Stran 4 od 12 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 111

Tema: Divjačina

  1. #31
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    ...ampak konec leta,ko bo pa treba seči v "varžet" ker bo treba plačat koncesnino za naslednje leto, ...
    Bo prej treba plačat še koncesijo za letos .
    Z istimi prihodki.
    LP
    Služimo narodu !

  2. #32

    Privzeto

    Citat torro je objavil: Pokaži objave
    Bo prej treba plačat še koncesijo za letos .
    Z istimi prihodki.
    LP
    Lani je bila cena divjačine še vedno nekoliko višja kot letos,potem je odvisno samo koliko ste imeli stroškov.....
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #33

    Privzeto

    Z razmišljanji Krpana lahko le soglašam. Odkupovalci divjačine nas imajo v pesti zaradi razmer na trgu, kjer je je dovolj iz vzhodnih držav, sami pa smo pridno zaspali in podpisali vsako pogodbo. Dokler je bila cena še nekako sprjemljiva se je računica izšla, v bodoče pa bomo morali tudi sami znižati stroške hrambe v haldinici in poiskati kupce na domačem pragu. Še prej pa narediti vse, tudi na LZS, da se zakonodaja, ki ureja to področje, spremeni v normalno Evropsko regulativo.

  4. #34
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Eisern
    Prispevki
    355

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    ...potem je odvisno samo koliko ste imeli stroškov.....
    Dost. Mi delamo. Mi vlagamo.
    Pa še dost jagamo, da si to lohk privoščimo.
    LP
    Služimo narodu !

  5. #35

    Privzeto

    Mislim da bomo morali stopit skupaj in sami tržit divjačino in to po ceni katera bo za nas sprejemljiva. Zdajšna cena sploh ni realna če pogledamo za koliko jo prodajo naprej. Mislim tudi da se kvaliteta uvožene divjačine ne more primerjat z našo. Zato bomo morali v LUO stopit skupaj in premislit o varjanti da bi morda več družin skupaj izpogajali boljšo ceno.
    To je samo moje mnenje!

  6. #36

    Privzeto

    No tudi jaz sem mnenja,da bi morale L.D. bolj skup stopit glede odkupa divjačine.Če bo šlo tko naprej,nam čez kake tri leta nimrod ali kak drug odjemalec ne bo nič dal za meso.Sramotno.Najboljša rešitev bi verjetno bila,da bi sami prodajali gostilničarjem,pa bi bili verjetn oni in mi bolj zadovoljni.

  7. #37

    Privzeto

    Skupna hladilnica-izkoževalnica z mesarjem za vsaj dve , tri ali več LD bi bila sila dobrodošla, samo kaj ko ... poglejte kaj ima mugo z velikimi črkami na vsakem postu napisano. Žal.

  8. #38
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Peter P je objavil: Pokaži objave
    Mislim da bomo morali stopit skupaj in sami tržit divjačino in to po ceni katera bo za nas sprejemljiva. ...
    Strinjam se, da je razmišljanje in ukrepanje v tej smeri smiselno.
    Ne strinjam se pa, da je cena vedno previsoka. Prašič je res podcenjen, srnjad pa nikakor ne.
    Sem za hec že beležil celoten postopek od odkupa srnetine pri svoji LD in potem računal koliko me stane končen "proizvod" preden ga damo v pisker in le tega primerjal s ceno divjačine v Leclercu.
    Na koncu sem se lahko le še vprašal, ali ne bi bilo bolje kupiti lepo zapakiran paket mesa tam, namesto da se še sam cel dan zajebavam z izkoževanjem, razkosevanjem in čiščenjem. Če bi računal svoje delo in čas, pa četudi zelooo poceni, bi bilo meso, ki ga sam uplenim in odkupim dražje od onega v trgovini.
    Kako je to mogoče, mi ni jasno, a račun je tako pokazal.

  9. #39
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    ZR7, verjetno si računal za najcenejši kos, ki ga lahko kupiš v trgovini, ne racimo za stegno, ali pač?
    Kljub vsemu, če lahko isti odkupovalec plača LPN-ju vsaj dvakrat toliko za isto divjačino, ne vem, zakaj nebi še LD-jem!!??? V čem je razlika?!
    Verjetno v tem, da se posamezne LD-je da enostavno "nategovat" oziroma jih enostavno posatviti pred dejstvo "vzemi ali pusti". S posamezno LD se ta tako igrat, če bi pa skupaj stopili, bi bila pa stvar hitro drugačna. Skupaj jih lako mi postavimo pred dejstvo vzemi (po taki ceni kot jo mi skupaj postavimo - trecimo taki kot v LPN) ali pusti (ti ne damo niti kosa).
    Stvar bi bilo na tak način nujno speljati čimprej, tuka bi morala svojo vlogo odigrati LZS, samo dvomim, da je kaj takega sposobna hitro izpeljati. (bi bil vesel, če bi bil moj dvom ovržen :icon_:)
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #40
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    ZR7, verjetno si računal za najcenejši kos, ki ga lahko kupiš v trgovini, ne racimo za stegno, ali pač?
    Kljub vsemu, če lahko isti odkupovalec plača LPN-ju vsaj dvakrat toliko za isto divjačino, ne vem, zakaj nebi še LD-jem!!??? ...
    Nikjer ne trdim, da so moji izračuni merodajni. Tu moramo ocenjevati še koliko cenimo svoj čas in "trpljenje", ki nam ga povzroči negodovanje žensk, ko pospravljajo našo "spretnost".

    To, da so cene različne za LD in LPNje pa seveda terja akcijo.

    Zanimivo bi bilo prebrati neko celovito analizo, ki bi bila dobro pogajalsko izhodišče.

Stran 4 od 12 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •