Stran 5 od 20 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 193

Tema: 6,5x55SE

  1. #41
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Namesto, da streljaš v debla, si raje postavi tarčo!

  2. #42
    Član od
    May 2008
    Lokacija
    Moravška dolina
    Prispevki
    448

    Privzeto

    hehe

  3. #43
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Na katero divjad se pa v praksi še obnese ta kaliber? Ker sta si po številkah z 7x57 zelo blizu...

  4. #44

    Privzeto

    Citat Žamot je objavil: Pokaži objave
    Na katero divjad se pa v praksi še obnese ta kaliber? Ker sta si po številkah z 7x57 zelo blizu...
    Dve sezoni v uporabi. Samo srnjad in prašiči doslej preizkušeni. Pomembna je sicer izbira streliva/krogle. Za srnjad in prašiče (lanščaki so bili največ, kar sem uplenil)je zvrhano zadost. Z bonded kroglami je vse prestrelilo.

  5. #45
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Vse to z 8,42g? Koliko gramske so pa najtežje? Mislim, da sem do zdaj zasledil dobrih 9 gramov...

  6. #46

    Privzeto

    Originalno je bil 6,5x55 zasnovan za težke 10 gramske krogle. Mislim da RWS ponuja 10g kroglo EVO v tem kalibru.

  7. #47

    Privzeto

    Citat Žamot je objavil: Pokaži objave
    Vse to z 8,42g? Koliko gramske so pa najtežje? Mislim, da sem do zdaj zasledil dobrih 9 gramov...
    Ne, Oryx in Mega sta 10.1 gramski oz. 156 grainski

  8. #48

    Privzeto mojih prvih 6 strelov na 200m

    Delim rezultat mojega prvega streljanja na 200 metrov. Do sedaj nisem nikoli ne streljal ne plenil na več kot 100 metrov.
    Me je pozitivno presenetilo, in to v današnjem vetru; no, očitno veter na 200 metrov nima veliko vpliva. :)
    Sicer je puška pristreljena na 100m s Hornady strelivom, tako da nisem popravljal z daljnogledom ampak sem ciljal navidezno namerilno točko, kot je prikazano. Poceni češka FMJ municija je res presenetljivo natančna; Naslednjič bom poiskal še kakšno lokacijo za 300 metrov, a je že za 200 kar problem.
    Tarča je železna plata debela 1 cm in premera 35 cm; ampak bo treba pojačati s kakšnim hardox kosom; za malo da ni šlo čez... Streljano pa na pol stoje z vrečo na havbi avta. :)
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice 200m.jpg‎  

  9. #49

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    veter na 200 metrov nima veliko vpliva. :)
    Čestitam za dobro streljanje.
    Dvoje pa mi nikakor ne gre v glavo. Zakaj iščete čim težje krogle. Saj divjad nima 10mm jeklenega oklepa. Drugo pa je veter. Jaz na divjad nikoli ne streljam v vetru na večjo razdaljo. Res je moj kaliber bolj občutljiv od tvojega. In tudi večkrat sem preveril in NE SAMO enkrat. Veter je hud problem.

  10. #50

    Privzeto

    Ali si streljal z vetrom ali pa proti vetru ? Res me zanima. Bočno ni pihal.

Stran 5 od 20 PrvaPrva 12345678915 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •