Stran 2 od 34 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 332

Tema: Mnenja o reviji Lovec

  1. #11

    Privzeto

    Spoštovani lovski kolegi !

    Vedno, ko pišete in kritizirate ali hvalite vsebinsko zasnovo revije Lovec, imejte v mislih, da je članov lovske organizacije okrog 22.000 in da je prav toliko tudi videnj, želja, občutkov, zahtev, pričakovanj, potreb............. .
    Vse to o čemer pišete, da manjka ali da je premalo je v reviji objavljeno. Seveda pa le v obsegu, ki ga format in število izdaj dovoljuje. Uredniški odbor, pa se tukaj ne želim postavljati v položaj zagovornika uredništva, pač mora skrbeti, da po vsebinski plati zadovolji kar največji obseg bralcev, ki jim je revija prvenstveno namenjena. Na tem področju imam nekaj malega skromnih izkušenj in vem kako hudičevo težko je zadovoljiti kar največji krog bralcev. Nekoč sem že prav na tem forumu zapisal, da prav nikomur ne bo nikoli uspelo realizirati takšne vsebinske zasnove revije, da ob tem določeno število bralcev ne bi čutilo nekih pomanjkanj vsebin, ki jih še posebej zanimajo in bi želeli o njih prebrati več. In tako bomo vedno imeli situacijo, ko bodo nekateri hvalili, drugi kritizirali in tretji, ki bo se bodo zavedali objektivnih možnosti, ker se pač zavedajo, da vsem zahtevam in okusom ni mogoče nikoli ugoditi.

    Več polemičnih prispevkov o razmerah v lovski organizaciji ? Uh, zelo kočljivo področje. Ko bi odprli vrata tej tematiki, bi bilo uredništvo zasuto z raznoraznimi prispevki in katere objaviti. Če bodo objavili mojega in ne od kolega ZR7, bo ogenj v hiši, ker sem "privilegiran in ker sem "njihov". Če obratno in bodo objavili prispevek od ZR7, bo privilegiran on in diskriminiran jaz, ker pač nisem njihov. Da pa je moj prispevek vedno lahko le boljši, bolj objektiven, bolj vsebinsko točen, bolj strokoven in sploh bolj ........ od vsakega prispevka, ki bi ga spisal kolega ZR7 pa je tako ali tako jasno, da bolj biti ne more. In ko je takšnih primerov nekaj deset, kako naj ravna ubogi urednik ? Edino kar mu ostane, da po oceni uredništva objavi enega ali dva, ki res izstopata po kvaliteti, vse ostalo pa vrže v koš. Potem pa se seveda vsi, ki se znajdemo v košu, jezimo, bentimo, ugotavljamo, da se nam godi krivica, da se objavljajo prispevki le njihovih in ............... .

    Več politike v revijo ??? Samo tega ne. Raje več pisanj otrok, reklam, fotografij ali česar koli pač že, le politike ne. To bi bil konec naše revije, ki bi jo potem hudo pogrešali, čeprav se sedaj jezimo, da ni ravno po naši meri. Ne delajmo iz naše revije čvekalnega foruma. Saj imamo že spletni forum kjer lahko vsak zapiše kar mu v tistem trenutku leži na duši. Revija pa naj ostane strokovna, lovska, kinološka, zanimiva kar največjemu krogu bralcev in njeno poslanstvo naj bo tudi širjenje vedenja o lovcih, naših nalogah in našem poslanstvu na področju varovanja živalskega in rastlinskega življenja med ostale sodržavljane in uporabnike našega skupnega življenjskega naravnega prostora.

    Več o lovu v tujih deželah ? O samem lovu doma in v tujih deželah kvečjemu manj in več o naravovarstvenem poslanstvu naše lovske organizacije in izkušnjah drugih podobnih organizacij po svetu. Toliko kot Lovec objavlja o lovu v tujih okoljih je kar dovolj.

    Strinjam pa se z vsemi, ki si prizadevajo za več lovske kinologije v reviji. Pa tukaj ne mislim na še več prispevkov avtorjev, ki hvalijo svoje ali svojih kolegov pse in njihove velike uspehe, temveč predvsem strokovne prispevke, ki bi pomagali mladim in tudi že bolj izkušenim kinologom pri nabavi, vzgoji, šolanju ter zdravstvenem varstvu psov in nasploh promovirali lovsko kinologijo.

    Ker imajo "vsake oči svojega malarja" in tako revijo Lovec pač vsake oči vidijo drugače, tudi moje oči vidijo podobo vsebinske zasnove Lovca drugače kot oči nekaterih kolegov. Važno je, da imamo vsi pravico ter možnost svoje videnje tudi zapisati, povedati, predstaviti in da se pri tem ne spremo. Uredništvu pa zaupajmo in kar verjemimo, da si tudi oni želijo takšno revijo, ki bi zadovoljila kar najširši krog bralcev in nam vsem ponudila vsebine, ki so aktualne, zanimive, strokovne ter da bi vsaj občasno vsak med nami našel kaj kar ga še posebej zanima in želi prebrati.
    Pa lep lovsko-kinološki pozdrav!

  2. #12

    Privzeto

    Sraka,se strinjam! Nikoli ni dobro za vse in po eni strani je prav tako,saj le tako pride do uredništva več mnenj,več prispevkov,več..... in se potem da izluščiti najboljše! Mene moti predvsem nekaj - namreč,zakaj se objavljajo vedno iste fotografije,vedno istih avtorjev (fotografije pa so v večini primerov posnete po oborah...),ko pa imamo med lovci tudi precej vrhunskih fotografov,vrhunskih posnetkov,kar se vidi tudi tukaj na forumu! Pa so bile slike pošiljane v uredništvo pa nič,še odgovora ne oziroma komaj!!!!
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #13
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Kar poglejte koliko prispevkov so "objavili" uredniku. Pa še pol od teh je bilo v bistvu reklamiranje kake firme.

  4. #14
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    Kar poglejte koliko prispevkov so "objavili" uredniku. Pa še pol od teh je bilo v bistvu reklamiranje kake firme.
    Bingo!

  5. #15

    Question fazan

    Sraka, pišeš kod, da smo vsi zrasli v Butalah in ne vemo kaj bi radi v reviji Lovec prečitali. Jagermaister lepo si napisal "objavili" uredniki. "Objavljajo " tudi odgovore na članke kateri niso nikolči bili objavljeni v reviji. Takoj se poraja vprašanje odkod tem pisateljem odgovorov podatki. Ni mogoče to kajdrugega kod "uredniška politika", ali pa so tu še kakšne druge povezava.Nisem do sedaj zasledil še nič komentarja z strani urednika (ali si ti Sraka mogoče urednik). Mogoče bo res tako da se za "ene" objavlkja za "druge" oa ne.

  6. #16
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Manjka konkurencaaa.....

  7. #17

    Privzeto

    Citat fazan je objavil: Pokaži objave
    Sraka, pišeš kod, da smo vsi zrasli v Butalah in ne vemo kaj bi radi v reviji Lovec prečitali. Jagermaister lepo si napisal "objavili" uredniki. "Objavljajo " tudi odgovore na članke kateri niso nikolči bili objavljeni v reviji. Takoj se poraja vprašanje odkod tem pisateljem odgovorov podatki. Ni mogoče to kajdrugega kod "uredniška politika", ali pa so tu še kakšne druge povezava.Nisem do sedaj zasledil še nič komentarja z strani urednika (ali si ti Sraka mogoče urednik). Mogoče bo res tako da se za "ene" objavlkja za "druge" oa ne.
    _________________
    Kolega zakaj kritika v množini ? Si zbiral podpise proti mojemu pisanju ? Glede Butal pa nikakor ne mislim, da bi ti zrasel tam, ker sedaj, ko sem prebral tvojo kritiko, verjamem, da sem tam odrastel kar sam. Tako, da glede tega si lahko potolažen.

    In da boš mirno spal ter sladko sanjal, te rešim tudi naslednjega strahu in ti zapišem, da nisem ne urednik, ne član kakšnega organa na LZS, ne v ZLD in ne v LD. Sem torej v lovski organizaciji "niko i ništa". Je sedaj v redu ?

    Ob koncu se ti še iskreno opravičujem, ker sem s svojim pisanjem tako hudo ranil tvojo pravičniško dušico in obljubljam, da se bom v bodoče takšnih pisanj vzdržal, če se bo le dalo in da bom bolj kritičen tako do vodstva LZS in uredniškega odbora revije Lovec. Začenjam kar takoj z vzklikom: pazi se kaj delaš Toš, ti porednež eden !!!!!!!!
    Last edited by Sraka; 14. April 2009 at 06:32.

  8. #18
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    ... Začenjam kar takoj z vzklikom: pazi se kaj delaš Toš, ti porednež eden !!!!!!!!
    Hudomušnež ta naš Sraka, ni kaj!

    Menim, da to kar se piše oz. dovoljuje objaviti v Lovcu ni odvisno le od enega, čeprav takega ali drugačnega urednika. To težo sam polagam bolj na celoten uredniški odbor, v katerem prepoznavam različne značaje, ki pač vlečejo na določene strani. Po domače rečeno, sumim, da so nekateri od teh celo lutke na vrvicah, ki se vlečejo iz ozadja. Pa teh nitk nima v roki sedanje vodstvo LZS, da me ne bi kdo narobe razumel!

    Očitno je, da nekaj stvari bi bilo kar dobro spremeniti. Težko pa se bomo zedinili kaj.

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    V celoti se strinjam s prvim odstavkom ,ki ga je zapisal Sraka :icon_:. O ostalem delu, torej o vsebini se ne želim izjasnjevat dokler ne bo javne razprave o spremembi koncepta našega glasila. To pa je tudi pripomba na vse tiste, ki pišete o glasilu Lovec kot o reviji. Glasilo lovec ni in po mojem vedenju tudi nikoli ni bila revija ampak vedno le glasilo Lovske zveze Slovenije. Zato tudi pestrost obravnavanih tem in veliko pisanja o naši organizaciji in o njenih težavah in uspehih, torej veliko pisanja o nekomercialnih temah.
    Sicer pa lahko zahtevate od vodstva LZS da objavi izsledke raziskave, ki je bila, mislim da leta 2001, narejena med lovci. Izvajala jo je agencija Pristop. Rezultati nazorno pokažejo, kej si lovci želijo, kakšne spremembe. Preverimo, če smo vse te želje in predloge udejanili. Kaj mislite, smo jih udejanili ali ne?

  10. #20
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Rock&Roll, menim, da pri ustvarjanju revije/glasila ne moremo mimo ene danes bistvene zadeve. Približevanja lovstva javnosti. Težko si je zamisliti, da bi lovska organizacija to lahko bolje in lažje izpeljala preko kakšnih drugih medijev kot je to neka revija, ki jo ima v lasti.
    Zato sam ne bi vztrajal toliko na tem, da je ali mora biti Lovec le glasilo.
    Odgovor na tvoje vprašanje pa bi bilo res zanimivo prebrati.

    LP

Stran 2 od 34 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •