Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 71

Tema: Barnes triple schok

  1. #11
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Se da pri nas kje kupiti Barnesovo kroglo TSX razen v Bellotovih nabojih?Ali pa samo krogle za domače polnenje?


    me že firbec matra če je to res tako dobra krogla k jo velik ljudi hvali po svetu

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,059

    Privzeto

    Kaj naj bi blo pa narobe z Bellotovim polnenjem?
    Sweet Emotion: 8x57IS; 7x65R/16; 12-12/76;16/16; 222Rem; .22LR; NLT.

  3. #13
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Berem da zelo niha kvaliteta polnenja.

  4. #14

    Privzeto

    Citat 206 je objavil: Pokaži objave
    Se da pri nas kje kupiti Barnesovo kroglo TSX razen v Bellotovih nabojih?Ali pa samo krogle za domače polnenje?


    me že firbec matra če je to res tako dobra krogla k jo velik ljudi hvali po svetu
    Živjo
    polni jih Norma(samo rezantni kalibri 270WSM,300WSm,300WM,7rem.mag.), SAKO,Federal. Sedaj pa se pozanimaj kateri trgovci majo te naboje pa ti naročijo če nimajo na zalogi,xxxxxxxxxxx,Federal pa ne vem katera firma ima to municijo. Drugače je pa najboljša domačica,če kateri od prijateljev polni in ima matrico v tvojem kalibru je to najboljše,ker je tudi najbolj precizna ta municija,sam sem sprobal SAKO-tov barnes triple shock pa ni bila natančnost ravno najboljša okrog 3cm,domačica strelja pa v 12mm deteljico na 100m.
    lp
    lp
    Last edited by ZR7; 21. September 2009 at 07:49.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  5. #15
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Hvala,imam 30-06 tako da Norma odpade,Federal ima v Rimskih Toplicah,samo ne to kroglo.


    Domačica je bila še zmer boljša k serijska izdelava.:icon_smile:

  6. #16
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    http://barnesbullets.myshopify.com/p...e-cleaner-8-oz

    a kdo ve kje se da to "mažo" nabavit? če jo dobim, ne dam druge krogle v cev!
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  7. #17
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat POLH je objavil: Pokaži objave
    Obstajajo podobne krogle namenjene iskanju obstreljene divjadi - krogla, ki zadane divjad v njej tudi ostane in tako sprosti vso energijo v telo. Po lovski - pade na mestu. Mislim, da sem jih gledal v RWs - ovem katalogu.
    http://www.rws-munition.de/en/projec...d=&geschoss=FS
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  8. #18

    Privzeto

    206, to je res dobra krogla. Naj ti povem, da jaz vso divjad streljam s to kroglo in z nobeno drugo, že približno 2 leti. Na komentarje, ki so jih pa dajali lovski tovariši pred tabo se pa ne oziraj saj vidiš da stvari sploh ne poznajo, zato pa imajo takšne komentarje, ki ne sodijo sem. Jaz jih polnim sam. Po surovine za polnjenje pa grem k našim severnim sosedom, ker pri nas se pač nič ne dobi.

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    NeverLand
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Tudi jaz sem eno sezono uporabljal Barnesa, vendar je za moj okus pretrda krogla. Okusi so si pač različni, zato pa imamo pestro izbiro vseh možnih produktov, hvala bogu.
    Pa še ena resnična zgodba iz naših koncev.
    Jeseni je lovec iz sosednje LD uplenil merjasca, ki je od približevanju krmišču tako močno hropel, da ga je bilo slišati že na zelo daleč. Obdukcija je pokazala, da je bil ta isti prašič streljan v tretji sosednji LD in sicer več kot leto dni pred uplenitvijo. Imel je prestreljena pljuča, neuspešni strelec pa je uporabljal kroglo Barnes. So ga iskali s tremi krvosledci in bili pri tem neuspešni. Zgodba je tudi dokaz kako trdoživa je lahko naša divjad, da se kljub "smrtnemu" zadetku "zliže" in preživi. Kakšne muke pri tem prestaja se nam tudi sanja ne.

  10. #20
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Citat Lakotnik je objavil: Pokaži objave
    Tudi jaz sem eno sezono uporabljal Barnesa, vendar je za moj okus pretrda krogla. Okusi so si pač različni, zato pa imamo pestro izbiro vseh možnih produktov, hvala bogu.
    Pa še ena resnična zgodba iz naših koncev.
    Jeseni je lovec iz sosednje LD uplenil merjasca, ki je od približevanju krmišču tako močno hropel, da ga je bilo slišati že na zelo daleč. Obdukcija je pokazala, da je bil ta isti prašič streljan v tretji sosednji LD in sicer več kot leto dni pred uplenitvijo. Imel je prestreljena pljuča, neuspešni strelec pa je uporabljal kroglo Barnes. So ga iskali s tremi krvosledci in bili pri tem neuspešni. Zgodba je tudi dokaz kako trdoživa je lahko naša divjad, da se kljub "smrtnemu" zadetku "zliže" in preživi. Kakšne muke pri tem prestaja se nam tudi sanja ne.
    ko bom videl bom verjel... ta mi vleče na mal "lovsko"
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •