Stran 8 od 14 PrvaPrva ... 456789101112 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 135

Tema: sokolarstvo

  1. #71

    Privzeto


  2. #72
    Član od
    Dec 2009
    Prispevki
    19

    Privzeto

    Aja, na to pa nisem pomislil:icon_:
    Hvala za info.

  3. #73
    Član od
    Dec 2009
    Prispevki
    19

    Privzeto

    Mimogrede, se v tej temi popolnoma strinjam z Lukom.
    In pa glede jemanja ptic iz narave - sokolarji (oziroma prodajalci) so iz osnove nekje morali dobiti sokola, tako da so ga vzeli iz narave, seveda. Poleg tega morajo na vsake toliko jemati osebke iz narave, zaradi genskih zapisov. Sokoli v naravi imajo t.i. "popolne" genske zapise, ki se pri sokolih v ujetništvu z vedno več paritvami "izrabijo", zato potrebujejo prodajalci nove, "sveže" osebke iz narave, kakopak.
    Še en minus je ta, da sokoli, ki pobegnejo sokolarjem ( to se dogaja, noben ga ne izpusti namerno, ampak sokoli pač pobegnejo) in se lahko križajo z tistimi, ki so v naravi. Tako se genska zasnova sokolov v naravi slabša, vrste se med seboj križajo in potem dobimo v naravi nefunkcionalne ptice. Ravno letos pozimi je bil v Škocjanskem zatoku opazovan v 1 dnevu sokol plenilec in še en drug sokol, ki pa ga ni bilo mogoče determinirati, najbolj je spominjal na južnega, ki pa je selivka. Kaj nam to pove?
    lp

  4. #74

    Privzeto

    Točno to kar si že sam povedal Ivan, to da se sokoli tudi selijo :icon_smile:

  5. #75
    Član od
    Dec 2009
    Prispevki
    19

    Privzeto

    Pardon, ena moja napaka - ne južni ,ampak plenilec je delna selivka, južni pa je tako ali tako izjemno redek pr nas..
    LP

  6. #76
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    V Škocjanskem zatoku so najpogostejši skobci, kragulji, kanje. Pride tudi kak lunj in selec.

  7. #77
    Član od
    Dec 2009
    Prispevki
    19

    Privzeto

    Pozdrav,
    na strani slovenske zveze za sokolarstvo sem zasledil, da v Sloveniji gnezdi sokol plenilec. Zanima me, ali ima kdo kaj vec podatkov o tem?
    LP
    I.

  8. #78

    Privzeto

    Zdravo Ivan !
    Ali imaš kakšno sliko od tistega sokola, ki ste ga opazovali in niste uspeli determinirati kateri vrsti pripada. Mogoče ti bom lahko pomagal.

    p.s. Plenilec se uspešno gnezdi nekje v vzhodni Sloveniji že par let.:icon_:, Lokacija pa mislim, da ni pametno odkrivati.

  9. #79
    Član od
    Dec 2009
    Prispevki
    19

    Privzeto

    Zdravo,
    hvala za odgovor. Bom poizkusil dobiti slike tistega sokola, ampak je bilo slikano ob slabi svetlobi popoldan, tak da kvalitete ni za pričakovati. Bom vsekakor poskusil dobiti sliko.

    Zelo zanimivo tole glede plenilca. Sicer me ne zanima mikrolokacija, ker vem da ni dobro izdajati teh podatkov, in prav je tako!

    LP,
    Ivan

  10. #80

    Privzeto

    Živjo!

    Mene pa zanima, katero divjad načeloma lahko lovimo s sokolarjenjem, po svetu ter pri nas?

    Hvala

Stran 8 od 14 PrvaPrva ... 456789101112 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •