Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 27

Tema: Bosanski barak

  1. #11
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Mali,

    prvo čitaj i onda pitaj , napisal je da toploto zadržuje volnata podlanka.

  2. #12
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Citat davuz je objavil: Pokaži objave
    ... Resasta dlaka psa varuje pred nizkimi temperaturami.
    aham....
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  3. #13
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto t

    Psa ne greje krovna dlaka ampak to nalogo opravlja volnata podlanka
    by Hubertus

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    JKolega pol se pa nisva razumela....jaz sem tisto o Husky.jih napisal davuzu..... on je postavil trditev da jih resasta dlaka ščiti pred mrazom!
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  5. #15

    Privzeto

    Citat Brakir je objavil: Pokaži objave
    JKolega pol se pa nisva razumela....jaz sem tisto o Husky.jih napisal davuzu..... on je postavil trditev da jih resasta dlaka ščiti pred mrazom!
    Moja pomota, glavno da je zdej vse jasno.

    Hubertus čudoviti so, pravi predstavniki svoje pasme - so tvoji?

    Lahko poveš kaj več o svojih izkušnjah z njimi.

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Citat davuz je objavil: Pokaži objave
    ...glavno da je zdej vse jasno.
    Tako se govori in se ne drega več naprej! Zdaj pa da slišimo še kaj od poznavalcem o tej meni popolnoma neznani pasmi, kar se prakse tiče!¨
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  7. #17
    Član od
    Sep 2009
    Lokacija
    gornji grad
    Prispevki
    145

    Thumbs up barak

    podrav prihajam iz zg savinske doline sicer LD Gornji grad imam psičko pasme bosanski barak jagr po duši nimam kej drugega za rečt

  8. #18
    Član od
    Sep 2009
    Lokacija
    gornji grad
    Prispevki
    145

    Thumbs up bosanski barak

    to je moja psička te pasme z imenom ARA stara 3 leta je zelo vztrajna in goni kar vse kar premoremo(prašič,jelen,srnjad...)

  9. #19

    Privzeto

    Lep pozdrav,

    po spletu okoliščin smo postali tudi mi lastniki barak-miksa, psička je stara dobro leto in je družinski pes - goni zgolj sosedove mačke. ;)

    Zanima me, ali je kateri od vaših barakov kdaj imel težave z kožo - dermatitis, alergije,... Naša je že dva meseca na veterinarski dieti (sum na alergijo), zdaj pa se ponovno praska in grize kot obsedena, kljub temu, da na koži ni nobenih sprememb, prav tako nismo spremenili diete ali okolja.
    o pasmi je na spletu le malo napisanega, v glavnem lahko preberemo veliko o standardih, o morebitni nagnjenosti k boleznim pa le malo, zato upam, da tukaj dobim kak dober nasvet.

  10. #20

    Privzeto

    Glede na to,da se psička neprestano praska me zanima,če so ji veterinarji pregledali paranalne žleze.Pa 100% moraš biti,da nima bolh.
    Je pa še ena možnost.Zelo veliko psov se po prihodu v novi dom začne močno praskati.V veliko primerih gre povsem za banalno stvar.Psica je pred prihodom v vaš dom živela v drugačnih pogojih,kjer so bile prisotne določene bakterije.Po prihodu k vam,pa je naletela na drugačne bakterije(ne mislim s tem nič slabega),ki so pri njej sprožile reakcijo na koži,ki se pač kaže z intenzivnim praskanjem.V takih primerih je običajno dovolj že to,da jo dobro skopate z PLIVASEPT Penečim šamponom,ki ga dobite pri veterinarju ali v vsaki lekarni.V osnovi je Plivasept humano milo za roke z antibakterijskim učinkom.Na tvojem mestu bi probala še to.
    Kolegica je pred leti pripeljala domov odraslo angleško buldoginjo.Kmalu po prihodu v hišo,se je psica začela intenzivno praskati,kasneje pa še ona in mož.Mož je celo odšel do svoje zdravnice,ki mu je predpisala antihistaminike(antialergike),ki jih je veselo jedel.Ko mi je kolegica potožila o tem problemu sem ji svetovala to,kar sem ravnokar tebi.Psico so temeljito skopali in kmalu je praskanje pri nje,kolegici in njenemu možu prenehalo in se ni več pojavilo.Samo mož je imel malo dolg nos,ker je po nepotrebnem kar nekaj časa zobal tablete.
    Tjaša.

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •