Stran 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 25 od 25

Tema: Fusion

  1. #21

    Privzeto

    Moje izkušknje s Fusionom v 3006, 180 grainov, niso bile najboljše, saj so bile tako podplutbe kot iztrelne rane obsežne, predvsem na srnjadi. Za pogone je bila ok. Kroglo sem zamenjal in šel na LOSa.

  2. #22
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Prskač hvala. Če je izstrelna prevelika, mi medvedka nobeden ne pripravi za na zid
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #23

    Privzeto

    Tudi sam jih hranim za pogone. Iz vsega prebranega o tej krogli, predvsem na ameriških straneh, sem dobil občutek, da gre za mehko bonded kroglo, katera je namenjena predvsem lažji divjadi. Zato tudi hitro in široko odpiranje in posledične precejšnje poškodbe na lažji divjadi. V 30-06 je taka krogla še relativno hitra povrhu, kar še poveča poškodbe.
    Fusion je bila izdelana z mislijo na lov na ameriško jelenjad (belorepa, mulasta jelenjad...). Njen namen ni nikoli bil lov na veliko, nevarno divjad. Najbrž zaradi hitrega in širokega odpiranja, zaradi česar ji zna zmanjkati sape pri kakšnih res velikih primerkih divjadi. Za nevarno veliko divjad zato ni priporočljiva.
    Sam srnjadi nisem hotel jagat s tem, saj sem že po zgradbi krogle sklepal kako bo delala na srnjadi. Po drugi strani pa je takšna krogla zelo dobra za razne ozimce in lanščake na pogonih, saj mora narediti dovolj škode da tudi ob slabšem zadetku divjad ne gre predaleč. Takšna krogla se hitro odpre in naredi dovolj širok strelni kanal na d. prašičih manjše kilaže, hkrati pa se zaradi bonded konstrukcije ne razleti ob zadetku v kaj tršega. Tudi cena je zelo sprejemljiva, verjetno gre za najcenejšo bonded kroglo na našem tržišču.

    Verjetno bi se Federal Fusion 11,7g glede rezultatov na divjadi dalo primerjati z Normo Oryx v 11,7g, ki je tudi podobno "mehka" zato zelo razbija manjšo divjad. Je pa zato zelo učinkovita na malo trši divjadi (pogonih).

    Citat Prskač je objavil: Pokaži objave
    Moje izkušknje s Fusionom v 3006, 180 grainov, niso bile najboljše, saj so bile tako podplutbe kot iztrelne rane obsežne, predvsem na srnjadi. Za pogone je bila ok. Kroglo sem zamenjal in šel na LOSa.

  4. #24

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Prskač hvala. Če je izstrelna prevelika, mi medvedka nobeden ne pripravi za na zid
    Prosim, to ti ga pa bodo, ne bo problem .

  5. #25

    Privzeto

    Včeraj sem izvedel, kje imajo to strelivo na zalogi, tako da sem šel iskat še 2 škatli 11,7g v 308 win za 33 â?? po škatli. Na zalogi imajo tudi ostale kalibre in gramaže Fusion streliva. Za tak denar je super naboj. Ni ravno za srnjad, če želimo imeti čim več od mesa, je pa za vse ostalo, dovolj poceni, da mi ni žal z njim ustreliti na tarčo ali po lisici, dovolj kompakten za d. prašiče in jelenjad, zakonsko v mojem 308 win in 11,7 g teži dovolj močan celo za medveda, kar je v kal. 308 win precejšnja redkost.

    Opažam pa da pri večini ameriškega streliva, sploh tipa SP in Ballistic Tip, pa tudi pri raznih bonded kroglah, večina uporabnikov toži nad precejšnjimi poškodbami na srnjadi. Menim, da je to zato, ker to strelivo preprosto ni namenjeno za lov tako majhne divjadi kot je srnjad, pač pa je to strelivo namensko izdelano za ameriško divjad, prvenstveno njihovo jelenjad, ki pa je precej večja kot naša srnjad. Ter tudi zato, ker je ameriško strelivo zaradi drugačnih regulativ precej bolj vroče polnjeno kot evropsko strelivo.

Stran 3 od 3 PrvaPrva 123

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •