Stran 12 od 20 PrvaPrva ... 28910111213141516 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 193

Tema: 6,5x55SE

  1. #111
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    To je samo izgovor. Ste pač imeli na razpolago le piksne piva pa lubenico. Pa ste se za manj škode odločili.
    Izpustil si najpomembnejše dejstvo, večja tarča kot piksna

  2. #112

    Privzeto

    Citat Lisjak je objavil: Pokaži objave
    Izpustil si najpomembnejše dejstvo, večja tarča kot piksna
    Balon je pravi cilj. Napihneš po svojih zmožnostih in razdaljah, takoj vidiš zadetek, pa še veter pokaže, če ga obesiš.

  3. #113
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Če ga obesiš rabiš eno škatlo patron, da ga počiš .

  4. #114
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    Citat ravnohrib je objavil: Pokaži objave
    Kateri test to misliš? Tisti 10x5 nabojev?
    Vse 10 različnih nimam več zadosti; če bi mi jih pa kdo poslal po 5 komadov (zamenjam za ustrezno količino FMJ :) ), pa lahko. Zdaj ko ni odprta jaga, je čas in veselje za to.
    Ja zanimivo bi bilo vse skupaj 5*10 še enkrat ponoviti. Mene zelo zanima ali bibili podobni rezultati ali pa čisto drugi. Ker možno je vse.

  5. #115

    Privzeto

    Ponavljati je brez veze. Ugotovljeno je, da ni za verjeti tistemu kar piše na škatli (vsaj večini).
    Pa isti test iz druge puške bo tudi malo drugačen.
    Zato je treba ob spremembi streliva vsaj en strel dati na papir. Tu se pa menda vsi strinjamo.

  6. #116

    Privzeto

    Citat RemicN je objavil: Pokaži objave
    Ja zanimivo bi bilo vse skupaj 5*10 še enkrat ponoviti. Mene zelo zanima ali bibili podobni rezultati ali pa čisto drugi. Ker možno je vse.
    Morda naredim samo 5x5; tudi mene zanima. Razlika v ceni puške in optike je bila nekaj kiloEUR :)
    Čeprav, ali ni bolje za miren spanec, da si mislim, da je nov komplet boljši, kot pa da bi dokazal, da tudi stari ni bil od muh?

  7. #117
    Član od
    Aug 2010
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    83

    Privzeto

    Mene zanima sam raztros grupe. Recimo za 4 najboljše strele. To mi je ključni podatek.
    In če izhajam iz tega me zanima kake grupe bi bile pri 2. testiranju. Večje ali manjše?

    Recimo da bi uporabil enako municijo, isto puško in seveda istega strelca. Zakaj mi je to najbolj zanimivo? Ker rezultati bi morali biti zelo podobni. Vprašanje pa je, če bi res bili? Kako vlogo tukaj odigra natančnost strelca in natančnost opreme? Lahko bi bili novi rezultati čisto nasprotni prvim. Tuki je firbec :)

  8. #118

    Privzeto

    Citat RemicN je objavil: Pokaži objave
    Mene zanima sam raztros grupe. Recimo za 4 najboljše strele. To mi je ključni podatek.
    In če izhajam iz tega me zanima kake grupe bi bile pri 2. testiranju. Večje ali manjše?

    Recimo da bi uporabil enako municijo, isto puško in seveda istega strelca. Zakaj mi je to najbolj zanimivo? Ker rezultati bi morali biti zelo podobni. Vprašanje pa je, če bi res bili? Kako vlogo tukaj odigra natančnost strelca in natančnost opreme? Lahko bi bili novi rezultati čisto nasprotni prvim. Tuki je firbec :)
    Aha, razumem. No, testa ponoviti več ne morem, ker stare švedinje več nimam. Torej bi moral delati test ponovno 2x. Pa saj potem je dovolj, da bi delal z eno vrsto streliva, recimo 10 strelne grupe; recimo 3x10 en dan in nato 3x10 čez dva meseca. Te zanima tudi druga zunanja temperatura, ali to ni pomembno? Ker potem so tudi oblačila drugačna,...

  9. #119
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pa šicar ni vsak dan enako razpoložen...

  10. #120

    Privzeto

    Res ne vem v čem je smisel takega dokazovanja. Razen trošenja streliva.
    Zračni tlak in temperatura ima dejanski vpliv na hitrost krogle (in lego zadetkov). Ampak to se vidi šele na večjih razdaljah. Če pa želimo vpliv strelca odstranit je pa edini način iz primernega stojala (bench rest).Za lovsko uporabo je vse to neuporabno in nepotrebno.
    In ker je lovopust, pa lepo vreme priporočam kakšen strel v naravi iz nahrbtnika (če ni nožic) na različne razdalje. Izmerjene seveda. Tisto "na oko" je včasih hudo narobe.

Stran 12 od 20 PrvaPrva ... 28910111213141516 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •