Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 66

Tema: Pesjak

  1. #31

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Psa, ki je celo leto odzunaj (v boksu) ne bo pretirano zeblo, bolje se znajde tudi v mrazu na terenu.
    Kaj pa vem, no....meni ni še noben pes zmrznil na jagi, kljub temu, da živijo z nami v hiši. Pa sem precej v lovišču in tudi ne samo ob sončnem vremenu, ko je temperatura zraka 18°C, dovolj vlage v zraku in ko piha severo-vzhodnik.
    Je pa res, da pri čakanju (štantanju) psa, ki ni navajen mraza, rado zebe. Ampak...večina tapravih vodnikov itak ne "visi" s psi po štantih. :icon_mrgreen:
    Last edited by Breza; 5. March 2009 at 09:47.

  2. #32
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ja, odvisno je tudi od pasme, dlake, prehrane......

  3. #33
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Povezava 3037
    Ko sva z Dikom prebirala pasje zadeve na forumu je videl Sprimgerjeve in Brezine pse na kavču.No nikakor mu nisem mogel dopovedati ,da so to pač mestni cucki in da je drugače njegova štala v izmeri 5x4,5m ki si jo deli še z Aronom in Ajkom čisto vredu.No zmagal je in si prisvojil (vsaj za nekaj časa) moj prostor ,kako pa se je počutil se vidi z fotke
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #34
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Veper pazi 7. člen Zakona o zaščiti živali (Skrbnik živali mora živali zagotoviti:– ločeno nastanitev nezdružljivih živali). Problem lahko nastane, ko se domov vrne zmaj.

  5. #35

    Privzeto

    OOO kako je lep tale Dik !

  6. #36

    Privzeto

    Veper, tale slika je pa za čisto 10-ko.

  7. #37

    Privzeto

    En milijon idej:
    http://www.xxxxxxxxx.de/

    Škoda, da se pri nas nihče s tem bolj profiesionalno ne ukvarja.
    Last edited by ZR7; 10. March 2009 at 13:58.

  8. #38

    Privzeto

    http://www.xxxxxxxxxx
    Oglaševanje na forumu ni dovoljeno. Če želite komu kaj konkretnega tu pokazati, prekopirajte slike in jih tu vstavite brez povezav na prodajalca.
    Le ti se za oglaševanje lahko domenijo.

    admin
    Last edited by ZR7; 10. March 2009 at 13:57.

  9. #39

    Privzeto

    V bistvu sem hotela z linkom pravzaprav pokazat eno zadevo, na katero so me opozorili Nemci.

    In sicer, da je pomembno (sploh pri visokonogih pasmah), da ima pesjak vzdolžne rešetke (in ne mreže), zato da pes nima dovolj opore za stojo na zadnjih nogah. Bojda je ravno ta stoja na zadnjih nogah (psi so namreč večinoma firbci in "visijo" na zadnjih nogah ob mreži vedno, ko so jim zdi, da se kaj zanimivega dogaja - sploh mladi psi) pogosto kriva za neravno rast zadnjih nog (kravja stoja).

    Se na slikah lepo vidi, da speljejo povezovalno prečko med rešetkami glede na velikost psa - da je ne more doseči (pri večjih pasmah je povezovalna prečka v zgornji tretjini višine).

    Rekli so tudi, da so glede stoje na zadnjih nogah in posledično deformacij "večje pasme - večji problem, manjše pasme - manjši problem."

    Nekaj primerov pesjakov:

    Povezava 3076

    Povezava 3077

    Povezava 3078

    Povezava 3079

    Povezava 3080

  10. #40
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Spet nekaj novega. Nisem čisto prepričan v ta nemška opozorila (iz izkušenj).

Stran 4 od 7 PrvaPrva 1234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •