Stran 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 66

Tema: .17HMR, .22LR in .22WMR

  1. #51

    Privzeto

    Citat Bokarca je objavil: Pokaži objave
    Hm meni se pa zdi tole strašno zanimivo glede naslona glave(brade, lica) na kopito. Me zanima koliko jih to lahko naredi pri svoji puški?
    Ni brez zveze to.
    Najprej sem poemn tega opazil pri bokarci, kamor sem dal gor refleksno piko (ta poceni), kjer je zelo pomembno, da imaš vedno isti pogled, ker se sicer križ vsaj po višini precej premika.
    Sem si nabavil tole: http://www.ebay.co.uk/itm/2016-Tacti...REENZZhAAJ2cmA

    Kasneje pa sem to videl še pri daljnogledu z velikimi povečavami; recimo 20-24x; ne toliko zaradi premika križa, kot zaardi zelo majhne tolerance glede tega, da vidiš celo jasno sliko v okularju, ali pa že sence pri straneh. In pri klasičnem kopitu z večjim daljnogledom to hitro pomeni, da moraš odmakniti ličnico od kopita...

    Zdaj pa ali, nastavljiva ličnica, kopito novo po meri, ali tale cordura gor..

  2. #52

    Privzeto

    Citat Benjo je objavil: Pokaži objave
    Jah, kakorkoli.

    uporabljam korekcijo paralakse, se pa ne obremenjujem z napisi na gumbu za korekcijo. Sliko izostrim,...
    V nekaj prejšnjih komentarjih, ne samo v tem, sem opazil, da mešate ostrenje slike in pa nastavitev paralakse.

  3. #53
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat jegr je objavil: Pokaži objave
    V nekaj prejšnjih komentarjih, ne samo v tem, sem opazil, da mešate ostrenje slike in pa nastavitev paralakse.
    Niso pomešani pojmi. Ko nastavljaš paralakso dejansko ostriš sliko.
    Zato če opazuješ recimo daljnogled nastavljen na razdaljo 50 m in je križ ter slika (cilj) ostra na tej razdalji, ko se boš s križem pomaknil na cilj oddaljen 100 m bo križ še vedno oster, slika pa ne. Z korekcijo paralakse bo slika skozi daljnogled enako ostra kot na 50 m.

  4. #54

    Privzeto

    Bom kar tu vprašal, da ne bom odpiral nove teme. Katere puške uporabljate v kalibru .17hmr in kakšne so vaše izkušnje (dobre in slabe).

  5. #55

    Privzeto

    Citat daco je objavil: Pokaži objave
    Bom kar tu vprašal, da ne bom odpiral nove teme. Katere puške uporabljate v kalibru .17hmr in kakšne so vaše izkušnje (dobre in slabe).
    Jaz imam SAVAGE 93R17GV. Postreljal sem cca 400 nabojev.
    Primerjam lahko samo s svojo .22lr Brno 2; :)
    Za na tarčo nimam kaj dodati; res presenetljivo lepe grupe; Za lovsko uporabo mi pa ni uspelo najti prave taktike ali pa lovišče ni pravo.

  6. #56

    Privzeto

    Tudi jaz jagam z enakim modelom kot Ravnohrib in sem zelo zadovoljen. Pred Savage sem imel ČZ, ne vem točno kateri model,ni pa imela debele cevi kot ta Savage in ko je bilo hladno vreme je prvi strel odletel, drugi pa je šel v center. Zato sem prodal, najbrž bi se dalo ugotovit kaj je bilo narobe ampak ni bilo volje. Z Savage pa sem uplenil cca 50 lisic in nekje 50 vran in srak.
    Last edited by Zvitorepec; 4. March 2016 at 21:43.

  7. #57

    Privzeto

    Problem pri 17 hmr je, ker poči kot karabin,če pa so vasi blizu je pa nelagodno streljati kake vrane.

  8. #58
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Kako se 17HMR izkaže pri odstrelu lisic? Na kako daleč jih pobirate, pa zanima me, če zadeva lisico prebije ali ne?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #59

    Privzeto

    Jaz lisico streljam v pleče, pa ni nikoli pobega, padec na mestu, včasih je iztopna rana večja kot jo naredi 8x57JS, največkrat streljana do 100m in skoraj vedno kroglica iztopi

  10. #60
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Zvitorepec je objavil: Pokaži objave
    Jaz lisico streljam v pleče, pa ni nikoli pobega, padec na mestu, včasih je iztopna rana večja kot jo naredi 8x57JS, največkrat streljana do 100m in skoraj vedno kroglica iztopi
    S kakšnimi kroglami streljaš?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •