Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 21

Tema: Kratka 30-06 (20")

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Kratka 30-06 (20")

    Zanimajo me mnenja o najustreznejši municiji za kaliber 30-06 s kratko cevjo.
    Dolžina 20 col, torej 50,8cm je standard pri kar nekaj firmah.

    Kakšna krogla, katere teže in oblike se vam zdi najprimernejša za ta kaliber glede točnosti in seveda dometa oz. čimmanjšega padca za gorske strele tja do 200m?

  2. #2
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Na vsak način čim lažja krogla - 9,7g z začetno hitrostjo pri 60cm cevi dobrih 900 m/s naj bi nesla v piko (s 4cm nadstrelom na 100) tam okoli 180m. Pri 50cm cevi boš dobil cca 30m/s manj kar bo v piko (s 4cm + na 100) nekje pri 175m - 200 je samo 25m dalj

    P.S. To je teorija - v praksi bo vsaka dobra ko jo enkrat preizkusiš in spoznaš - 200m ni tako zelo daleč če je strelec na mestu.
    Last edited by miš93; 29. May 2009 at 09:50.

  3. #3

    Privzeto

    Ne vem.
    Jaz sam imam repetirko s 20" cevjo, pa mi 9,7g kugla ni ustrezala, imel sem rastros do 10 cm. Zakaj?
    Po moje zaradi plinov, ki so lahko kroglo preveč destabilizirali.
    Sedaj uporabljam krogle 11,7g z začetno hitrostjo do 810m/s in so rezultati očitno boljši.
    Nastreljeno z eno municijo (vulkan 11,7g) na 100m, z drugo (ne vem imena, ker mi jih poni kolega isto 11,7g) pa 4cm više od vulkana.

  4. #4

    Privzeto

    Praviloma pri kratkih ceveh izgubiš manj hitrosti, če uporabljaš težje krogle.
    Kako bo pa teža krogle vplivala na natančnost, pa ni za teoretizirati - je potrebno preizkusiti.
    Do 200 m tudi balističen koeficient ni problem, tako da lahko probaš tudi "navadne" krogle z ravnim dnom in ne samo boattail (torpedoheck).
    Za začetek bi jaz vzel 10,7 g z ravnim dnom.

  5. #5
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    stajerska
    Prispevki
    100

    Post "kratka 30-06"

    tud sam imam 20" karabin,pa sem do sedaj uporabljal 11,7g krogle(V0=820m/s)-natancnost dobra!mi je pa tudi lastnik taksne puske kot jo imam jaz povedal,da mu lazjo kroglo ni točno neslo-tako kot je to rekel Vojak!sedaj sem pa nabavil 11g naboje(V0=850m/s), pa upam da ne bo pretiranih odstopanj!ko preiskusim na tarco pa bom povedal kai več!
    Lp
    Sanja svinja o lovski puški v koruzi

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Kolega je imel prejšno puško 30-06 štuc z 51cm cevjo, z 7,1g kroglo(domačica) je bla natančnost zelo dobra, s težjo pa malenkost slabša. Je pa ta puška z težjo kroglo precej usekala nazaj, medtem ko z lažjo praktično ni blo razlike med 308 in 30-06.

  7. #7
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    stajerska
    Prispevki
    100

    Privzeto kratka 30-06**20"

    Citat toncybrak je objavil: Pokaži objave
    tud sam imam 20" karabin,pa sem do sedaj uporabljal 11,7g krogle(V0=820m/s)-natancnost dobra!mi je pa tudi lastnik taksne puske kot jo imam jaz povedal,da mu lazjo kroglo ni točno neslo-tako kot je to rekel Vojak!sedaj sem pa nabavil 11g naboje(V0=850m/s), pa upam da ne bo pretiranih odstopanj!ko preiskusim na tarco pa bom povedal kai več!
    Lp
    tako..test uspeu!natancnost dobra--torej GECO 11g,170 gr!nese isto kot igman 11,7g 180gr!
    dokaz spodaj-streljano na 100m
    Sanja svinja o lovski puški v koruzi

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat toncybrak je objavil: Pokaži objave
    tako..test uspeu!natancnost dobra--torej GECO 11g,170 gr!nese isto kot igman 11,7g 180gr!
    dokaz spodaj-streljano na 100m
    No ja, kakega medveda bi še zadel s takim streljanjem,druga pa bol slabo..
    Pomoje si meu sam dobr dan,al pa tale geco razturava.
    Dobr si tole odstreliu!!:icon_:
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  9. #9

    Privzeto

    Toncy,super takale grupca,sam luknje so pa hudičevo majhne za .30
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  10. #10
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    stajerska
    Prispevki
    100

    Privzeto 30-06...20"

    ja grupca me res presenetla,sploh 1 strel ker sm streljal ravno tako kot z igamnom(brez klika)!luknje sm ze tud jst neki gledu......mogoce plastika svoje naredi..ni debel material!
    Sanja svinja o lovski puški v koruzi

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •