Rezultati 1 do 7 od 7

Tema: Vprašanje za puško ČZ ZH204

  1. #1

    Privzeto Vprašanje za puško ČZ ZH204

    Kupil sem kombinirko ČZ, model ZH 204, zanima pa me, ker je to že precej star model, ali lahko v "šrot" cevi uporabljam naboje 12/70? In pa mogoče še kak splošen komentar o tej puški.

  2. #2

    Privzeto

    Kolikor jaz vem so vsi modeli ZH kalibra 12/70 ali 16/70. Na sploh so te puške, glede na starost, zelo uporabne za lov, jaz imam model ZH304 v kalibru 7x57R 12/70 in puška še sedaj nese 10 zaporednih strelov v krog s premerom 7 cm. Res je da so težke, vendar skoraj neuničljive. Malo nerodno je edino, če nimaš naprožila, ker se zelo trdo proži.
    Last edited by teohafy; 18. September 2009 at 21:01.

  3. #3

    Privzeto

    In zakaj jih ne bi smel?
    Saj na puški (ceveh) piše za kakšne naboje je narejena cev.

  4. #4

    Privzeto

    Samo vprašam, ker je puška pač rabljena in zraven nisem dobil navodil za uporabo. Ker je to že precej star model, bi lahko bil narejen tudi za 12/67...

  5. #5

    Privzeto

    ...če slučajno ne piše kalibra na ceveh, je moral bit vpisan v OL, če bi pa še tam slučajno izpadel podatek o šrotu (pa ne onem iz Laškega), pa vzami šubler in izmeri razdaljo do prehodnega konusa...

  6. #6

    Privzeto

    Kolega ima ZH104, pa je tudi tam dolžina tulca 70

  7. #7

    Privzeto

    OK hvala za informacije. Puška mi je sicer zelo všeč, ker je kratka, poceni in zato zelo primerna za brakiranje in pa ker ima krogelno cev zgoraj, kar meni osebno izgleda boljše, kot če je na vrhu šibrena cev.
    Zdaj sem nabavil še municijo S&B SPCE ter rotveill idealke, tako da sem opremljen za jesenske in zimske jage.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •