Stran 5 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 80

Tema: Kratkodlaki jazbečar

  1. #41
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Sraka, tu se pa jaz podpišem

  2. #42

    Privzeto

    Sraka kaj pa vzrejna komisija? Ti imajo zagotovo vse podatke, po katerih sprašuješ. Vem, ker dostikrat rabim kako informacijo o psih in se na ljudi iz VK za jamarje vedno lahko obrnem. Dobim vse o PNZ, VUP, krvnih sledeh...pa še kak napotek o značajskih in telesnih karakteristikah zraven.

    *pri ptičarjih se celotna statistika (telesne ocene, vse preizkušnje - od osnovnih do tistih višjega ranga, podatki o slikanih kolkih pa tudi razlogi za izločitve iz preizkušenj in vzrejne prepovedi) o vseh skotenih in uvoženih mladičih letno objavlja v društvenem glasilu.*

    Plemenjaka za svoje psice pa vedno izberem sama - naredim celo analizo po linijah in seveda grem pogledat na preizkušnje (tudi v tujino) konkretnega psa, njegove sorodnike in potomce. Vem, kaj mi je pri mojih psih všeč in kaj želim ohraniti...pa tudi vem, kaj je potrebno izboljšati ali spremeniti. Iščem pač ustreznega plemenjaka, ki je "močan" v "šibkejših točkah" mojih psic.

    Je pa vsaka paritev tudi loterija...kljub vsemu se včasih zgodi, da se geni "ne ujamejo". Je pa ob natančni analizi in načrtovanju legla več možnosti, da dobiš ven tisto, kar želiš.

    Pa še nekaj je - tisti pes, ki je za nekega vodnika odličen, ni nujno ustrezen za drugega vodnika. Tu se mi zdi, da imajo večjo težo ujemajoče značajske lastnosti vodnika in psa. Vem, da pes, ki je zame super, marsikomu ne bi ustrezal. In obratno, marsikaterega izmed super psov ne bi hotela imeti niti pod razno.

    Zato osebno raje kot od dobrih ali slabih psih govorim o ustreznih ali o neustreznih za določenega vodnika.

    Vzreditelj je tisti, ki bi moral znati reči "ne" tudi kateremu izmed kupcev, čeprav lahko to pomeni vzdrževanje mladička še nadaljni mesec ali dva ali tri. Kupec pa je tisti, ki bi moral vzreditelju dati informacije o tem, kaj od psa želi.

    Kot pravi lunca -> stvar je v komunikaciji, v interakciji vodinkov in vzrediteljev. Žal se v današnjem načinu življenja ne znamo pogovarjati. Pa ne samo v kinologiji...zdrava komunikacija šepa tudi na drugih področjih.

  3. #43

    Privzeto

    Jap,Sraka odgovor ti je dala Breza.Drugače pa v lov za podatki.DA se jih dobiti.Mogoče malo dlje traja,ampak dobrega psa se ne kupi čez noč in za ta prvim vogalom.
    Tudi jaz za naše psice iščem plemenjake sama.In vedno iščem take,ki ustrezajo mojim kriterijem za izboljšanje "šibkih" točk naših psic.Trenutno sem v fazi že štirimesečnega iskanja primernega samca za dve psici,ki naj bi imeli leglo v naslednjem letu.Za eno od njih sem imela samca že izbranega,pa so ga na mojo nesrečo prodali v Rusijo.Še vedno je aktualen,oziram pa se tudi za drugimi.In tujina mi ni ovira,saj v Sloveniji za moje psice samcev ni.
    Ja,Breza komunikacija šepa na vseh področjih.
    LP Tjaša

  4. #44
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ja, Breza dobro si napisala, da je vsaka paritev po svoje loterija. Genetika ima svoje zakone, ki jim nismo docela kos. Progeni test (test po potomstvu) zahteva veliko dela in paritev. Ko mladiča prodaš pa izginejo za njim vse sledi, ker novi lastniki v glavnem niso pripravljeni sodelovati ali niso naredili iz psa skoraj nič

  5. #45

    Privzeto

    Prava debata. Naj še jaz povem svojo izkušnjo. Pred nekaj leti smo za glavno nagrado na naši strelski tekmi imeli potomca evropskega prvaka med resastimi istrijanci. Že takoj na začetku sem povedal da ga bo lastnik legla večkrat obiskal, da vidi v kakšne roke je prišel in kako dela z psom. A mislite da ga je kdo vzel . Nobeden, ostal mu je v leglu. Takrat smo sklenili da take nagrade ne podeljujemo nikoli več. Povedati pa hočem, da veliko lastnikov noče da se vzreditelj legla vtika v to kako dela lastnik z psom. Žal je tako.

  6. #46

    Privzeto

    JAz osebno takemu ne bi niti prodala psa.Naš zadnji mladič je odšel iz legla lansko leto star 6 mesecev.Zakaj? Ne da ne bi bilo po njemu povpraševanja,ali da bi mu kaj manjkalo.Po mnenju vzrejnega referenta je bil celo najlepši samec v leglu.Preprosto zato,ker mi "bodoči" lastniki niso bili všeč.Na koncu je odšel v družino v kateri z veliko besedo"kraljuje".Vse se vrti okoli njega.Nikoli ne bo razstavni pes ali delovni pes,bo pa vse svoje življenje pes,ki ga bodo imeli radi.In to meni osebno pomeni največ.Pero,še vedno vzreditelj odloča komu bo prodal psa,in če mu kupec ni všeč,mu psa ni treba prodati.
    LP Tjaša

  7. #47

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Povedati pa hočem, da veliko lastnikov noče da se vzreditelj legla vtika v to kako dela lastnik z psom. Žal je tako.
    No, jaz osebno prav vsakemu potencialnemu kupcu povem, da želim o psu določene povratne informacije. Če glede tega kupec pokaže najmanjši pomislek, ne dobi psa in pika.

    To, da se psički kar izgubijo (kot pravi detel), sploh ni res. Če se z bodočim vodnikom psička v naprej domeniš za povratne informacije, se prav nič ne izgubi. Ostane tudi povezava v primeru "urgence", saj se je tudi pri mojih psih že zgodilo, da smo jim zaradi takih ali drugačnih razlogov (bolezen, smrt v družini, selitev...) morali iskati nov dom. V prav vsako tako iskanje novih lasnikov sem se aktivno vključila.

    In za vsakega psička vem, kje je, kdo je njegov lasnik in kaj od preizkušenj ima opravljenega ter s kakim uspehom. Tudi vem za vse zdravstvene in druge rezultate.

    To, da vzreditelj nima podatkov o svojih psih, je stvar njegove osebne malomarnosti do vzreje.

  8. #48

    Privzeto

    Živjo, ker sem začela tole temo, vam zdaj pišem da jo nekako sklenem. Jazbečarja sva oddala. Našla sva človeka, ki bo imel zanj čas. Trajalo je do zdaj in v tem času je postal še bolj agresiven in sploh ni kazal nikakršne navezanosti na nas, ki smo bili njegova družina. Zdaj sem ostala brez jazbečarja, ki sem si ga dolga leta želela in kot kaže, ga tudi ne bom prav kmalu imela, saj zaman iščem kakšno leglo z rodovnikom. Sem pač navdušena nad to pasmo in mislim ,da ne glede na negativno izkušnjo vedno bom.

    Lepo vas vse pozdravljam in hvala

  9. #49

    Privzeto

    p.s. tako da če kdo pozna koga, ki ima NORMALNE jazbečarje, ki niso nevrotični, naj me prosim kontaktira.

  10. #50

    Privzeto

    Vsi jazbečarji so normalni,če ga pa nekdo ni sposoben obvladat,potem naj si kupi pudlja. Pasme kot so jazbečarji in terierji in podobne zverine,rabijo vsake toliko tudi da zapoje šiba,ker to niso pasme za se šminkat to so delovni psi,ki morajo bit agresivni in nevrotični,drugače nobeden nebi pršel iz jazbine,če pa hočete psička potem si kupite pudlja. jazbečarji so zelo redko NORMALNI kot navajate. Moj je sicer mirnega zanačaja,večina akr jih poznam so pa agresivni,ker to ja pač njihov zaščitnznak, majhni za pogledat,a z velikanskim srcem.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

Stran 5 od 8 PrvaPrva 12345678 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •