Stran 4 od 11 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 105

Tema: Kaliber 7x65r

  1. #31

    Privzeto ks

    Ko sem imel ta kaliber sem preizkušal razno municijo, na koncu pa pristal kjer sem začel RWS ks 10,5g (zelo zadovoljen) je pa res, da se krogla ni smela ničesar dotakniti na poti do cilja!
    LP/šakal
    p.s. saj ni nobena krogla dobra za prašiča, če ga zadane!

  2. #32
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Za manjše prašiče so vse krogle slabe, za orng merjasca je pa ob strelu v pleče perfektna vsaka mehka krogla(na lastne oči videl, razpacano nosler balistic tip kroglo na plečetu.( do organov sploh ni prodrla!) Menim da se podobno lahko zgodi z vsemi mehkimi kroglami(sierra game king, rws ks, čeh spce, in še se najdejo.)

  3. #33
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Za manjše prašiče so vse krogle slabe, za orng merjasca je pa ob strelu v pleče perfektna vsaka mehka krogla(na lastne oči videl, razpacano nosler balistic tip kroglo na plečetu.( do organov sploh ni prodrla!) Menim da se podobno lahko zgodi z vsemi mehkimi kroglami(sierra game king, rws ks, čeh spce, in še se najdejo.)
    RWS DK v omenjenem kalibru na 30 m in še in še..
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  4. #34
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Za manjše prašiče so vse krogle slabe, za orng merjasca je pa ob strelu v pleče perfektna vsaka mehka krogla(na lastne oči videl, razpacano nosler balistic tip kroglo na plečetu.( do organov sploh ni prodrla!) Menim da se podobno lahko zgodi z vsemi mehkimi kroglami(sierra game king, rws ks, čeh spce, in še se najdejo.)
    Daj povej nam zgodbo...od česa je padel...več strelov?

  5. #35
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Verjetno v obeh primerih po drugem strelu z drugo kroglo,drugi lovec drug kaliber
    tko je bilo pri nas..
    pa ni bil ornk merjasc,ampak lanščak 100kil
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  6. #36
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    merjasec 4+ je padel šele po dveh strelih v glavo- z isto kroglo, strelec je bil isti.
    poznam tudi primer, ko je bil uplenjen merjasec, z razmazano kroglo v plečetu(pa ne kako majhno kroglico 22kalibra..)
    sej to se ne dogaja pogosto, pa vendar se
    problem se pa reši z temi tršimi kroglami( ala barnes in podobno)

  7. #37

    Privzeto ?!?!?

    Ja, padu je od zastrupitve po svincu saj se mu je krogla razpacala v plečetu, in zastrupila kri! Fantje moj lanščak (97 kg spucan na 85m) zadet v pleče z kal. 7x65R RWS KS 10,5g. Obe plečke zdrobljene-uničene padel na mestu tudi enega celega metra ni naredil res pa ja da krogla ni naredila izstrela in je bila v tkivu pod kožo (cca 3cm).

  8. #38
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Balistic tip je tudi pri mojem prijatelju že ostal v prašiču. Jaz sem pa stvar rešil tako, da ostajam zvest Nosler Accubond, ki ima iste balistične lastnosti kot balistic tip, le da je bolj kompaktna, ker spada med tako imenovane bonded krogle. Se mi je ponesrečil strel na pujsa bolj zadaj v mehko, prestrel je bil skozi stegno, pujsek pa je mrtev počakal 50 metrov od nastrela. V tem primeru me je ta krogla prepričala zato sem naredil kratko pavzo pri mojem eksperimentiranju s kroglami in jo priporočam vsem, ki lovite vso visoko divjad. Lastnost dobre krogle se pokaže šele ob slabših zadetkih na divjad, ker vsi vemo, da smo ljudje zmotljivi in nismo vedno sposobni oddati 100% smrtnega strela, kljub dobrim strelskim pogojem.

  9. #39
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    šakal, verjetno je v trenutku padel od zastrupitve ja
    lahko ima lanščak 120kg, pa nima niti približno tako trdega "ščita" na plečetu, kot 80kg merjasec.

  10. #40
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    šakal, verjetno je v trenutku padel od zastrupitve ja
    lahko ima lanščak 120kg, pa nima niti približno tako trdega "ščita" na plečetu, kot 80kg merjasec.
    in kero kroglo ti uporablas?

Stran 4 od 11 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •