Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 30

Tema: Nosler

  1. #1

    Privzeto Nosler

    Ima kdo izkušnje z kroglo Nosler AccuBond?

  2. #2
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Kaj te zanima....Jaz jih uporabljam v cal.270win in sicer v tovarnisko polnjenim Federalom.Teza 9g.
    Lahko ti opisem razliko med noslerjem in rws-ks.Teh sem najvec uporabljal.

  3. #3
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    66

    Privzeto

    Dule lep pozdrav,

    jaz sem jih že pred časom polnil za kaliber 308 win. Moram rečt, da so mi delovale zlo podobno kot Hornadiy Interbond. Itak je to bondet krogla, ki od deformaciji obdrži tam nekje od 60 do 70 % teže (plašček in svinc zlepljen skupaj), imel sem problem edino z točnostjo zadetkov. Saj moji puški ne pašejo krogle, ki imajo posnet zadek. Kar se tiče strela na divjad ni bilo nobenih problemov, izhodna rana zmeraj. Je pa res da so malo dražje pa še pakunga je sam 50 kosov.

    LP

  4. #4

    Privzeto

    Zanima me natančnost te krogle, učinek na divjad, ali divjad pada v ognju oz. je pobeg z nastrela kratek ali dolg, stanje podplutb glede na lego zadetka, prebojnost pa tudi trdota krogle. Nabavil bi krogle 165 gr kalibra .308 polnil pa bi jih v kaliber 7,5x55 Swiss, ki je balistično zelo blizu .308Win. Prosim za omenjeno razliko med AccuBondom in KS-om. Je pa res da so krogle sorazmerno drage, saj pride 50 kosov 50€, kar pa se hitro kompenzira če je krogla dobra in dela tako kot oglašujejo pri Noslerju.

  5. #5
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    66

    Privzeto

    Jaz pri strelih na srnjad nisem imel velikih podpludb (samo okoli rane) prav tako ne pri divjih prašičih. Večina srnjadi je padla v ognju prav tako manjši pujski do 40kg. Krogla je v prvem delu bolj mehka, šele kasneje nekje proti sredini se strša. Iztopna rana je bila odvisna od velikosti divjadi in razdalje strela (hitrost) mislim pa, da je bila največja iztopna rana 7 cm pri srni. Ko sem pa streljal na lanščaka in sem ga zadel v pleče je bilo pa kar hudo zbito, tako kot pri vsaki krogli. Dule ali si kaj gledal krogle Lapua Mega, meni se fantastično obnesejo na tarči in divjadi pa še cenovno so ugodne.

    Accubond in Mega

  6. #6
    Član od
    Feb 2009
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    481

    Privzeto

    Torej lahko ti povem kako deluje v mojem kalibru.Kar se tice natancnosti ti zal nemorem dati nekih podatkov ker imam crveno zastavo in optiko leupold z dokaj debelim krizem in seveda tovarnisko polnjene naboje.Torej spravim ji nekje do 3cm od centra.Prav tako rws ni razlike ne v natancnosti ne v legi zadetkov.
    Razlika med ks in noslerjem je pri strelih na blizu.Pri ks divjad tudi na blizu pada v ognju medtem ko z noslarjem naredi se kaksen korak.Medtm ko na daljsi razdalji pada v ognju.Ks je ob zadtku v kost topovski projektil izredno trga in razbija.V mojem kalibru in dokaj visoki hitrosti ks 895m/s.Z noslerjem podpludb na prasicu ni za srnjaid nimam podatka (se nisem odkupil).Hitrost 899m/s.Medtem ko pa je probojnost neverjetna.Pred leti sem uplenil merjaca 135kg cez plece je prebila krogla skoz in skoz na razdalji dobrih 20m.
    Zaenkrat za moj okus nisem nasel bolje krogle.
    Sicer sam nepolnim nabojev ampak 56eur za rws ali 45eur za amerski patron z noslerjevo kroglo je kar razlike sploh ce jih popokas 100+.Z kroglo sigurno nebos razocaran.Pri natancnosti je pa vec dejavnikov.

  7. #7

    Privzeto

    Citat barnes308 je objavil: Pokaži objave
    Dule ali si kaj gledal krogle Lapua Mega, meni se fantastično obnesejo na tarči in divjadi pa še cenovno so ugodne.
    Vsaka krogla dela drugače pri različnih hitrosti. Zato je kaliber zelo pomemben. Nosler je enostavno predraga za to kar nudi. Je veliko boljših. In za kaliber 30 je Barnes kar prav napisal.
    Za tiste, ki pa streljate na večje razdalje je pa po moje najboljša Hornady A-max.

  8. #8

    Privzeto

    Barnes, krogle Lapua mega sem samo preveril ponudbo arteka na internetu pa ravno tiste srednje gramaže nima, moji puški ustrezajo krogle pri 160-170 gr, imel sem krogle oryx 180gr, vendar pa se niso obnesle po natančnosti, saj je kar razmetavalo, medtem ko z 168 gr nese zelo uredu. Verjetno bom nabavil kar Noslerja, najprej eno škatlo za probo, če se bo pa obneslo bom verjetno nabavil večjo količino.
    Najlepša hvala za odgovore obema.

  9. #9
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Za tiste, ki pa streljate na večje razdalje je pa po moje najboljša Hornady A-max.
    Se strinjam, ubistvu so za na daleč primerne vse match krogle...

    Sam sem tudi hotu polnit accubond 200gr za .300 win mag, pa sem se premislu zaradi cene... Se mi zdi vseeno malo predrga tu v evropi...

  10. #10
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    Barnes, krogle Lapua mega sem samo preveril ponudbo arteka na internetu pa ravno tiste srednje gramaže nima, moji puški ustrezajo krogle pri 160-170 gr, imel sem krogle oryx 180gr, vendar pa se niso obnesle po natančnosti, saj je kar razmetavalo, medtem ko z 168 gr nese zelo uredu. Verjetno bom nabavil kar Noslerja, najprej eno škatlo za probo, če se bo pa obneslo bom verjetno nabavil večjo količino.
    Najlepša hvala za odgovore obema.
    Lapua mega in nosler accubond imata malo skupnega...

    Jaz uporabljam lapuo mega na 9.3x62, in sem zelo zadovoljen, vendar samo za pogone...

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •