Stran 12 od 13 PrvaPrva ... 28910111213 ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 127

Tema: Evidenca psov in njen vpliv na lovsko kinološko prakso

  1. #111

    Privzeto

    Tiča,
    je problem, najprej smo morali izpopolnjevati dnevnik iskanja, tisto še nekako gre, po iskanju se s strelcem usedeš za mizo, v dnevnik zabeležiš zadevo.Da pa potem ko pridem domov utrujen, moram še iskati listino po računalniku in izpolnjevati še nepotrebne podatke, verjemi se mi ne da, oziroma pozabim in letos sem jih najmanj deset že pozabil.Razumem, da iskalci, kateri imajo par primerov letno to z veseljem to delajo, sam pa pri ca.60 iskanji, pa verjemi, da ne.Sploh pa ne, ker od iskanj nimam nič, čisto izgubo, razen dober občutek v meni, da sem nekaj dobrega naredil za iskano žival.

  2. #112

    Privzeto

    Ne razumem, kaj še moraš izpolnjevati ? Svoje delo si z iskanjem in zapisom v Dnevnik iskanj opravil. Po nekaj iskanjih ali mesecu dveh daj Dnevnik tvojemu informatiku, ali gospodarju, da v sistem vnese podatke. Približno minuto traja vnašanje zapisa in med tem, ko boš srebal pivo, bo delo opravljeno. Vnešeni bodo vsi zapisi, ne glede na kraj ali lovišče iskanja, to sem poudaril že večkrat.
    In kaj je bilo do sedaj drugače? Dnevnike ste predložili komisiji, ki je ročno izdelala zbirnike in ustrezne analize. Te bo odslej pripravil Lisjak in to že v sredini februarija vsako leto.

  3. #113
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Ne razumem, kaj še moraš izpolnjevati ? Svoje delo si z iskanjem in zapisom v Dnevnik iskanj opravil. Po nekaj iskanjih ali mesecu dveh daj Dnevnik tvojemu informatiku, ali gospodarju, da v sistem vnese podatke. ...
    In kaj je bilo do sedaj drugače? Dnevnike ste predložili komisiji, ki je ročno izdelala zbirnike in ustrezne analize. Te bo odslej pripravil Lisjak in to že v sredini februarija vsako leto.
    Digitalizacija podatkov o iskanjih, ki so se zbirali že do sedaj je nedvomno nujno potrebna.
    Tu Tico popolnoma podpiram.

    Vse ostalo o teh evidencah pa .....

  4. #114
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat solzica je objavil: Pokaži objave
    ...
    ... in potem bo verjetno za brak jazbečarje poleg PNZ-ja potrebno opraviti še UP po KS (verjetno seveda samo za pse, ki se bodo uporabljali za vzrejo).
    ...

    To moram že sedaj, če želim legalno iskati. PNZ in potem UP po KS.
    Če pa želim braka uporabljati zgolj za KS mu ta PNZ presneto škodi.
    Če bi lahko, zaslužim da mi pes v ksiht pljune, ko mu prvič začnem izbijati iz glave vse tisto, kar sem ga silil, da je naredil PNZ.
    In kaj ima UP zveze z vzrejo?
    Logično bi bilo, da lahko iščem magari s krokodilom, če je dober in uporaben krvosledec!
    Za vzrejo pa naj bodo vzrejni pregledi, ki imajo zaradi mene lahko tudi za pogoj opravljene UP.

  5. #115
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Da se povrnem na obvezno evidenco psov in krvno sled.

    Ok, prav je, da na podlagi predpisov mora obstajati potrdilo, ki dokazuje pravico tega psa do lova. A kot že napisano, je to med lovcem in LD. Ne vidim osnove da Lisjak zahteva te podatke.
    Bo naslednja evidenca našega orožja? Po vzoru najnovejše državne pogruntavščine o zračnem orožju mogoče celo evidenca lovskih nožev?
    Povrhu vsega s temi zahtevami o katerih govorimo onemogočite šolanje mladega psa v lovišču.

    Za evidence, ki se LZS ne tičejo, bi le ta morala izdelati lokalne module, ki bi jih LD po želji lahko namestile na svoje računalnike in tam vodla te podatke, v Lisjaka pa izvažala le preglede in izračune, nikakor pa ne osnovnih podatkov!
    No konec koncev to velja za vse pse in ne le krvoslede.

    In še provokativno vprašanje:
    Kdo mi lahko prepreči, da na lovu peljem s seboj na sprehod svojega psa pasme čistokrvni vaški grižač? Če se inšpektor ne sme ( ne upa) vmešati, ko je z menoj žena, kakšne pravice ima če je z menoj Muri?!

  6. #116
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Veliko je iskanj po LD, ki niso nikjer evidentirana, niti nihče za to ne ve, razen strelca in vodnika. To bo težko preprečiti, tu vidim problem.
    Nisem napisal do konca. Veliko se išče s psi, ki nimajo niti PNZ, vodniki so navadni lovci in normalno, da se ta iskanja nikamor ne beležijo.

  7. #117

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Logično bi bilo, da lahko iščem magari s krokodilom, če je dober in uporaben krvosledec!
    Če ne bi obstajali Pravilniki, kjer piše s preizkušenim. Način oz. kaj preizkušnja obsega pa je zopet nekje določeno.

    Baje se je Pravilnik za UP spremenil in bodo te preizkušnje še bolj zahtevne?

  8. #118

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Ne razumem, kaj še moraš izpolnjevati ? Svoje delo si z iskanjem in zapisom v Dnevnik iskanj opravil. Po nekaj iskanjih ali mesecu dveh daj Dnevnik tvojemu informatiku, ali gospodarju, da v sistem vnese podatke. Približno minuto traja vnašanje zapisa in med tem, ko boš srebal pivo, bo delo opravljeno. Vnešeni bodo vsi zapisi, ne glede na kraj ali lovišče iskanja, to sem poudaril že večkrat.
    In kaj je bilo do sedaj drugače? Dnevnike ste predložili komisiji, ki je ročno izdelala zbirnike in ustrezne analize. Te bo odslej pripravil Lisjak in to že v sredini februarija vsako leto.
    Seznanjen sem bil, da moram sam izpolnjevati list o iskanju in sem to tudi počel, če pa bi bilo kot si napisal je za mene ok.

  9. #119
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Pa še o financiranju vodnikov lovskih psov. Čeprav smo o tem že debatirali. Kot primer se osredotočim na krvosledarje.

    Koliko je stroškov preden psa pripraviš je večini, vsaj lastnikom lovskih psov jasno. Koliko je danes vreden naš čas, takisto. Prispevki LD so pri vsem tem itak simbolični.
    Dobrega krvosledca si lahko predstavljam le če je zelo premožen in iz veselja opravlja to dejavnost, ali pa zelo neumen in s to dejavnostjo škodi sebi, psu in ne nazadnje lastni družini, ženi in otrokom. Ti ga bodo tudi prej ko slej poslali v r.., kolikor ga še niso zaradi nabav vse opreme in tekočih stroškov, katerih imamo že kot navadni lovci dovolj.
    In ta preprost in zagnan človek s svojim dragocenim psom se odzove na klice v vseh nemogočih časih in vremenskih pogojih, pušča doma ženo in otroke, morebiti jih zapusti celo na dopustu, troši čas, gorivo in opremo.
    Nakar mu veleumi na LZS sprejemajo pravilnik po katerem nima pravice niti do povračila stroškov.

    Kar tako naprej dokler je še kaj norih pravih kinologov, ki bodo popisani do številke gat zastonj le te s svojimi psi trgali po robidah.
    Drugih kot norih pa itak ne bo smelo biti.

  10. #120

    Privzeto

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    Če ne bi obstajali Pravilniki, kjer piše s preizkušenim. Način oz. kaj preizkušnja obsega pa je zopet nekje določeno.

    Baje se je Pravilnik za UP spremenil in bodo te preizkušnje še bolj zahtevne?
    Pravilnik za UP se bo spremenil, kaj vsebuje nisem seznanjen, ker me ni bilo na zadnjem izrednem zboru sodnikov.Najbolj pravilno bi pa bilo da je UP kot samostojna preizkušnja, kar pomeni da je vodnik in pes samostojno iščeta po sledi, primer državna tekma po KS.Tam se šele vidi,ali je pes in vodnik zrel, da začneta iskati po naravni krvni sledi, kajti do sedaj je lahko imel preveč popravkov na sledi in je kljub slabemu psu naredil UP.

Stran 12 od 13 PrvaPrva ... 28910111213 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •