Stran 7 od 9 PrvaPrva ... 3456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 87

Tema: Klopi in bolezni

  1. #61
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Mugo si prepričan, da je Forth strupen? Bi naj bil na naravni bazi in priporočljiv tudi za dojenčke... Pa brez vonja, ko je enkrat na oblačilu...
    Ni strupen, deluje pa kot blažev žegen, kot pravi moj sodelavec, pomaga ne, škoduje pa tut ne.
    Iz izkušenj ti povem, da se le majhen procent klopov, ki ti lezejo po obleki, dejansko prisesa na kožo, tudi brez repelenta.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #62
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Pa še nekaj. Repelenti so eno, insekticidi pa drugo. V veliki koncentraciji pa tudi repelent ubija, to smo pa tudi že preizkusili.
    Aja, meni obleka dodatno začinjena z nekim protiklopnim smradom nekako ne gre skupaj z lovom.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #63
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Racoon, svinca v mesu se bojiš, insekticidov in repelentov pa ne .

  4. #64
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Racoon, svinca v mesu se bojiš, insekticidov in repelentov pa ne .
    Brez skrbi... Preberi si, kaj piše na Forthu... Pa eno je vnašati v telo, drugo pa na obleko...

    Drugače pa se strinjam z Mugotom, da lov in razne dišave ne gredo skupaj...

  5. #65

    Privzeto

    Zdravo,

    jaz sem proti meningitisu cepljen že najmanj 6-7 let, prav tako moji otroci. Klopov ne najdeš samo na robu gozda ampak tudi ko greš po pločniku ali ob cesti. To sem doživel že večkrat, da sem ga dobil ob robu ceste kakor v gozdu. V poletnih mesecih uporabim tudi sprej proti mrčesu vendar za klope ni nekega haska. Sem pa zasledil nekakšne zapestnice, ki jih daš okrog roke in to bi naj pomagalo odganjat komarje kakor klope (sem jo kupil in malo testiral pa je res bilo man klopov). Prepojene so z meliso in so primerne tako za nas in otroke kakor tudi za naše 4 nožne prijatelje. Drugače pa ko prideš iz gozda se dobro preglej za klope in čim prej pod tuš

  6. #66
    Član od
    May 2012
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    8

    Privzeto

    Pozdravljeni.
    Čeprav je sezona klopov za letos k sreči mimo bi navedel nekaj svojih izskušenj.Lahko rečem da me imajo klopi zelo radi.Proti klopnemu meningitisu sem cepljen, drug problem pa je borelija.
    Prvič sem se z to okužbo srečal v zgodnjih devetdesetih letih.K sreči je bil par mesecev prej v reviji Lovec objavljen članek Dr.Strleta o tej bolezni.Rdečino sem pokazal dežurnemu zdravniku in mu naravnost povedal da je to borelija.Povedal je da je to prvi primer katerega vidi.Poslal me je na infekcijsko kjer se je z antibiotiki vse lepo uredilo brez ležanja v bolnici.Od takrat sem bil okužen še štirikrat,vendar se je z antibiotiki k sreči vse uredilo.
    Glede zaščite pa je moja izkušnja da klope še najbolj odganja nafta ali bencin.Je pa res da si tako nadišavljen le za v naravo in ne med ljudi.

  7. #67
    žandar Guest

    Privzeto

    Citat mrzlikar je objavil: Pokaži objave
    Glede zaščite pa je moja izkušnja da klope še najbolj odganja nafta ali bencin.Je pa res da si tako nadišavljen le za v naravo in ne med ljudi.
    Da, to zagotovo drži, še posebej je primerno "nadišavljanje" z nafto ali bencinom (pozabil si na petrolej) na lovu. Te vonjave izredno privabljajo divjad, uporaba teh sredstev pa je priporočljiva tudi ob zmenkih v parkih.

  8. #68

    Privzeto

    Najbrž se res ne bo noben namenoma z bencinom namazal. Je pa sigurno ta vonj najbolj učinkovit. Pri delu z motorko, ko lepo "dišiš" po mešanci, še nikol nisem dobil klopa..

  9. #69
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Na biokil je kdo pomislu?
    lp MAj

  10. #70
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat mrzlikar je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni.
    Čeprav je sezona klopov za letos k sreči mimo bi navedel nekaj svojih izskušenj.Lahko rečem da me imajo klopi zelo radi.Proti klopnemu meningitisu sem cepljen, drug problem pa je borelija.
    Prvič sem se z to okužbo srečal v zgodnjih devetdesetih letih.K sreči je bil par mesecev prej v reviji Lovec objavljen članek Dr.Strleta o tej bolezni.Rdečino sem pokazal dežurnemu zdravniku in mu naravnost povedal da je to borelija.Povedal je da je to prvi primer katerega vidi.Poslal me je na infekcijsko kjer se je z antibiotiki vse lepo uredilo brez ležanja v bolnici.Od takrat sem bil okužen še štirikrat,vendar se je z antibiotiki k sreči vse uredilo.
    Glede zaščite pa je moja izkušnja da klope še najbolj odganja nafta ali bencin.Je pa res da si tako nadišavljen le za v naravo in ne med ljudi.
    Hvala, da si me spomnil, da se moram iti cepit po 3 letih. Tudi mene imajo klopi zelo radi. Že večkrat sem moral jemati antibiotik, preventivno..... ali pa je mogoče šlo za pravo okužbo. Zaradi klopov ne bom doma, ampak bom še vedno hodil v naravo. To je le moje mnenje..... Spomladi pomagajo škornji, namesto nizkih čevljev. Da bi se s čim parfumiral, pa ne......

Stran 7 od 9 PrvaPrva ... 3456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •