Stran 6 od 12 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 111

Tema: Divjačina

  1. #51
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat KAILER je objavil: Pokaži objave
    ....
    Moj predlog je, da na LZS končno nekaj naredijo v zvezi s tem. Formirajo naj skupino, ki bo naredila analizo in ugotovila, kaj je smiselno za rešitev problema. Ni hudič, da ni ostalo kaj denarja od naših članarin tudi za reševanje tega problema.
    Do tu se s tvojim pisanjem zelo strinjam. Tam kjer sem te citiral, pa ga po mojem iskrenem prepričanju zelo pihaš mimo.
    LZS nimamo za take reči. Ima mnogo več nalog, ki naj bi jih izpolnjevala, pa lahko še kako debatiramo o tem ali sploh jih.

    Rešitev, če jo sploh želimo, je v manjših enotah. V združbah nekaj družin, ki bi brez velikih stroškov sestavile obrate za nadaljno prodajo divjačine. Ali v obsegu do 20% ali več, je pač njihova odločitev.

    Karkoli bi "strokovnjaki" strokovnih služb LZS spacali na to temo, bi prineslo enormno večje stroške in bi bilo pravzaprav kopija Nimrodu in podobnim. Na koncu pa lovske družine od tega ne bi imele nič.

    To, kar predlagam, je neke vrste podjetništvo in manjša zadruga. ki lahko hitro spremlja razmere na trgu in se prilagaja. In če je potrebno tudi hitro in brez stroškov preneha.

    In seveda, tak podvig lahko spelje tudi sposobnejša lovska družina sama.

  2. #52

    Privzeto

    ZR7, praviš, da LZS nimamo za to. Kolikor vem, se zveze formirajo ravno zaradi tega, da lažje rešujemo skupne zadeve, ki se tičejo članic. Veš, kmetje imajo tudi probleme z odkupom mleka, pšenice ipd., pa ne rešujejo to sami, ampak preko njihovih združenj.
    Nisem mislil, da je ureditev obrata na nivoju LZS rešitev. Ne vidim pa smisla, da bi se s problemom ukvarjali na več koncih SLO. Zaradi mene lahko to naredi LZS, območna zveza ali OZUL, samo skupaj naj spravijo nekaj strokovnajkov. Dobro bi bilo, če bi nekdo argumentirano napisal, kaj se splača in kaj ne. Res je, da je lažje obvladovati manjše obrate, samo nekdo naj naredi izračun, kaj to potegne za seboj (stroškovno, vključno s papirji, kriteriju VURS, trženjem itd., ), pol bomo pa lahko razpravljali o tem. Samo ne pozabite, da v španoviji še .....

    Mislim, da se je potrebno pogajati s trenutnimi odkupovalci, ki po moje niso krivi za visoke cene v trgovinah. Kolikor vem, so razlog za nizke odkupne cene prevelike zaloge in ponudba iz sosednjih držav. Sicer pa, državi je tako vseeno, po kakšni ceni prodajamo državno lastnino, saj si je svoj delež odrezala že takrat, ko so bile cene višje.

  3. #53
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Dvig cene divjačine nam torej ni v prid...
    Se bomo organizirali? Dvomim.
    Dvig cene divjačine je vsekakor v prid LD kot društvu .
    Nizke cene pa ( še bolj kot Nimrodu ) ustrezajo tistim posameznikom znotraj LD, ki divjačino kupijo zelo poceni, jo razkosajo ali pa predelajo v salame in klobase ter na črno prodajo. Pri nas jim pravimo salamarski lobi .
    Za voljo tega, mislim, da povsem upravičeno dvomiš, če smo se lovci sposobni organizirati za dosego boljših cen. V kolikor je sploh potrebno dvomiti.
    LP
    Služimo narodu !

  4. #54
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Se strinjam, da višje cene niso v prid lovcem - kupcem. Sam bi zavoljo tega uvedel pravilo, da ima uplenitelj možnost divjad, ki jo je sam uplenil, očistil, izkožil... kupiti po, recimo, 30 % nižji ceni, kot je tržna cena napram drugim pogodbenim odjemalcem. Seveda, bi se morala najprej splošna odkupna cena dvigniti vsaj za 40 - 50 %, da bi tovrstna tržna segmentacija dobila smisel. Bi se mi pa zdel to fer sistem.

  5. #55
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Lovska organizacija bi morala imeti odobren obrat za prodajo divjačine na debelo. Cena bi bila seveda nižja kot v Mercatorju (17 eur za kg zmrznjene srne). Prepričan sem, da bi gostinci stali v vrsti. Le pravilno in argumentirano je treba predstavit zadevo inšpekcijam oz. pristojnim. Se bojim pa, da nima kdo .

  6. #56
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Lovska organizacija bi morala imeti odobren obrat za prodajo divjačine na debelo. Cena bi bila seveda nižja kot v Mercatorju (17 eur za kg zmrznjene srne). Prepričan sem, da bi gostinci stali v vrsti. Le pravilno in argumentirano je treba predstavit zadevo inšpekcijam oz. pristojnim. Se bojim pa, da nima kdo .
    Verjetno spet misliš na LZS.
    Za kaj takega bi se trošila sredstva vseh članic. Nihče pa članic ne more prisiliti, da bi to pot pri prodaji divjačine izbrale. Nekateri bi bile mogoče sposobnejše in bi našle ugodnejše variante.
    Mislim, da kot običajno pričakujejo ukrepe LZS tiste LD, ki so same nesposobne.
    In zakaj bi spet sposobni "šlepali" nesposobne?!

    Ko se bodo LD polno posluževale dosedanjih možnosti odprodaje 20% divjačine, bo šele smiselno razglabljati o nadgradnji. Do takrat pa bo to tu spet ena debata v času kislih kumaric.

  7. #57

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Mislim, da kot običajno pričakujejo ukrepe LZS tiste LD, ki so same nesposobne.
    In zakaj bi spet sposobni "šlepali" nesposobne?!
    ZR7, a je ta forum namenjen delitvi na sposobne in nesposobne. Poanta je ravno v tem, da pomagamo eni drugim, oziroma delimo mnenja in izkušnje.

  8. #58
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat torro je objavil: Pokaži objave
    Nizke cene pa ( še bolj kot Nimrodu ) ustrezajo tistim posameznikom znotraj LD, ki divjačino kupijo zelo poceni, jo razkosajo ali pa predelajo v salame in klobase ter na črno prodajo. Pri nas jim pravimo salamarski lobi .
    Mi se bomo pa razpočli od foušije, ker eni z delom svojih rok nekaj malega zaslužijo. Ma sej ne morem verjeti. Čisto po lovsko in čisto po slovensko.

    Torro, izvoli še ti! Kupi pujsa, enega divjega in enega domačega, pa naredi še ti salame in jih prodajaj. Jaz bom namreč zelo vesel, če jih bom lahko kupil, ker so mi zelo všeč.

    Ob takih izjavah mi pa zavre......resno....

    Visoka cena divjačine, ki se jo zaračunava članom v LD, člane naravnost sili in napeljuje k izvajanju krivolova in to ne zato, ker ne bi imeli denarja ampak predvsem iz protesta do tako poneumljenega vodstva. In ne delajte si utvar, da krivolova ni. Je, povsod v Sloveniji je. Le v naši LD se to, hvala bogu, ne dogaja.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  9. #59
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Mi se bomo pa razpočli od foušije, ker eni z delom svojih rok nekaj malega zaslužijo. Ma sej ne morem verjeti. Čisto po lovsko in čisto po slovensko.
    Tle se gre bl za to, da lov ni več lov, ampak postane gonja za mesom !!!
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

  10. #60
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat tarfila je objavil: Pokaži objave
    Tle se gre bl za to, da lov ni več lov, ampak postane gonja za mesom !!!
    In kaj lov je in je bil drugega, kot pridobivanje mesa??

    Ne mi prosim sedaj z raznoraznimi pravljicami o skrbi za bambije in doživljanju nirvane...itd. To prihranite raje za tiste, ki bi lov radi prepovedali.

    A nimate planov in osebnih planov in moratorijev...ipd. A tisti, ki dela salame mogoče kaj ukrade? Saj vendar plača, kar vzame. A tudi to ni prav? A je prav to kar dela ena od bližnjih LD, ki Nimrodu zaračunava divjačino ceneje, kot svojim članom?

    Lepo vas prosim,.... natočte si čistega vina.....!!!! Predvsem tisti, ki v gmajno hodite po rogove in druge telesne izrastke.
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

Stran 6 od 12 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •