Stran 7 od 14 PrvaPrva ... 34567891011 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 135

Tema: sokolarstvo

  1. #61
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat luka je objavil: Pokaži objave
    Ja gospod Savi? vam bo zrihtal tudi nobelovo, za samaritanstvo in požrtvovalnost, ne samo statusa društva.

    LZ L
    Lovski tovariš Savič je očitno sposoben in na svojem področju uspešen mož.
    Taka ironično zavita osebna žalitev ti pa ni v čast!

  2. #62
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    ZR7 čisto nič nebi bilo narobe,če bi bil do Dopsa še malo ostrejši kajti ti veleumi so sposobni veleneumnosti.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #63

    Privzeto

    Zanimivo je, da ste se vsi osredotočili kako Dopps dela slabo in škodo in zgolj beležka, ter prešli na osebno diskreditacijo. Ampak niste pa v zadnjih petih postih napisali, kaj je sokolarstvo pripomoglo k ohranjajnju sokolov. Spuščanje sokolv v naravo? ZR7 upam da to ni bila resna naravovarstvena pripomba, ker pol nisi dalje od naših veleumov, ki so za spuščanje fazanov iz voljere in s tem domnevnega ohranjanja števila populacije.

    Sokolarji so bili recimo zelo tiho pri reševanju problema Osapskih sten in plezanja v teh stenah in recimo stene pri Lijaku itn., itd., ipd. Pa je to zgolj kamenček iz mozaika, ki se dotika področja ujed in sov in bi sokolarji, če bi imeli resen namen varstav narave lahko vsaj malce pripomogli.

    Veper od tebe bi človek vsaj glede na televizijske nastope pričakoval vsaj malo več konkretnosti, da se stvar recimo izboljša in se ne ponavlja teh veleneumnosti, ki jih domnevno počnejo ornitologi. O njihovem delu pa..., pavšalne sodbe so očitno blizu tako meni kot ZR7, Vepru in še marsikomu. Lahko pa o tem odprete novo temo in bomo vidli kdo ima daljši seznam.

    O "spoštovanem" kolegu pa ne bi zgubljal besed, ker imajo vsake oči pač svojega malarja.

    In še nekaj to je na to temo moj zadnji post, ker stvar še ni zrela za resno debato. Ko človek na konkretno vprašanje dobi kup pavšalnih odgovorov in zraven še koš zmerljivk zoper nekoga, ki se v to temo sploh ne vključuje in nima s tem nobene veze, pol se rajši umaknem.

    LZ L
    Ni vsak sovražnik, ki te v drek porine in ni vsak prijatl, ki te z dreka vleče.

  4. #64
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Lej Luka, ne vem kaj si tako zameril.
    Kritika na Dops izvira predvsem iz konflikta Dops - lovci, katerih je na terenu kar nekaj. Povprašaj kar barjanske lovce.
    Ostale moje navedbe lahko s konkretnimi primeri demantiraš. Se bom rad pustil poučiti. Nasploh pa mi niso všeč združbe, ki se obnašajo monopolno in menijo, da imajo na določenem prostoru absolutno pravico. To je nekako tako, kot bi si gozd lastili samo lovci in bi hoteli pregnati vse gobarje, pohodnike, rekreativce itd. Pa veš, da tako ne gre.
    Praviš, "Zanimivo je, da ste se vsi osredotočili kako Dopps dela slabo in škodo in zgolj beležka". Lej, nikoli nisem trdil, da dela slabo in škodo glede ptic. Trdim pa, da nimajo odnosa do drugih in da tudi drugi delajo dobro z vso pravico to početi.
    Sicer bom pa tudi jaz zaključil z debato, ker v nedogled vleči nesporazum nima smisla.

    Le še o vračanju v naravo. Doselitve sokola selca v urbano okolje v Sloveniji ne moreš primerjati z izpuščanjem fazanov iz voljer pred puškino cev. Malo nesramno se bere!

    Sicer mi članek http://www.forum-lov.org/index.php?o...293&Itemid=124 in nadaljevanja povedo več o dejanosti kot napadi "ptičarjev" na terenu, da ne smem jagati rac na nek dan, ki so si ga oni izbrali in nismo bili vredni niti da bi nas o tem obvestili in bi se nekako dogovorili. Pač aroganten nastop, ki pušča vtis in ga vsaj pri meni še niso popravili. Žal.
    Last edited by ZR7; 21. September 2009 at 09:38.

  5. #65
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Vroča tema.
    Last edited by Hunter; 21. September 2009 at 12:23.
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  6. #66

    Privzeto

    Luka mogoče sem bil zaradi tvojih izjav s teboj malce trd vendar imam za to tudi opravičljive razloge. Poglej v desetih letih sem imel zaradi sokolov preko 15 nenajavljenih inšpekcijskih nadzorov, kljuko so si podajali lovska, okoljska inšpekcija pa tudi kriminalisti. O vsakem obisku hranim zapisnike. Nikoli niso našli nobene nepravilnosti. Neuradno naj bi prijave prišle s strani DOPPS. Počasi so uvideli, da je stvar hudo napihnjena in da je vse skupaj daleč od tistega kar širi DOPPS oz. ti sedaj ponavljaš. Verjetno se strinjaš z mano, da so takšne izkušnje lahko precej neprijetne zadeve zato mi tvoje izjave malce dvignejo pritisk.

    Glede kraje sokolov in čuvanja gnezd mogoče ne veš da je DOPPS za čuvanje MOPU izstavil račun s komplet kilometrino in dnevnicami, imam kopijo računa. Zato res ne vem ali so si čuvanje omislili res zaradi sokolov ali jim je MOP na ta način plačeval samo njihovo vandranje po naravi. Ne glede na vse imaš vse možnosti, da dokažeš svojo trditev, ko bodo izginili prvi sokoli sproži postopek. Vzreditelji sokolov so tako vsi registrirani matična jata osebkov pa zavedena na ARSU. Naj naredijo DNK teste starševstva kot jim to omogoča CITES in ostala zakonodaja pa bomo potem videli kdo govori resnico.

    Pa še nekaj večina ornitologov oz. članov DOPPSa, ki jih poznam je zelo OK, tudi proti sokolarstvu nimajo nič proti. Glavni vaš oz. DOPPSov problem je vaše vodstvo, to je pa za moje pojme precej fanatično.

  7. #67

    Privzeto

    Pozdravljeni, sokolarji!

    Super fotografije vaših lepotcev in lepotic, vredni vsega občudovanja! Vam zavidam in srčno upam, da se vam lepega dne pridružim ...

    Iščem informacije o sokolskem izpitu in vsem, kar se tiče sokolarstva. Kaj se je zgodilo z uradno spletno stranjo zveze??

    Hvala vsem za informacije in veliko užitkov v lovu!

  8. #68
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pri nas je bila najdena skobčevka, ki je priletela iz Stocholma, Švedska.

  9. #69
    Član od
    Dec 2009
    Prispevki
    19

    Privzeto

    Skobčevka kot papiga ali kot sova?
    LP

  10. #70
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Niti eno, niti drugo. Bila je samica vrste skobec .

Stran 7 od 14 PrvaPrva ... 34567891011 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •