjšo izhodno hitrost izstrelka in še druge komplikacije Vsaj takšno je moje razmišlanje in "torija"

    Lovski zdravo
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  7. #57

    Privzeto

    Hunterxxxl tukaj imaš napačno teorijo. Zelo je odvisno od materiala krogle.
    Pri svinčenih se pri močnejšem polnjenju navoji kar "postružijo" in jih ni več. Takšen izstrelek nima rotacije in je zato nestabilen. Pri trdih kroglah pa je manjši diameter, material iz žleba se iztisne v brazdo ali pa ima krogla razbremenilne žlebove.
    Me pa zelo veseli, da je debata na tako visokem strokovnem nivoju. Pri tem se vsi lahko kaj naučimo, izmenjamo izkušnje, rezultati pa tudi sledijo. Če nič drugega vsaj ne kupujemo nekvalitetnega orožja in streliva.

  8. #58
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Mogoče bi bilo dobro še enkrat predelati članek o notranji balistiki, ki je bil pred časom objavljen na teh straneh:

    http://www.forum-lov.org/index.php?o...=281&Itemid=71

  9. #59
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    Mogoče bi bilo dobro še enkrat predelati članek o notranji balistiki, ki je bil pred časom objavljen na teh straneh:

    http://www.forum-lov.org/index.php?o...=281&Itemid=71
    Članek je že v redu in se namenoma ne spušča tako globoko kot ta debata.
    Saj povprečen lovec še tistega članka ne bo "predelal".
    Seveda pa bi bilo čisto fino, če se kdo spravi obdelati te podrobnosti iz te debate in napiše dodatni članek v smislu dogajanja s projektilom v cevi ob izstrelitvi.

  10. #60
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Hunterxxxl tukaj imaš napačno teorijo. Zelo je odvisno od materiala krogle.
    Pri svinčenih se pri močnejšem polnjenju navoji kar "postružijo" in jih ni več. Takšen izstrelek nima rotacije in je zato nestabilen. Pri trdih kroglah pa je manjši diameter, material iz žleba se iztisne v brazdo ali pa ima krogla razbremenilne žlebove.
    Me pa zelo veseli, da je debata na tako visokem strokovnem nivoju. Pri tem se vsi lahko kaj naučimo, izmenjamo izkušnje, rezultati pa tudi sledijo. Če nič drugega vsaj ne kupujemo nekvalitetnega orožja in streliva.
    Alojz 1 imaš prav, malo sem ga posral glede materialov ampak mislim da pri današnjih modernih izstrelkih do takih špranj nebi smelo priti, ker tudi to znatno vpliva na obnašanja in zmogljivosti orožja.
    Svinčenke so zelo mehke nimam pa izkušenj z takim orožjem oz strelivom. Imam pa z svinčenimi diabolami za zračne puške ki so iz 100% svinca in ki ne vsebujejo drugih primesi da bi posledično bila diabola trša. Natančnost je bila porazna, in kot si rekel da izstrelek samo postrga.

    Lovski zdravo
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

Stran 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •