Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 17 od 17

Tema: disciplinski postopek zaradi odstrela jelena A

  1. #11
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Se strinjam.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #12

    Privzeto

    Govor je o TROFEJNO perspektivnih in neperspektivnih in ne o telesno ali drugače obravnavanih jelenih. In edini kriterij o selekciji je ROGOVJE ("trofeja"), katero jelen nosi.

    Zato se mi zdijo primerjave o perspektivnih ali ne perspektivnih otrocih malo neokusne!

  3. #13
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Meni se zdi pa popolnoma neokusno to,da je največ lovske fovšije in posledično disciplinskih postopkov opravičenih in ne opravičenih nastalo ravno zaradi rogovja torej trofeje. Tudi inšpektorske blagajne polnimo zaradi folšije in trofej za katere smo umetno ali še bolje rečeno prav umetelno postavili neka pravila (cic točke) ki uplenitelja povzdigneta v večjega ali manjšega zmagovalca na področju bahanja. In bahanje povzroča zavist ,zavist pa nedvomno iznajdbo disciplinskega postopka. Disciplinski postopek bi v mojih očeh moral prvenstveno teči pri neizvajanju del v lovišču, Tudi tisti ki si lahko pač privoščijo plačilo delavnih ur zato da si ne pretegnejo špeha bi morali na disciplinski postopek. Pa tisti ki so tako ali drugače oškodovaliLD, pa tisti ki................ ah saj nima smisla ker je preveč trofejaštva in disciplinskih postopkov zaradi tega. Prepričan sem,da bo ravno trofejaštvo eden večjih krivcev ob izgubi koncesij in vsekakor prehod lovstva v zasebništvo.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #14

    Privzeto

    Veper s tem se pa strinjam. Zato pri meni ni na zidu nič trofej. Tudi v moji LD je nastal največji razdor med člani zaradi trofeje. In dokler ne bomo enako obravnavali odstrel trofejne in netrofejne divjadi ne vidim izboljšanja

  5. #15

    Privzeto

    kje se najde pravilnik da se kromski jelen ne sme odstreliti če ni star 10 +
    hvala za vaše odgovore!!!

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Ni pravilnik ampak Letni načrti lovsko upravljavskih območij, ter Letni razdelilniki odstrela za določeno LUO. Če bi kršil, ta dva dokumneta običajno najprej sledi postopek pred inšpektojem.
    Marko Gorše, Nadlesk

  7. #17

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    Ni pravilnik ampak Letni načrti lovsko upravljavskih območij, ter Letni razdelilniki odstrela za določeno LUO. Če bi kršil, ta dva dokumneta običajno najprej sledi postopek pred inšpektojem.
    Natanko tako! Pa tudi vsi društveni akti morajo temu slediti!

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •