Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 74

Tema: FUNKCIJA V LD" gojitveni"

  1. #11
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Mi imamo v vsakem revirju določeno kolk katere srnjadi se bo odstrelilo,recimo 6 srnjakov 2+,6 srn 2+,4 srnjaki 1+,5 srn 1+ in nekaj mladičev,tu gledam na velikost revirja in na številčnost srnjadi.Ko je revir poln je poln in večjega odvzema ni,razen povoza in pogina kasneje.Stvar rešena.


    Vodje revirjev imajo pod kontrolo samo delo ki se opravlja v lovišču v soglasju z gospodarjem. Nimajo pa vpliva na odstrel.

  2. #12

    Privzeto

    Če streljajo iz avtomobilov se moraš kot prvo obrnit na čuvaja v vaši LD.A so ti lovci,ki si jih omenil evidentirani za lov v revirju v katerem ti loviš?Imate v vaši LD sprejet kakšen pravilnik o izvajanju lova?Napiši kaj več pa ti mogoče lahko pomagamo!

  3. #13
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

    Privzeto

    Citat kuje je objavil: Pokaži objave
    A so ti lovci,ki si jih omenil evidentirani za lov v revirju v katerem ti loviš?



    Imate vi to prakso?Pri nas je bil samo kreg ko so probali to,isto je bil izgovor z plačevanjem članarine za celo lovišče,čeprov so imeli omejen samo lov srnjadi po revirjih.


    Mislm da Pero cilja na tiste ki niso pravi lovci,so vozači.Pravi lovec gre peš tud kilometer na prežo,česar pri teh v avtih ne boš videl.

  4. #14

    Privzeto

    Tudi pri nas so revirji določeni samo za lov na srnjad.V kolikor imajo proti koncu leta lovci v določenem revirju težave pri realizaciji odstrela lahko pri tem pomagajo(je zelo zaželjeno) tudi lovci iz drugih revirjev.Mi s tem sistemom nimamo težav.Vsa ostala lovna divjad se pa lovi po celem lovišču v skladu s sprejetim pravilnikom o izvajanju lova za našo LD.Odstrel pa planiram identično kot ti 206.

  5. #15

    Privzeto

    Še bolj konkretno, povem primer ki se je zgodil lani pa bi ga rad preprečil.Vedel sem za srno z 2 mladičema. Vsako leto po 2. Pa je jagru pri izpolnitvi pokrivanja tekla voda v grlo, se pripelje jo vidi "BUM", mladiči so pa v koruzi ostali. Jaz kot revirni vodja sem imel pa "figo" ker sem jo par let pazil. Tukej bi moral biti pa nekje gojitveni.

  6. #16
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Štajerska
    Prispevki
    412

    Privzeto

    Pri nas imamo pravilo, da lahko recimo mladice, mladiče in srne lahko loviš izven svojega revirja šele, ko je v njem plan že dosežen. Imamo pa plan za vsak revir posebej, ki skupaj seveda dajo plan LD.

    Srnjaka lahko loviš povsod.
    Podnebne spremembe so tukaj. Stvar naše morale je ali bomo ukrepali.

  7. #17
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post "Gojitveni"...

    Lp!

    "Gojitveni" referent je najbrž mišljen predsednik gospodarske komisije. Ali je ta komisija potrebna ali ne je stvar presoje in zahtev katere si Ld postavi. Kdor bi videl lovsko-upravljalske načrte in letna poročila naše ld za preteklih šest let, bi vedel kaj je delo te komisije in da je potrebna, saj je močan suport gospodarju. No, sedaj ko je v naši ld burleska je tudi komisija takšna in je čisto brezpotrebna...a to je že druga zgodba.
    Ne vem kakšna je velikost letnega odvzema v vaših ld-jih, a za našo govorim, da je preprečevanje odstrela Frnclom, Mihom, Perotom in Janezkom čisti nesmisel in bi le morala veljati stimulacija in nagrajevanje, ne pa črtenje in zaznamovanje...

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

  8. #18

    Privzeto

    JANEZ tukaj ti pa ne dam čist prav,seveda je to moje mišljenje. Vedno sem si predstavljal da sem na svojem oz v revirju ki mi je bil zaupan v upravljanje, kot kmet ki ima štalo. Kmet najbrž tudi nebi dal svoje "tabule" krave ven, ker ve da mora jutri od te krave živeti. Razloži mi zakaj nebi dali najprej iz lovišča ven tiste srne ki imajo par let zapovrstjo samo po enega mladiča, ali pa še tega ne. Kaj moramo res jagri vse taboljše uničiti danes da bomo lahko jutri jokali da nimamo kaj streljati.

  9. #19

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    ... Kmet najbrž tudi nebi dal svoje "tabule" krave ven, ker ve da mora jutri od te krave živeti. ... bomo lahko jutri jokali da nimamo kaj streljati.
    To so pa besede za podpisat Pero!

  10. #20
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    gorenjska
    Prispevki
    2,752

    Post Mimo vrste...

    Lp!

    Spoštovani!

    Lovišče ni "štala" in večno primerjanje tega in istovetenje s tem, ob zavedanju, da upravljamo je žal nesmisel.

    Izprašan lovec mora imet v sebi zavest, kaj je prav in kaj ne in to ni naučeno, to je v zibel položeno. Lovec se rodiš in ne naučiš.

    Se kdaj vprašamo kje so razlogi da srne vodijo enega ali nobenega mladiča!?? Najbrž ne, a če bi se , bi bil odgovor čisto drugačen.

    Kako veš, da je ista srna, ki vsako leto vodi enega ali nobenega mladiča!?? Jih imate pri vas označene ali sklepaš samo po tem, da izstopa na določenem področju!??

    Nihče noče nič "uničiti" še manj iztrebiti in le umno upravljanje je garant temu. Raje stimulacije za pravilen odstrel, kot pa kazni za napačnega. Sploh sem pa v 16 letnem stažu uplenil po napačni presoji le eno vodečo srno, a sem napako brž popravil, pa sem "ušes" uplenil že mnogo, mnogo...

    Lovski zdravo
    Janez L
    ...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti ni greh...

Stran 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •