Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 62

Tema: Bi-pod (tačke) na puški

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto Bi-pod (tačke) na puški

    Verjetno za športno streljanje skoraj nujna oprema..

    Kaj pa za lovske namene,pride u poštev,se kdo poslužuje tega??
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  2. #2
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Mogoče za kak lov na gamsa zna prist prav...čeprav je to malo "ne-tradicionalno" in zna pri kakšnih bolj tečnih lovcih izzvati negodovanja

  3. #3
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Meni se zdi ravno za gamsa še najmanj primerno. Vsaj jaz nisem še nikoli streljal gamsa iz toliko ravne površine, da bi lahko obe tački postavil na tla, brez da bi bila puška postrani, kar pa vpliva na lego zadetka. Prav veliko šarjenja na grebenu in popravljanja tačk, pa noben gams ne bo čakal.

    Se mi pa zdijo primerne za lov na travnikih iz tal. Takrat ko ležiš na tleh in pod puško podlagaš vse sorte od daljnogleda do ne vem česa vsega še. Ruksaka pa ponavadi na travnik ne vlačim s seboj. Tako da za take primere bi celo daljše nožice, ki bi omogočale strel iz sedeče pozicije, prišle prav.

    Kljub razmišljanju o teh podstavkih, pa sem še vedno na lovski palici, ki je že nekajkrat omogočila vertikalno umiritev strela. Tako da se bolj nagibam k deljeni lovski palici, ki jo razpreš in dobiš stojalo. In imaš palico in stojalo obenem.

  4. #4

    Privzeto

    Živjo
    tačke so zelo uporabna stvar,tako na travniku kot za gamsa,tačke so nastavljive vsaka posebej in ni važno če je teren postrani se da vse uštimat,pa tudi dovolj hoda ima da lahko puško zarotiraš v pravilen položaj,na 200m pa tudi na 300m je strel ob pravilni uporabi bi poda 100%
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    jau, kam gre jaga
    če že mormo jagat s plastičnimi puškami in sivimi cevmi, vsaj navadno leskovo palco uporabljajmo, ne bi-poda:icon_smile:

  6. #6
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    štajerska
    Prispevki
    473

    Privzeto

    vse to se meni tudi ne zdi več ravno primerno za lov!!
    če smo tako dolgo lahko lovili samo s puško, marsikdo še daljnogleda ni imel, zaj bi pa še to potrebovali?? sicer pa je stvar posameznika. kdor jo hoče in(ali) je zadovoljen s tem, naj mu kar vredu služi ta stvar.

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Ja, mate prav, pa bodimo 100 let za leseno žlico!
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  8. #8

    Privzeto

    Pač gremo v Ameriko, kar se nam je zedlo še pred 5 leti smešno in brezveze postaja vedno bolj normalno. Zamislite si kaj bi pred nekaj leti rekli, če bi se kdo pojavil v svetlečem cestarskem jopiču na pogonu?

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    Citat davorin je objavil: Pokaži objave
    vse to se meni tudi ne zdi več ravno primerno za lov!!
    če smo tako dolgo lahko lovili samo s puško, marsikdo še daljnogleda ni imel, zaj bi pa še to potrebovali?? sicer pa je stvar posameznika. kdor jo hoče in(ali) je zadovoljen s tem, naj mu kar vredu služi ta stvar.
    Zdej so drugi časi ,in če že vseskozi težimo k lovsko pravičnim strelom,zakaj potem ne bi-pod??
    Palica je dober pripomoček,za kar pa potrebuješ še "tretjo" roko..bi-pod reši to zadevo
    nkol ni tok lepo,da neb mogl bit se lepš..
    ..kr neki ..

  10. #10
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    stajerska
    Prispevki
    100

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    jau, kam gre jaga
    če že mormo jagat s plastičnimi puškami in sivimi cevmi, vsaj navadno leskovo palco uporabljajmo, ne bi-poda:icon_smile:
    ja ucasih so tud vse dneve peš hodili po gozdovih in jagali----pa zdaj??v vsak "grm" je ze narejena cesta,da lahko tudi z avtom prides zraven!!moramo v korak s časom((sam pa uporabljam leskovo palico-1A))
    LP
    Sanja svinja o lovski puški v koruzi

Stran 1 od 7 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •