Stran 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 62

Tema: Bi-pod (tačke) na puški

  1. #51

    Privzeto

    Citat pikolis1980 je objavil: Pokaži objave
    na 220metrov zame ni lovsko pravicno
    Če zate ni zame je, saj sem napisal da vsak ve zase,saj nikjer ne piše da na 200 al pa na 300m ne smemo streljat ali se mogoče motim?
    uglavnem meni z bipodom in 24x povečavo ni na 300m problem zadet in vem da bo žival padla ravno tako kot na 50m. Kot pa sem že povedal vsak ve zase. Sam vem da je strel,za katerega se lovec počuti in ve da bo 100% zadetek lovsko pravičen. Pa še to če se ti ne zdi lovsko pravičnom utrelit na 200m potem noben lovec v alpah ni lovsko pravičen,tam so streli tudi do 400m,pa je manj zastrela kot v nižinah,ker so to pač strelci ki vejo kako se takim rečem streže,če se pa nekdo ne počuti ustreliti na tako razdaljo pač naj strelja na 50m,me pa zanima kako boš prišel divjadi na popolni čistini na 50m.

    Detel:"Tiste tace nebi nikoli vlačil s seboj, palico pa ja."
    ti nebi tac jaz pa nebi palice vsak ve zase
    lp
    Last edited by denis jež; 3. March 2009 at 18:31.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  2. #52

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    Če zate ni zame je, saj sem napisal da vsak ve zase,saj nikjer ne piše da na 200 al pa na 300m ne smemo streljat ali se mogoče motim?
    uglavnem meni z bipodom in 24x povečavo ni na 300m problem zadet in vem da bo žival padla ravno tako kot na 50m. Kot pa sem že povedal vsak ve zase. Sam vem da je strel,za katerega se lovec počuti in ve da bo 100% zadetek lovsko pravičen. Pa še to če se ti ne zdi lovsko pravičnom utrelit na 200m potem noben lovec v alpah ni lovsko pravičen,tam so streli tudi do 400m,pa je manj zastrela kot v nižinah,ker so to pač strelci ki vejo kako se takim rečem streže,če se pa nekdo ne počuti ustreliti na tako razdaljo pač naj strelja na 50m,me pa zanima kako boš prišel divjadi na popolni čistini na 50m.

    Detel:"Tiste tace nebi nikoli vlačil s seboj, palico pa ja."
    ti nebi tac jaz pa nebi palice vsak ve zase
    lp
    na srnjaka ti ni nikoli treba streljat na 220metrov se ga da zalest ce pa neznas zalest divjad se pa navadi.sicer za lov na gamsa nic nerecem se je treba malo stegnit za srnad pa ni take potrebe to je moje mnenje.sam zase pa ze ves kako je.zame si xxxxxx ne pa lovec

    Brez žalitev!
    admin
    Last edited by ZR7; 3. March 2009 at 19:20.

  3. #53
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    V našem lovišču se razdalje krepko zmanjšujejo zaradi poraščenosti terena. Kaj bo šele čez 10, 20 let .

  4. #54
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat denis jež je objavil: Pokaži objave
    ...če se pa nekdo ne počuti ustreliti na tako razdaljo pač naj strelja na 50m,me pa zanima kako boš prišel divjadi na popolni čistini na 50m.
    O se da, se da. A je potrebno malo premisliti in upoštevati okoliščine ter biti dovolj spreten. Biti moraš res pravi lovec v prvenstvenem pomenu besede.
    Da se tudi pobožati srno, a je treba vedeti, da zna dobro brcniti. Poznam možaka, ki je prišel tako blizu celo košuti.

    Je pa spet vprašanje ali imamo pravico divjad tako plašiti za naše samopotrjevanje.

  5. #55

    Privzeto

    [QUOTE=pikolis1980;30762]na srnjaka ti ni nikoli treba streljat na 220metrov se ga da zalest ce pa neznas zalest divjad se pa navadi.sicer za lov na gamsa nic nerecem se je treba malo stegnit za srnad pa ni take potrebe to je moje mnenje.sam zase pa ze ves kako je.zame si xxxxxx ne pa lovec

    Sej vem de se da zalest in znam zalest,ne se bat niste samo v vaših krajih pravi lovci. Se mi pa zdi brez veze plašit divjad in jo zalezovat in pri tem vznemirjat,ker vem da prej kot prideš do tistega pravega jih prej toliko splašiš in vznemirjaš. Jaz jih raje ocenim na daleč in če je pravi se mu malo približam in recimo če vidim da je pravi ga do 250m brez problema ustrelim. Ti pa kar veselo zalezuj ti nič ne rečem,samo ne žali da sem nevemkaj,ker ravno kot ti lovim v skladu z pravili.
    lp
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  6. #56
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mozirje
    Prispevki
    592

    Privzeto

    Citat pikolis1980 je objavil: Pokaži objave
    na srnjaka ti ni nikoli treba streljat na 220metrov se ga da zalest ce pa neznas zalest divjad se pa navadi.sicer za lov na gamsa nic nerecem se je treba malo stegnit za srnad pa ni take potrebe to je moje mnenje.sam zase pa ze ves kako je.zame si xxxxxx ne pa lovec

    Brez žalitev!
    admin
    če boš imel kdaj priliko loviti sibirskega srnjaka ali pa navadnega srnjaka v vojvodini ,potem šele potem se boš spomnil da ti je nekdo govoril o strelih na dolge razdalje.

    UČIMdokler živim pa še potem (B)umrem

  7. #57
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Mislim, da tukaj res ni potrebna uporaba težkih besed. Denisa pozanam in mislim, da je jagr na mestu. Tako, da zaradi razdalje oddanih strelov res ni potrebno bilokako žaliti en druzga
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  8. #58

    Privzeto

    moje mnenje ostaja da pri srnadi ni treba streljat na 200metrov.saj ni tezava uplent na 200metrov samo zame to ni to.pa brez zamere.

  9. #59

    Privzeto

    Denis, kakšen naslon pa uporabljaš za kopito?
    Sam nisem pristaš dolgih strelov, samo ob pravi opremi in vaji pa mislim da 250m ne bi smelo biti predaleč. Zato me zanima tudi zadnji naslon.

  10. #60

    Privzeto

    vsaki živali se da približat al je to gams ali pa to srnjak!sam potrpljenje rabiš!

Stran 6 od 7 PrvaPrva ... 234567 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •