Stran 5 od 9 PrvaPrva 123456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 87

Tema: Klopi in bolezni

  1. #41
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Prijetno dišimo...:icon_:

  2. #42

    Privzeto

    Zdravo,

    žrtve izbirajo glede na telesno temperaturo. Tudi moj kolega pri lovu je pravi magnet zanje, dokler se ne namaže, potem napadejo tudi mene.

    Lp G.

  3. #43

    Privzeto

    a je kdo imel že klopni meningitis in kako so potekali simptomi od začetka do odkritja bolezni?.. a je bil glvobol na začetku hud ali blag..

  4. #44

    Privzeto

    Zdravo,

    moja bivša ga je imela. Glavobol hud,bruhanje, pa jo je doktor kljub temu poslal domov. Šele na urgenci v Ljubljani so posumili na menengitis. Na koncu so ugotovili, da ne gre za klopnega ampak mešanico klopnega in virusnega. Klopni oslabi organizem, da virusni lahko napade. Vsaj tako so rekli.Je pa zorno. Nekaj dni kome in punkcije hrbtenične tekočine. Po tednu dni se je na srečo vse uredilo.

    LP G.

  5. #45

    Privzeto

    kaj se je takoj začelo z hudim glavobolom ali je bil v prvi fazi blag glavobol in v drugi hud?

  6. #46
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Jelen, glavoboli so pogosti zaradi drugih vzrokov. Pogovori se s starši in pojdi se cepit pa boš brez skrbi.

  7. #47

    Privzeto

    pametno! :icon_:....
    samo uprašam ker sem meu zdej neki klopov pa imam blag glavobol že 3 dni.. pa da nisem v skrbeh.... me ful malo boli... sej zdej če bom šel kaj mimo ambulante moram uprašat

  8. #48

    Privzeto

    Zdravo,

    ko boš imel menengitis boš vedel kaj to pomeni boleti glava. Niti premakniti je ne boš želel. Na začetku je glavobol blag, kmalu pa preide v nevzržnega, Vse spremlja visoka vročina.

    Lp G.

  9. #49
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Letos so očitno orenk strupeni... :S Res pa je, da sem si jih že ene 15 izpulil to sezono.
    Trenutno sem na antibiotikih zaradi eritema Lymske borelioze. Upam, da konjske tablete naredijo svoje.

    Zdaj sem si na Amazonu naročil Permetrin v spreju za impregnacijo oblek. Da probam, če res deluje.

  10. #50

    Privzeto

    Citat Brlogar je objavil: Pokaži objave
    Zdaj sem si na Amazonu naročil Permetrin v spreju za impregnacijo oblek. Da probam, če res deluje.
    Če deluje nam sporoči.
    Znanec je tudi imel dolgo hude glavobole. Preiskave za vse in negativne. Potem je sam zahteval še za klope (meningitis, erlehija). Zelo huda okužba.
    Psi so večinoma okuženi. Pri nekaterih je to neizrazito. Pokaže se na začetku brejosti ali ob luni. Naravno zdravilo je izvleček (kapljice) ščetinca.

Stran 5 od 9 PrvaPrva 123456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •