Stran 5 od 11 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 104

Tema: Rws

  1. #41

    Privzeto xxx

    zanima me katera krogla od rws bi bila najbolj primerna za 8x57is. Lansko leto sem uporabljal lapuo naturalis letos imam barnesov triple x shock pa mi po nobeni teh dveh krogel divjad kljub dobrim zadetkom neostaja v blizini

    hvala za odgovore

  2. #42

    Privzeto

    RWS-ova krogla podobna tema, ko si ju do sedaj uporabljal je RWS Evolution. Je ravno tako trša krogla, tako da ne naredi velikih poškodb in v primeru, ko ne zadaneš kakega vitalnega dela se zna zgoditi, da ne pade na mestu. Drugače pa lahko razmisliš o RWS DK, ki je dobra krogla s tršim in mehkejšim delom. Pri se deformira in povzroči poškodbe, zadnji trši pa bi naj naredil preboj.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #43

    Privzeto

    Citat dik je objavil: Pokaži objave
    Lansko leto sem uporabljal lapuo naturalis letos imam barnesov triple x shock pa mi po nobeni teh dveh krogel divjad kljub dobrim zadetkom neostaja v blizini
    Za lapuo se mi zdi čudno ker meni ob dobrem zadetku divjad pribija na mestu. Isti kaliber. Je pa res da tale muflon pred nekaj dnevi naredil dobrih 200 metrov strel u vamp, pa mu je še jetra zraven prijela drugače bi imeli še kar nekaj težav da bi ga sploh dobili.
    Gamsi in srnjad pa v glavnem največ 30 metrov od nastrela. Imam pa samo še eno škatlo in moram tudi za naslednje leto probat nekaj drugega.

    Lp

  4. #44
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat dik je objavil: Pokaži objave
    zanima me katera krogla od rws bi bila najbolj primerna za 8x57is. Lansko leto sem uporabljal lapuo naturalis letos imam barnesov triple x shock pa mi po nobeni teh dveh krogel divjad kljub dobrim zadetkom neostaja v blizini

    hvala za odgovore
    probaj nekaj mehkejšega,mogoče za spoznanje težjo kroglo in bo bolše.
    Tam pa tam boš kakšen gram odrezal mesa stran,to je pa tudi vse..
    Od RWS probaj potem najcenejšo T-mantel,v tem kalibru bi se mogla dobro odrezat.
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  5. #45
    Član od
    Sep 2009
    Lokacija
    gornji grad
    Prispevki
    145

    Privzeto

    Citat sauer202 je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem predvčerajšnjim sicer gamsa ustrelil z Sierro Game King ker še nimam druge muncije za 308 (je zelo na hitro prišla nova puška h bajti). Drugače sem pa bil priča uplenitivi z EVO in lahko rečem samo najboljše o tej krogli. Za h-mantel pa po pravici povem da nimam izkušenj. Evolution pa priporočam. Zelo precizna krogla.
    se pridružujem tvojemu mnenju že več kot leto dni lovim z kroglo EVO in moram povedat da sm z njo zelo zadovoljen sicer kal.308w 11,9g 184gr

  6. #46
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Kako se obnaša naboj EVO 11.9g na divjadi? Jaz bi ga uporabljal v 308 kalibru. Lovil bi srnjad, gamsa, jelena, prašiča in kakšna je točnost zadetkov. Sedaj uporabljam Normo Oryx 11.7 in nisem preveč zadovoljen s točnostjo na tarčo čeprav imam novo cev in novi daljnogled zeissa. Zadetki so v krogu 4 cm. Pričakoval sem več.
    Lp in dober pogled!

  7. #47

    Privzeto

    Ni vsaka krogla za vsako cev. Priporočam ti,da najprej postreliš na tarčo (ker imaš novo cev) enih par škatel,da se cev malo "uleže",potem boš videl. Zdej,lahko je tudi to,da ji pač ne pašejo naboji,ampak me malo čudi,ker na splošno Norma dela vsakemu in v vsem......
    Potem je pa tukaj še vprašanje,ali so ti cev dobro zmontirali,ali je optika dobro zmontirana,pa še "najmanj pomemben faktor - al si ga ti kaj v kamen?"!!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #48
    Član od
    Sep 2009
    Lokacija
    gornji grad
    Prispevki
    145

    Privzeto

    jaz uporabljam evo za 308 in kar se jage tiče tej krogli lahko rečem kapo dol vsaj jaz nimam slabih izkušenj jagam isto kot ti srnjad jelenjad prašiče gams in res moram rečt da je učinek krogle na vso to divjad dober tut probleme z iskanjem nimam pa tut marsikatero grmovje ne predstavlja večje ovire

  9. #49
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Kako delujejo streli na srnjad ali močno trga, kaj pada srnjad na mestu.
    Lp

  10. #50
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Za večino deformacijskih krogel, ki ohranijo skoraj 100% svoje mase ob zadetku je značilno, da divjad v dosti primerih ne pade na mestu! Kot pa vemo iz iskušenj, da tukaj ni nobenega pravila. Eden komad bo ob nekem zadetku padel kot pokošen, drugi bo pa ob istem zadetku naredil še 50 metrov.

Stran 5 od 11 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •