Stran 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 66

Tema: Pesjak

  1. #11
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Tole sem našel v arhivu.

    Povezava 3015

    Povezava 3016

  2. #12
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    Minimalne mere za pesjak (skupaj z uto) in mere pasje ute glede na velikost psa so določene tudi s Pravilnikom za zaščito hišnih živali (Ur.L.RS 75/2005; čl. 25 in 26)
    ...
    Me sploh ne zanima. Dobi uto, v kateri bo prostor velik točno toliko kot izbrana škatla v katero je tako zaljubljena. In po načrtu Jagermajstra. Z vratci, pleksi šipo in streho na kateri lahko leži in zviška opazuje okolico.

  3. #13
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Samo eno pripombo imam. Recimo, polovico tal v boksu prekrij z deskami, da ne bo kuža na betonu.

  4. #14

    Privzeto

    Citat ZR7 je objavil: Pokaži objave
    Me sploh ne zanima. ....

    ...sam povem kaj piše v Pravilniku; če se slučajno kdo na koga kdaj "spravi" tudi take stvari štejejo. Pa če jo zarad mene zapiraš v kletko od kanarčka.

    Povem pač kaj piše v uradnih državno-pravnih predpisih samo informativno, da ne bi slučajno kdo kdaj jamral, da ni vedel....

    Jagermaister komplimenti za res dobro urejen pesjak in uto!

  5. #15
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Samo eno pripombo imam. Recimo, polovico tal v boksu prekrij z deskami, da ne bo kuža na betonu.
    Pod je betonski estrih z glazuro, pod njim pa 5 cm stiropora. Tako je bolj primerno za očistit. Sicer pa kuža, če je zunaj in ravno ne skače naokrog, velikokrat sedi ali leži na strehi ali pa v predsobi.

  6. #16
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    Jagermaister komplimenti za res dobro urejen pesjak in uto!
    Breza, hvala za kompliment:icon_razz:

  7. #17
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Citat Hribowc je objavil: Pokaži objave
    Odpiram novo temo, za katero upam, da še ne obstaja.

    Ker se odločam za nakup psa me zanima kakšne "pesjake","kuče" imate zgrajene za vaše ljubljenčke. Kaj imajo najraje

    Dobrodošla je tudi kakšna slika.
    Hribovc tole imajo pri nas najraje.

  8. #18
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    ...sam povem kaj piše v Pravilniku; če se slučajno kdo na koga kdaj "spravi" tudi take stvari štejejo. Pa če jo zarad mene zapiraš v kletko od kanarčka.
    ...
    Imamo samo kletko za nimfo, a je Pepa ne odstopi. Pač egoistična kura.
    Ne, ne gre za to, da bi matral psa. Enostavno se mi zdi, da se pes, ki je na prostem, najbolje počuti v nekakšnem brlogu. Ta pa je seveda pogojen z merami psa. Manjši kot je, manjši je brlog. Dobro toplotno izoliran zagotavlja toploto v najhladnejših dneh. In seveda so obvezna vratca ali zavesa, ki preprečuje vdor hladnega zraka. In dekca za komoditeto, ki si jo po želji napraska in nastavi, saj na popolnoma ravnih tleh ni najudobneje. Nekateri psi obvladajo celo da zlezejo pod deko.

    K takemu brlogu pa seveda spada vsaj dovolj velik pesjak, če ne ograjeno dvorišče.

  9. #19

    Thumbs up

    Tudi jaz dam v pesjak posušeno praprot ker se v njej baje ne zadržuje "golazen". Menjam jo enkrat na dva meseca. Namesto stiropora mam pa stirodur ker se v stiropor rade naselijo mravle in ga počasi zmelejo v prah.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  10. #20

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Samo eno pripombo imam. Recimo, polovico tal v boksu prekrij z deskami, da ne bo kuža na betonu.
    Ja to sem itak že imel v mislih od vsega začetka !

Stran 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •