Stran 11 od 13 PrvaPrva ... 78910111213 ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 122

Tema: Skupni lovi

  1. #101

    Privzeto

    ostrostrelec.pero je objavil:
    Mene pa nekaj drugega zanima, Če ste slučajno imeli za danes ali jutri razpisano brakado in se ne jaga ali ste vsi obveščeni da odpade ali samo izbrana elita.In kdo je dolžan v LD obveščati o takih izrednostih.



    pero si naredil lovski izpit? si prebral kdaj zakon o divjadi in lovstvu?Sam si odgovoren, ne vem zakaj bi te kdo moral obveščati? (če je debata o npr. snežni odeji, izredne vremenske razmere, naravne katastrofe...)

  2. #102
    Perun Guest

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    ...razpisano brakado in se ne jaga ali ste vsi obveščeni da odpade ali samo izbrana elita.In kdo je dolžan v LD obveščati o takih izrednostih.
    Citat Nautillus je objavil: Pokaži objave
    ... Sam si odgovoren, ne vem zakaj bi te kdo moral obveščati? (če je debata o npr. snežni odeji, izredne vremenske razmere, naravne katastrofe...)
    Glede na to, da gre za dejavnost lova, spada to pod dolžnost gospodarja ali za tisti dan določenega lovovodja.
    Zakaj bi moral kdo obveščati? Ker še ni padlo 1,5m snega po celi Sloveniji in je možno, da bi se lovilo na področju, kjer razmere to dopuščajo in ker je možno, da se v času, ko se izvajajo tudi skupni lovi z gosti in pogostitvami, izvede samo druženje.
    Pošteno je, da se za nekaj, kar je organiziranega in za kar je nekdo zadolžen (gospodar, starešina ali lovovodja) obvešča, če pride do sprememb. oziroma obvest da sprememb ni, če so razmere vprašljive. Vsekakor stvar zrelosti in moralne higiene znotral LD.
    To kar piše Nautillus pa nedvomno velja za individualni lov.

  3. #103
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat zoran26 je objavil: Pokaži objave
    Dobro jutro iz Obale.Vidim,da ni še nikogar na forumu.Odpravljam se na enega zadnjih skupnih lovov v tem letu.Plan je skoraj nerejen,tako,da bo danes bolj druženje kot kaj drugega.
    Vsem,ki se odpravljate v lovišča,dober pogled.
    Kaj to misliš plan srnjadi ?

  4. #104
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Zober, dej jih malo poduči kako se polaga divjad, da mi ne delajo sramote.

  5. #105
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Zober, dej jih malo poduči kako se polaga divjad, da mi ne delajo sramote.
    :icon_:Samo res, sploh nisem opazil...
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  6. #106

    Privzeto

    E, moj nautillus, ti mene sprašuješ o opravljenem izpitu. Glej pa se malo zamisli. Če je razpisana brakada in zapade tolikšna količina snega, da nam zakon prepoveduje lov, to se pravi da takrat divjad potrebuje mir ali pomoč. A se takrat nebi moglo iti malo prehoditi po zasneženih stečinah in po celem revirju kjer se zadržuje recimo srnjad. A se nebi lahko šlo tudi kakšno drevo z bršljinom posekati. A to ne spada v rubriko "lovec". Če ni nič od tega v planu ko odpade brakada, a se res ne da v tem sodobnem svetu ob vsej tej elektroniki to obvestiti. Problem je samo v tem, da so nekateri obveščeni drugi pa ne.

  7. #107
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Vse se to da, ampak brez psov, da ima divjad mir.

  8. #108
    Perun Guest

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Vse se to da, ampak brez psov, da ima divjad mir.
    Kaj pa ima veze pes ob delu v gozdu ali pregledu lovišča z nemirom pri divjadi? A pes, ki hodi ob meni moti več, kot jaz sam, ko pregledujem lovišče ali delam v njem?

  9. #109

    Privzeto

    Po vsej verjetnosti je detel mislil na pogone s psi... Mislim, da nas je tudi večina tako to razumela.

  10. #110
    Perun Guest

    Privzeto

    Polh, ne vem kako ste drugi razumeli, jaz tako kot sem odpisal. Saj se vendar pogovarjamo o primeru, ko je lov ustavljen.
    Namreč ravno v času neugodnih vremenskih razmer, torej sedaj konkretno visokega snega vidim povečano dolžnost lovcev, predvsem lovskih čuvajev, da izvajajo pregled in nadzor lovišča. Kjer imamo v LDjih čuvaje samo za podpis na papirjih, nam vest nalaga da oglede opravimo sami in z ukrepi in javljanjem poskušamo postoriti, če je kje kaj treba. Recimo obvestiti in ukrepati ob sledeh v snegu, po katerih sklepamo da dva večja psa, verjetno ovčarja redno gonita srnjad. Seveda je potrebno po sledi tudi iti čim dlje in ugotoviti, kaj se je zgodilo. Ali pa ukrepi v primeru, da po sledeh ugotovimo, da je eden od pujsov v tropu obstreljen. Ob tem je možna ocena staleža divjadi ipd.
    Ne predstavljam si vse te dejavnosti brez spremstva lovskega psa, ki te lahko opozori na marsikaj, kar bi sicer spregledal.

Stran 11 od 13 PrvaPrva ... 78910111213 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •