Stran 4 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 80

Tema: Novela zakona o orožju

  1. #31

    Privzeto

    evo tajnik je klical starešino in starešina mu je povedal isto kot je povedal meni, da bom potrdilo o članstvu dobil šele ko bom opravil praktični tečaj o rokovanju z lovskim orožjem, torej mi ga nočejo izdati, kaj je tu naslednji korak

  2. #32

    Privzeto

    če si plačal članarino, si polnopraven član LD in je s tem kršen zakon o društvih, če sem si prav zapomnil...

  3. #33

    Privzeto

    Citat Markysprej je objavil: Pokaži objave
    če si plačal članarino, si polnopraven član LD in je s tem kršen zakon o društvih, če sem si prav zapomnil...
    oziroma Zakon o divjadi in lovstvu, 65. člen 6 točka, če je to pravilno...

  4. #34

    Privzeto

    tole si mislil

    (6) Pri sprejemu v članstvo lovska družina novim članom ne sme
    zaračunavati pristopnine ali podobnih dajatev. Novo sprejeti
    člani imajo enake pravice in dolžnosti, kot vsi drugi člani
    lovske družine.

  5. #35
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Polnopraven že, polnopraven, ne moreš pa dobiti potrdila za nabavo orožnega lista, če nisi uspešno opravil praktični preizkus iz rokovanja z orožjem. Ne zdi se mi smiselno, da bi nekdo šaral okrog s puško brez vsakršnega znanja o strelnem orožju in zakonih. Treba je iti bolj počasi... Če kdo ve, kako je to, potem sem zagotovo to jaz... :)

    Ponavadi se praktični preizkus rokovanja z orožjem opravi na začetku pripravniške dobe (april, maj), da si lahko pripravnik nabavi svoje orožje. Potrebno je narediti tudi zdravniški pregled...

  6. #36
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Rakun, Fliskotu LD odreka izdajo potrdila o članstvu. Za to nima pravice in se ne more postavljati v pozicijo tistega, ki bo razsojal, kdaj bo kdo dobil orožni list. To ureja država.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #37
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Vsako potrdilo o članstvu se lahko izda samo na podlagi pismene pronje in obvezno z NAMEMBNOSTJO. In tukaj se po mojem zatakne, sam sem se tudi pozanimal o tem in mi je bilo rečeno da LD praviloma ne izdajajo potrdila o članstvu za namen nabave orožja dokler ni uspešno upravljen preizkus rokovanja z orožjem. Mi pa vse zgleda kot nekakšen "interni dogovor" med LD in upravno enoto.

  8. #38

    Privzeto

    Citat iztok66 je objavil: Pokaži objave
    "... dokler ni uspešno upravljen preizkus rokovanja z orožjem..."
    A velja samo tisti, ki je opravljen v sklopu pripravništva?
    Kako pa je takrat, ko osebi ni potrebno opraviti tega preizkusa, ker mu zakon to omogoča?
    Menim, da potrdilo o članstvu, ne more in ne bi smelo biti vezano na potrdilo o uspešnem rokovanju z orožjem, čeprav se izda z namenom pridobivanja dokumentacije, v zvezi z nabavo orožja.

  9. #39

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Ne zdi se mi smiselno, da bi nekdo šaral okrog s puško brez vsakršnega znanja o strelnem orožju in zakonih. Treba je iti bolj počasi... Če kdo ve, kako je to, potem sem zagotovo to jaz... :)
    Toliko "krivic" morajo mlajši prenesti. Zato so pa potem še hujši, kot stara garda, ki je deležna toliko pripomb.
    Za prvi kos orožja ni dovolj samo potrdilo o članstvu. In LD ga mora napisati.

  10. #40
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    :
    Citat iztok66 je objavil: Pokaži objave
    Vsako potrdilo o članstvu se lahko izda samo na podlagi pismene pronje in obvezno z NAMEMBNOSTJO. In tukaj se po mojem zatakne, sam sem se tudi pozanimal o tem in mi je bilo rečeno da LD praviloma ne izdajajo potrdila o članstvu za namen nabave orožja dokler ni uspešno upravljen preizkus rokovanja z orožjem. Mi pa vse zgleda kot nekakšen "interni dogovor" med LD in upravno enoto.
    To si si lepo izmislil, ali pa ti je naložil nek nesposoben funkcionar v vaši ld.

    Potrdilo o članstvu ti MORA izdati vsako društvo na tvojo zahtevo, če za to izpolnjuješ pogoje.

    Povezava med preizkusom in potrdilom pa ne obstaja, vloga za nabavno brez potrdila o preizkusu pa je itak nepopolna in bo posameznik pozvan v dopolnitev v 15 dneh, nato pa b o vloga zavržena.

Stran 4 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •