Stran 5 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 80

Tema: Novela zakona o orožju

  1. #41

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    :
    To si si lepo izmislil, ali pa ti je naložil nek nesposoben funkcionar v vaši ld.
    Bo kar držalo.

  2. #42
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Polnopraven že, polnopraven, ne moreš pa dobiti potrdila za nabavo orožnega lista, če nisi uspešno opravil praktični preizkus iz rokovanja z orožjem. Ne zdi se mi smiselno, da bi nekdo šaral okrog s puško brez vsakršnega znanja o strelnem orožju in zakonih. Treba je iti bolj počasi... Če kdo ve, kako je to, potem sem zagotovo to jaz... :)

    Ponavadi se praktični preizkus rokovanja z orožjem opravi na začetku pripravniške dobe (april, maj), da si lahko pripravnik nabavi svoje orožje. Potrebno je narediti tudi zdravniški pregled...
    Profesor, vsaka zgodba ima dve plati.

    Sliši se, da si s par somišljeniki malo posvoje razlagal ZDLov-1. (milo rečeno)

    Da so bili na sliki 4 uplenjeni prašiči, do hladilnice pa so se trije zgubili. (baje)

    Zaradi tega gre baje vaš proces implementacije malo počasneje. Je kaj na tem ?

  3. #43

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    :
    To si si lepo izmislil, ali pa ti je naložil nek nesposoben funkcionar v vaši ld.

    Potrdilo o članstvu ti MORA izdati vsako društvo na tvojo zahtevo, če za to izpolnjuješ pogoje.

    Povezava med preizkusom in potrdilom pa ne obstaja, vloga za nabavno brez potrdila o preizkusu pa je itak nepopolna in bo posameznik pozvan v dopolnitev v 15 dneh, nato pa bo vloga zavržena.
    K sreči imamo na forumu še nekaj pismenih ljudi.
    Se popolnoma strinjam z napisanim in presneto se mi nasrši želo, ko berem kako si nekateri prilagajajo zakone in pravila po svoji koži.
    Zakoni in predpisi so jasni in vsako prilagajanje za svoj prav je navadna manipulacija, ki zavaja tiste, ki si žele le jasne razlage.

  4. #44
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Ne vem zakaj se nekateri nikakor nočejo odreči vlogi nadlovcev in državnih biričev, ki bi na lastno pest urejali pristojnosti, ki jih nimajo.

    Kdaj je nekdo upravičen do orožnega lista, lahko odloči samo državni organ in ne starešina LD in še manj tajnik....
    Marko Gorše, Nadlesk

  5. #45

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Polnopraven že, polnopraven, ne moreš pa dobiti potrdila za nabavo orožnega lista, če nisi uspešno opravil praktični preizkus iz rokovanja z orožjem. Ne zdi se mi smiselno, da bi nekdo šaral okrog s puško brez vsakršnega znanja o strelnem orožju in zakonih.
    se popolnoma strinjam. vendar je za to stanje kriv zakonodajalec s sedanjim zakonom (je slučajno nov v pripravi in bo to odpravil?).
    in kot je krpan zapisal, nobeden si ne sme dovoliti da si po svoje razlaga zakon in ukrepa koker mu zapaše. ker s tem krši zakon!

  6. #46

    Privzeto

    Malo sem pobrskal po Zakonu o orožju in našel zelo zanimiv podatek, ki pa mogoče vseeno daje prav "vrhu" LD in ne posamezniku, ki trenutno prosi za potrdilo o članstvu, ki ga mogoče niti ne potrebuje, ker v zakonu piše naslednje:
    "-predloži dokazilo, da je upravičen do lovskega orožja po predpisih o lovstvu;"

    Kdaj je nekdo upravičen do tega, ne vem. Vem le to, da je citirani stavek, moje mnenje nekoliko spremenil.

  7. #47

    Privzeto

    O tem kdaj in kdo je dolžan izdati potrdilo o članstvu v LD smo na tem forumu že obširno pisali. Da LD ne odloča o izdaji orožja pa je tudi vsem jasno. Eden izmed pogojev za izdajo dovolenja za nabavo orožja je tudi preizkus znanja o varnem ravnanju z orožjem. Torej oseba, ki tega preizkusa znanja nima, mu UE tako ne bo izdala listin za nabavo orožjo, dokler ji tega potrdila ne bo predložil. Član tudi ni dolžan povedati zakaj rabi potrdilo o članstvu, pomembno je, da je član, LD pa mu je to potrdilo dolžna izdati, če član to zahteva.

    Da lovski pripravnik, če tudi ima rožje, sam ne sme loviti, pa tako določa ZDLov, ko govori, da lahko lovi oseba, ki ima veljavno lovsko izkaznico in opravljen lovski izpiti, ker pripravnik tega nima, zato lahko lovi samo in le poleg lovca ali mentorja, ki vse to ima.

    In v zvezi s tem ne vidim nobenega problema, razen, da si nekateri lovski funkcionarji sami jemljejo več pravic in pristojnosti kot jih imajo in si lovsko zakonodajo po svoje razlagajo oz. jo zavestno kršijo. Taki in podobni samovolji se je treba ostro zoprstaviti, samovoljce pa prijaviti ustreznim nadzornim organom /Informacijskemu pooblaščencu, varuhinji člavekovih pravic, organom pregona zaradi zlorabe pooblastil odgovorne osebe, itd.

    Iz povedanega sledi, da pripravnik, če tudi ima orožje, sam z njim ne sme izvajati lova, če pa bi ga kljub temu izvajal, pa bi s tem zavestno kršil ZDlov in notranje predpise LD in se izpostavil nevarnosti, da je za to svoje protiptravno ravnanje kaznovan, tako od lovskega inšpektorja kot od LD.

    Zavrniti članu izdajo potrdila o članstvu je prava neumnost in nima podlage v nobenem meni znanem predpisu, razen v glaval samodržcev, ki želijo odločati in biti glavni na vseh področjih, tudi tistih, ki spadajo pod državno-upravno pristojnost.

    Če bi neumnost gorela, potem bi lahko zaprli vse nuklearke.
    Naj bo človek v korist živalim in ne v njihovo pogubo, naj jih ceni, ne pa zlorablja.

  8. #48

    Question

    ampak meni pa je UE izdala dovoljenje za nabavo orožja, pa čeprav nisem imel opravljenega preizkusa znanja o varnem ravnanju z orožjem!?
    so kršili zakon ali kako?

  9. #49
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    ampak meni pa je UE izdala dovoljenje za nabavo orožja, pa čeprav nisem imel opravljenega preizkusa znanja o varnem ravnanju z orožjem!?
    so kršili zakon ali kako?
    Zakonodajalec je predvideval, da so člani LD usposobljeni za rokovanje z orožjem, in da je samo potrdilo o članstvu tudi potrdilo o usposobljenosti.

    Vsi vemo, da temu v praksi ni vedno tako, in je v zakonu na tem področju luknja. Vendar ni dolžnost odgovornih oseb v LD, da luknjo, ki jo je povzročil zakonodajalec in strokovnjaki, ki so pisali zakon, sami zakrpajo.

    Njihova državljanska dolžnost je, da oblast opozorijo na napako, ne smejo pa samovoljno spreminjati zakonov.

    Zakona UE ni kršila, vendar pa je tudi res, da si ga skoraj na vsaki UE razlagajo po svoje. In ker slovenski lovci nimamo resne stanovske organizacije, ki bi zastopala interese lovcev je tako kot je....
    Marko Gorše, Nadlesk

  10. #50

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    ampak meni pa je UE izdala dovoljenje za nabavo orožja, pa čeprav nisem imel opravljenega preizkusa znanja o varnem ravnanju z orožjem!?
    so kršili zakon ali kako?
    ne, sej ne piše v zakonu da rabš potrdilo

    http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogo...id=162&sid=108

    tole kar je milank napisal bi mogl vbit v glavo kar nekaj starešinam v lovskih družinah v slo

Stran 5 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •