Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 31

Tema: točkovni sistem

  1. #1
    Član od
    Sep 2009
    Lokacija
    gornji grad
    Prispevki
    145

    Privzeto točkovni sistem

    zanima me kje drugje še uporabljate točkovni sistem za odstrel in opravljeno delo in na podlagi pridobljenih točk tudi izvajate lov?zanima me tudi mnenje o take načinu dela v LD

  2. #2

    Privzeto

    Citat vlcergg je objavil: Pokaži objave
    zanima me kje drugje še uporabljate točkovni sistem za odstrel in opravljeno delo in na podlagi pridobljenih točk tudi izvajate lov?zanima me tudi mnenje o take načinu dela v LD
    __________

    Neumnost brez primere, ki le še dodatno dokazuje, da nam ni pomoči.

  3. #3

    Privzeto

    LD Gornji Grad ima res dober sistem točkovanja ( sem ga imel možnost videti),moje osebno mnenje pa je ,da kdor dela v lovišču naj tudi jaga!
    Moti me,da imaš čane ki jih celo leto ne vidiš na nobeni delovni akciji,ko se začne pa jaga je pa prvi na zboru pa hajde po pujsih ali pa ,ko mi delamo ima on čas pa si poišče še nalepšega srnjaka v lovišču.
    To je moje osebno mnenje?LD Gornji Grad kar tako naprej.

  4. #4
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Pri nas imamo tak sistem, gre se pa, da ti ob določenem opravljenem delu pripada odstrel trofejnega srnjaka, v primeru da pa ne zbereš zadostnih točk pa pač ne. Seveda obstajajo izjeme ob veliki starosti, boleznih itd in na podlagi izjav, ki jih lovci z nezadostnim številom podajo upravnemu odboru in nato ta določi kako in kaj.

    Pri nas sistem zadnjih 20 let kar deluje in tudi daje nek pregled koliko dela je opravljenega vsako leto.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  5. #5
    Član od
    Sep 2009
    Lokacija
    gornji grad
    Prispevki
    145

    Privzeto

    Citat Huntersman je objavil: Pokaži objave
    LD Gornji Grad ima res dober sistem točkovanja ( sem ga imel možnost videti),moje osebno mnenje pa je ,da kdor dela v lovišču naj tudi jaga!
    Moti me,da imaš čane ki jih celo leto ne vidiš na nobeni delovni akciji,ko se začne pa jaga je pa prvi na zboru pa hajde po pujsih ali pa ,ko mi delamo ima on čas pa si poišče še nalepšega srnjaka v lovišču.
    To je moje osebno mnenje?LD Gornji Grad kar tako naprej.
    a si že bil na jagi pr nam?če pa še ne te bom pa jaz na kak pogon povabu!jaz tut mislim da je ta sistem čist ok ker podpira tiste k delajo

  6. #6
    Član od
    Sep 2009
    Lokacija
    gornji grad
    Prispevki
    145

    Privzeto

    Citat De_Tomaso je objavil: Pokaži objave
    Pri nas imamo tak sistem, gre se pa, da ti ob določenem opravljenem delu pripada odstrel trofejnega srnjaka, v primeru da pa ne zbereš zadostnih točk pa pač ne. Seveda obstajajo izjeme ob veliki starosti, boleznih itd in na podlagi izjav, ki jih lovci z nezadostnim številom podajo upravnemu odboru in nato ta določi kako in kaj.

    Pri nas sistem zadnjih 20 let kar deluje in tudi daje nek pregled koliko dela je opravljenega vsako leto.
    lej mi mamo vse dorečeno v točkovniku vsak odstrel trofejne divjadi ti določeno št točk odvzame ko pa upleniš karkoli mulastega pa točke pridobiš isto je z delom v lovišču vsaka opravljena ura ti prinese točke in sicer navadna ura 5 točk z traktorjem 20 z avtom 10 razne funkcije in podobno.....je pa res da ta sistem vsaj mladim ko tako ali tako moramo delat nekaj pomeni ker na ta način lahko tut dost lovimo razen omejitev seveda in če maš dost točk lahko kot nagrado za opravljeno delo dvigneš dovolilnico za odstrel trofejne divjadi in jo loviš poleg redne ki ti itak pripada

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    pa še napiši koliko točk je vredena A trofeja, pa koliko kazni dobiš če odstreliš nepravega(A)jelena ,gamsa,merjasca...)pa koliko imaš potem še prepovedi lova.kolikor jaz poznam ta sistem deluje kar vredu vendar bi ga bilo treba izpopolniti,kajti za nepravilne odstrele so disciplinski postopki, ne pa da gdor veliko dela lahko veliko greši...
    to je samo moje mnenje.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Kaj še bi kateri prilepil k temi konkretna določila tega sistema, da bi ostali videli kaj in kako.

  9. #9
    Član od
    Sep 2009
    Lokacija
    gornji grad
    Prispevki
    145

    Privzeto

    Citat pumpa je objavil: Pokaži objave
    pa še napiši koliko točk je vredena A trofeja, pa koliko kazni dobiš če odstreliš nepravega(A)jelena ,gamsa,merjasca...)pa koliko imaš potem še prepovedi lova.kolikor jaz poznam ta sistem deluje kar vredu vendar bi ga bilo treba izpopolniti,kajti za nepravilne odstrele so disciplinski postopki, ne pa da gdor veliko dela lahko veliko greši...
    to je samo moje mnenje.
    A jelen 800 točk 4 leta pavziranja, B jelen 400 točk 2 leti pavziranja.A merjasec 800 točk 1 leto pavziranja,B merjasec 400 točk brez pavziranja.gams od 3+ dalje A 700 točk,B 350 točk.Srnjak 2+ A 600 točk velja do 5.8 B 250 točk.ni glih tako da kdor veliko dela lahko veliko greši ker ravno tako odgovarja za napačne odstrele k pa tist k ne dela tako veliko!!!!! tisti k pa ne delajo pa naj tut ne jagajo vsaj jaz tako mislim!!!!!!!!!kar se pa starejših tiče je pa itak tut dorečeno do katere starostne meje je delo obvezno

  10. #10
    Član od
    Sep 2009
    Lokacija
    gornji grad
    Prispevki
    145

    Privzeto

    je pa res da je stvar še sigurno na katerem področju za izpopolnit ampak na nečem pač moraš gradit

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •