Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 25

Tema: Fusion

  1. #11

    Privzeto

    Dve leti in pol je že od zadnjih prispevkov v tej temi. A je v tem času še kdo drug preizkusil to strelivo? Cena je prava, na tujih forumih tudi kar pohvalijo. Mika me da bi tudi sam preizkusil.

  2. #12
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Ti preizkusi in poročaj, ker tudi mene "srbi"
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #13

    Privzeto

    So že doma, 30-06, 10,7g. Za preizkus pa bodo najbrž prišli na vrsto drugo leto, ko bom poizkusno na to strelivo nastrelil enega od karabinov. Letos sem že bolj kot ne že izpolnil svojo kvoto odstrela srnjadi, za drugo imam pa Oryx.

  4. #14

    Privzeto

    Jaz streljam Fusion 8,4g v naboju 270win letos.Uplenil nekaj lisic,vran ter šest kosov srnjadi.Lisice obležale v ognju od vran je nekaj ostalosrnjad pa je razen enega mladiča odskočila iz nastrela.Dolžina bega je 30-70m.Krvna sled pa je obilna,tako da lahko brez problema najdemo divjad.Krogla ne naredi veliko škode-ne trga.Potpludbe so v mejah normale.Pri dveh kosih streljanih na blizu največje.Streljano na 30-50m.Nad 100m b.p.Glede na to,da se gre za bonded kroglo so rezultati pričakovani.Srnjad predstavlja premajhen medij in gre krogla pri hitrosti Vo-930ms preprosto skozi....bom videl kako se bo obnesla pri prašičih ter gamsih seveda,če bo dijana prijazna z mano...he,heJe pa Fusion najbolj precizno tovarniško strelivo s katerim sem streljaj do zdaj.V Blaser R-8 trije streli luknja v luknjo...tud pet jih gre,če imam dober dan....za tovarniško strelivo za moje pojme odlično...lp.

  5. #15
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    jaz uporabljam fusion 165grainski v kalibru 300wm do sedaj sem uplenil 1+ gamsa na katerem so bile poskodbe majhne pobegnil slabih 10m , 4 srnine mladiče vsi streljani na dlje kot 100m in sicer težke dva sta imela vsak po 5kg in dva vsak po 6kg poškodbe so za tako majhen kos bile kar velike vendar nič podplute enega sem tudi odkupil, padli pa so vsi na mestu. Uplenil pa sem tudi srnjaka streljal sem na cca 120m srnjak je ob strelu takoj padel nato pa se pobral in pobegnil kakih 50m in nato oblezal. Meni krogla dela zelo dobro tako da bom pri njej kar ostal

  6. #16
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Kakšne so kaj izstrelne rane? Me ima, da bi nabavil v 308 11,7g za medveda. Hvala.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  7. #17

    Privzeto

    Jaz jih imam, enako gramažo v enakem kalibru, nisem pa še nič uplenil z njimi. Vendar, te krogle naj bi bile izdelane za lov na divjad teže nekako do slabih 150 kg (CXP2 klasifikacija) in kolikor je tam prebrati jih ravno ne priporočajo za lov na nevarno veliko divjad. Najbrž so bolj mehke krogle in se hitro odpirajo, zato jim manjka prebojnosti za nevarno veliko divjad.
    Verjetno te Fusion zanima zato, ker je ena redkih, ki v 11,7 g presega 3000 J energije na 100 m v kalibru 308 win... Vendar, kak Nosler Partition 11,7 v 308 win bi bil za medveda bolj sigurna izbira.

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Kakšne so kaj izstrelne rane? Me ima, da bi nabavil v 308 11,7g za medveda. Hvala.

  8. #18
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Zaradi energije me zanima, ja. Kar se pa prebojnosti tiče, me ne skrbi, ker imamo (ko ga dajo seveda) medveda do 100kg.
    Nosler Partition pa redko kje dobiš.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  9. #19

    Privzeto

    Dovolj močno polnitev Nosler partition v 308 win 11,7 g polni Norma in Federal. Oboje bi se moralo dati dobiti, če ne drugače uvoz iz Avstrije, saj se ve kateri trgovci lahko naročajo strelivo. Ali pa kataloška prodaja (Frankonia...). Včasih se Partition dobi tudi še v kakšni stari zalogi Hirtenbergerja, katero nekatere trgovine še vedno držijo. Pozoren je treba biti le na Nosler Partition od S&B, ker tista "zimska" polnitev v 308 win niti slučajno ne dosega 3000 J na 100 m.

    Izjemno močna polnitev je tudi Federal Trophy bonded tip 11,7g v kal 308 win, saj na 100 m dosega po tablici kar 3250 J, kar je po mojem rekord glede tovarniškega streliva v tem kalibru in gramaži.

    Skratka za tiste, ki s 308 win hočete jagati medveda, se da najti tudi takšno strelivo, kar 308 win uvršča med enega najbolj univerzalnih, kar jih je.

    Za medveda do 100 kg bi pa najbrž tudi Fusion zadostoval, toliko da je pač zadoščeno zakonu. Čeprav bi dejansko marsikatera druga krogla bila bistveno boljša, čeprav zakonsko pač ne ustreza.

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Zaradi energije me zanima, ja. Kar se pa prebojnosti tiče, me ne skrbi, ker imamo (ko ga dajo seveda) medveda do 100kg.
    Nosler Partition pa redko kje dobiš.
    Last edited by Deerhunter; 18. August 2014 at 14:48.

  10. #20
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Ajoj, pozabil na Normo Rešena zadeva.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •