Stran 25 od 26 PrvaPrva ... 15212223242526 ZadnjiZadnji
Rezultati 241 do 250 od 253

Tema: 8x57IS

  1. #241

    Privzeto

    Citat Andy99 je objavil: Pokaži objave
    Ne verjamem, da je za tak raztros pri 35 metrih krivo strelivo. Tu je nekaj drugega hudo narobe.
    Montaža, daljnogled, strelec ?
    Mogoče vse skupaj , prejšnjo sezono sem pobral preko 10 lisic z staro FM vojaško municijo . Drugače je pa daljnogled je kahles 4x32, montaža suhl, z geco municijo sem naredil prestrel (21 krogov) , letošnje tarče pa ne morem prilepit ker sem z gromom ustrelil dve enki (na dve in na osem), tretji strel pa v srnjakov križ , mi je nerodno....

    p.s. če kdo rabi kaj groma se naj oglasi

  2. #242
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Jaz bi dobro pogedal montažo,če ni odstopila.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #243

    Privzeto

    Montaža, ne vem. Bi blo treba preverit. Povečava 4x na 100 m tudi ni bogvekaj, na 35 m bi pa le moralo biti malo bolje. Možno je tudi,da je nezbranost strelca.Poročaj.

  4. #244

    Privzeto

    Mogoče kakšen komentar za izkušene. Kakšne so primerjave med smodnikom N140 ter S062 za določen kaliber (8x57, grom) oz. isto hitrost.
    S cevjo 52cm, mi je najbolj prijazna polnitev 44gr S062 (ocl 77mm) ter 46,5 S062 (ocl 79,5). Lega zadetkov skoraj ista. Močnejše polnitve ne grupirajo dobro, predvsem v Zastavi (standard dolžina cevi), kjer je točnost groma kar problematična. Ampak tudi tu je boljša manjša polnitev z manjšim ocl. Zanimiva je tudi lega zadetkov; pri daljši cevi variranje ob različnih polnitvah ni tako očitno kot pri kratki cevi. Z manjšanjem ocl postane tudi razlika v polnitvi bolj očitna kot pri večjem "volumnu".
    ...po dalšem čaranju s parametri sem za istočnico vzel Nosler Balistic 180gr in grupa je za jago čisto OK na 100m

  5. #245
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto N140 vs S062 in Grom 8mm

    Če boš naredil v 8x57IS kalibru s kroglo Grom 185gr dve enako močni (enako hitri) polnitvi z obema smodnikoma, bo v polnitvi z N140 manj smodnika, ker je hitrejši. Ampak, odsun bo pa nekoliko večji oz. ga boš na rami bolj čutil, ker se bo enaka količina energije sprostila v krajšem času.
    Po domače: z N140 bolj rukne kot s S062.

    Še glede krogel Grom 8mm 158gr : za jago do 100m čisto uporabne, ampak natančnost izdelave je zelo balkanska, kar lahko izmeriš s šublerjem (kljunasto merilo) in natančno tehtnico (una za smodnik).
    To se pozna tudi na tarči, kjer od cca 5-ih strelov odleti eden nekam ubožjomater t.j. precej stran od grupe. Testirano/preverjeno z različnimi smodniki in puškami.
    "Nekoliko" bolje so narejene Grom premera .30 teže 170gr (za 308 win, 30-06...)
    Last edited by Robert91922; 20. September 2017 at 11:34.

  6. #246

    Privzeto

    Hvala za odgovor! Bi se strinjal, da se vsake toliko pojavi strel, ki kar nekam odleti ... in potem iskanje krivca?!? Premer krogel pa res nisem meril...ne vem zakaj?! Po dolžini sem jih pa porihtal?!
    Glede smodnika; malo večje polnjenje S062 za hitrost N140.

  7. #247

    Privzeto

    Citat Robert91922 je objavil: Pokaži objave
    Še glede krogel Grom 8mm 158gr : za jago do 100m čisto uporabne, ampak natančnost izdelave je zelo balkanska, kar lahko izmeriš s šublerjem (kljunasto merilo) in natančno tehtnico (una za smodnik).
    To se pozna tudi na tarči, kjer od cca 5-ih strelov odleti eden nekam ubožjomater t.j. precej stran od grupe. Testirano/preverjeno z različnimi smodniki in puškami. "Nekoliko" bolje so narejene Grom premera .30 teže 170gr (za 308 win, 30-06...)
    Vem, da bi to bol sodilo pod temo "GROM", samo bi tu dodal, da je nekaj na tem. Meni s češko bokarico ni uspelo uporabno nastreliti 7x57R PPU Grom, pa sem porabil škatlo in pol, ob tem da SPCE dela grupo precej nad "lovskimi" kriteriji.

  8. #248

    Privzeto

    Citat Robert91922 je objavil: Pokaži objave
    Še glede krogel Grom 8mm 158gr : za jago do 100m čisto uporabne, ampak natančnost izdelave je zelo balkanska, kar lahko izmeriš s šublerjem (kljunasto merilo) in natančno tehtnico (una za smodnik).
    To se pozna tudi na tarči, kjer od cca 5-ih strelov odleti eden nekam ubožjomater t.j. precej stran od grupe. Testirano/preverjeno z različnimi smodniki in puškami. "Nekoliko" bolje so narejene Grom premera .30 teže 170gr (za 308 win, 30-06...)
    Vem, da bi to bol sodilo pod temo "GROM", samo bi tu dodal, da je nekaj na tem. Meni s češko bokarico ni uspelo uporabno nastreliti 7x57R PPU Grom, pa sem porabil škatlo in pol, ob tem da SPCE dela grupo precej nad "lovskimi" kriteriji.

    Se podpišem po oba posta!

  9. #249

    Privzeto

    V imenu prijatelja, ki bi si rad polnil municijo za lastne potrebe bi vas rad vprašal naslednje:Ima smodnik vitav. N 140 in pa krogle fox 80 greinov za risanico 243 winchester, Zanimajo ga vaše morebitne iskušnje ali pa vsaj vaše mnenje, kako napolniti te krogle - koliko smodnika, skratka kao napolniti. da bo zadeva čim bolj točna, hkrati pa da bo krogla seveda povzročala čim manj poškodb na divjadi. Pa še vprašanje za izdelavo municije 8x57 IS. Tudi za izdelavo tega naboja ima krogle fox 160 grein in smodnik N 140. Trenutno je krogle napolnil z 48 greini. Zadeva je zelo natančna zanima pa ga koliko približno je hitrost te krogle če se da kaj ugotoviti brez merilca hitrosti, katerega trenutno še nima.In pa tretje vrašanje, kako priti poceni do merilca hitrosti izstrelka, ki pa naj bi bil seveda čimbolj natančen. Vse, ki si polnite municijo in ki imate zanj kakršenkoli koristen oziroma uporaben nasvet v njegovem imenu prosim za odgovore. Zelo vam bo hvaležen.

  10. #250
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat karo40 je objavil: Pokaži objave
    V imenu prijatelja, ki bi si rad polnil municijo za lastne potrebe bi vas rad vprašal naslednje:Ima smodnik vitav. N 140 in pa krogle fox 80 greinov za risanico 243 winchester, Zanimajo ga vaše morebitne iskušnje ali pa vsaj vaše mnenje, kako napolniti te krogle - koliko smodnika, skratka kao napolniti. da bo zadeva čim bolj točna, hkrati pa da bo krogla seveda povzročala čim manj poškodb na divjadi. Pa še vprašanje za izdelavo municije 8x57 IS. Tudi za izdelavo tega naboja ima krogle fox 160 grein in smodnik N 140. Trenutno je krogle napolnil z 48 greini. Zadeva je zelo natančna zanima pa ga koliko približno je hitrost te krogle če se da kaj ugotoviti brez merilca hitrosti, katerega trenutno še nima.In pa tretje vrašanje, kako priti poceni do merilca hitrosti izstrelka, ki pa naj bi bil seveda čimbolj natančen. Vse, ki si polnite municijo in ki imate zanj kakršenkoli koristen oziroma uporaben nasvet v njegovem imenu prosim za odgovore. Zelo vam bo hvaležen.
    Tu je en pripomoček za polnjenje v Vitavouri smodniki: http://www.vihtavuori.com/en/rifle-reloading-data
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 25 od 26 PrvaPrva ... 15212223242526 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •