Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 33

Tema: Zrno AccuBond

  1. #21
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat jelenko je objavil: Pokaži objave
    Imam kroglo balistic tip zrno 11,7g v kalibru 30-06 podpludbe so neizmerne in me zanima če bi bila ta krogla boljša in nasplošno iščem kroglo ki ne bo delala podbludb na mesu zanima me tudi teža zrna katere najbolj ugaja temu kalibru za nepoškodovanost mesa....!!! ????

    Iz prve roke : že nekaj let( 8-10 let ) uporabljam omenjeno kroglo in to 125 gr., lastna polnitev N 140- 52 gr.- Vo 910 m/s. Iz začetka sem bil malo skeptičen -( mehka in lahka krogla , visoka hitrost....)v praksi pa se je pokazala kot zelo dobra izbira za odstrel srnjadi. 120kg težek jelen odskočil 70 m . Prašiče streljam z ABC, v pripravi so LOS.
    Pri strelu med 7-9 rebrom so poškodbe z kroglo balistic- tip minimalne ( kar velja za večino krogel in kalibrov ) , pri strelu skozi plečeta pa ne poznam krogle , kjer je vsaj eno pleče neuporabno .
    In še nekaj glede podplutb. Le - te niso merilo o kvaliteti krogle oz. nepoškodovanosti mesa.V praksi je največkrat tako, da pri najbolj krvavem kosu divjadi poščipaš rebra in s tem zavržeš dober kg mesa 3 kvalitete- prav nasprotno pa pri čistem strelu skozi plečeta zavržeš 3-4 kg mesa 2 kvalitete.
    Toliko iz prakse. kaj boš izbral in katere krogle ti bodo najboljše delale je pa povsem tvoja izbira.Pri poplavi oz. širokrm izboru krogel , ki so danes na tržišču boš moral sprejeti kompromis- predvsem pa izhajaj iz dejstva , da univerzalne krogle NI.

    Še naprej dober pogled.
    errare humanum est - motiti se je človeško

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Accubond je dokaj podoben klasičnemu ballistic tipu, tudi ni pretirano trd, le da je bonded krogla, čeprav ni takšne bonded kvalitete kot kak Normin Oryx ali Swift Scirocco. Obdrži ponavadi okrog 70-80% mase.
    Če maš možnost, preizkusi Impalo...v 243win(srnjad) imam samo dobre izkušnje(kljub hitrosti 1100m/s na ustju), v 308win pa jo imam šele kak mesec, tako da do sedaj sem jo pognal samo v tarčo. Impale se ne da primerjat z nobeno drugo, ker je verjetno edina lovska krogla, ki se ne deformira.

  3. #23

    Privzeto

    Mislim da bom preizkusil norma oryx 11,7g in pa geco plus 11g pa bom videl kaj bo... !!!
    Last edited by Pinkfloyd; 8. July 2014 at 20:08.

  4. #24

    Privzeto

    Preberi najprej temo o normi. Lani sem v kal. 30-06 uporabljal Oryx 11,7 g in na kratko povedano nisem bil zadovoljen. Precej poškodb in potplutb, najbolj pa me je motilo pokanje notranjih organov. Oryx je namreč precej mehka krogla, 30-06 pa precej močan kaliber, tudi kar hiter, sploh kar se manjše divjadi tiče posledično določene krogle delajo precejšnje razdejanje.

    Moje mnenje je da poizkusi nekaj tršega. Preizkusi kakšno tršo bonded kroglo, ali pa kar monolitko. Jaz sem šel letos na monolitke. Poškodbe so precej manjše, ostalo pa zaenkrat enakovredno svinčenkam.
    Last edited by Pinkfloyd; 8. July 2014 at 20:08.

  5. #25

    Privzeto

    Že nakaj časa čakam 200 grains barnes TSX samo nevem kaj bo....!!!
    Last edited by Pinkfloyd; 8. July 2014 at 20:08.

  6. #26

    Privzeto

    Kako pa da si se odločil za 200 gr? Pri 30-06 je že 180 gr več kot dovolj, saj takšna krogla kot je Barnes ohrani ob prehodu čez tarčo takorekoč vso težo in je na koncu še vedno enako težka ali celo težja kot 200 gr svinčena krogla, ki pa ob prehodu čez tarčo izgubi precej teže.
    Nekateri proizvajalci serijskega streliva gredo celo na 165 gr krogle kot standard, npr. Hornady GMX, Barnes VOR-TX TSX in TTSX, tudi pri Lapui Naturalis so šli iz 180 gr na 170 gr...
    Pri monolitnih velja da je boljša izbira nekoliko večja hitrost in malo manjša teža izstrelka v primerjavi s svinčenkami, kot obratno, ker pač takšna monolitna krogla ne izgublja mase, za pravilno odpiranje pa rabi hitrost.

    Tovarniško polnjeno monolitno strelivo zadnje čase raste kot gobe po dežju, tako da če ti Barnes pade v vodo imaš še cel kup drugih.
    Last edited by Pinkfloyd; 8. July 2014 at 20:08.

  7. #27

    Privzeto

    Mi bo koglega napolnil municijo sam je imal doma samo to težo te krogle,saj mislim da ne bo vredu dela sploh na srnjadi....!!! (zaradi padanja divjadi v ognju)
    Last edited by Pinkfloyd; 8. July 2014 at 20:08.

  8. #28

    Privzeto

    http://renato0013.webizlog.com/index...SPRG.)-002.jpg To je neka stara municija oznake SBP pa me zanima od koga je to,doma imam tako municijo v klaibru 30.-06 in je super je to morda češka municija...????

  9. #29

    Privzeto

    SBP je stara oznaka za češki S&B. Tvoji naboji so očitno zelo stari. Naloži še sliko krogle, če je možno.

  10. #30

    Privzeto Slike sbp

    Click image for larger version. 

Name:	DSCN2593.jpg 
Views:	3 
Size:	222.9 KB 
ID:	14362[attach=config]14363
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice DSCN2590.jpg‎  

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •