Stran 4 od 4 PrvaPrva 1234
Rezultati 31 do 33 od 33

Tema: Zrno AccuBond

  1. #31

    Privzeto

    Klasično SP strelivo (softpoint), kar sem tudi pričakoval. Zakaj si mnenja da so super?

  2. #32

    Privzeto

    Krogel ni bilo veliko zdaj imamo samo še 3,zato ker ne dela podpludb in divjad lepo pada...samo take krogle me Sellier belotom ni več al je še..????
    Last edited by Pinkfloyd; 8. July 2014 at 20:10.

  3. #33

    Privzeto

    Krogle SP, oziroma softpoint - nemci jim rečejo teilmantel, še vedno delajo ne samo S&B pač pa takorekoč skorajda vsi proizvajalci streliva. Ne vem koliko poznaš zadevo, na forumu smo o tem že večkrat pisali, pa naj bo še enkrat, ker imam ravno čas. Če bo samo enemu pomagalo, da ne bo tega kupoval in jagal s tem, potem je vredno pisariti.
    Gre za najstarejšo in najosnovnejšo konstrukcijo lovske krogle - mehke svinčene krogle, katere namen je da se ob zadetku v cilj deformirajo in z drobci svinca povzročijo šok in takojšen padec v ognju. Kot si sam opazil takšne krogle največkrat predvsem pri lažji divjadi tudi dejansko povzročijo padec v ognju. Kadar gre vse po teoriji. V praksi se pa zna včasih grdo zalomit. Prvi problem teh krogel je v tem, da imaš po strelu s tem vragom cel trup divjadi onesnažen s svincem. Drugi problem je da so te krogle zelo občutljive na ovire, oziroma se pri kontaktu s čimerkoli rade razletijo še preden zadanejo cilj. Tretji problem je, da se včasih razletijo tudi v trupu (predvsem večje) divjadi, ko zadanejo v karkoli trdega (kost) in posledično ni penetracije in prestrela.
    Torej kot se iz tega pisanja da sklepati, so te krogle primerne (ne pa idealne) predvsem za manjšo divjad, pod pogojem, da te pač ne moti svinec v divjačini.

    Jaz teh krogel zaradi zgoraj opisanih problemov ne bi dal v cev, saj se za podoben denar kot stanejo te krogle, da dobiti bistveno boljše in kvalitetnejše krogle, ki imajo solidne rešitve za zgoraj opisane probleme (bonding, obročki, prekati...).

    Toliko glede mojega mnenja o tem.
    Last edited by Pinkfloyd; 8. July 2014 at 20:10.

Stran 4 od 4 PrvaPrva 1234

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •