Rezultati 1 do 7 od 7

Tema: 45 acp

  1. #1
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Jurklošter
    Prispevki
    47

    Privzeto 45 acp

    Zanima me če gdo uporablja pištolo v tem kalibru in mnenje?

    lp

  2. #2

    Privzeto offtopic

    Tole je čist offtopic,ampak da ne načenjam nove teme - oglejte si tole,pol pa vaša konstruktivna" mnenja.....
    http://www.youtube.com/watch?v=dFJja...eature=related
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  3. #3
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Precej hud kaliber in precej švoh gospodična...

  4. #4

    Privzeto

    na IDPA forumu boš našel več mnenj.

    Predvsem je lep kaliber za streljanje v papirne tarče, saj od daleč vidiš kam si zadel.

  5. #5
    Član od
    Jul 2008
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    128

    Privzeto

    Kar se strelanja v tarčo tiče, ga jst ne bi kupil zaradi precej višje cene streliva kot je pri 9x19. Če imaš to bolj ljubiteljsko zaradi "Colt" replike recimo ali pa za lov, je druga. Razlika je okoli 4-5€ na škatlo v primerjavi z 9x19

  6. #6

    Privzeto

    Citat Vidra05 je objavil: Pokaži objave
    Za goske ni seno:icon_::icon_:
    ... no res je tudi, da kaliber .50AE nima tako nedolžnega odsuna, tako da me rezultat posnetka niti ne čudi, sploh, če ženska strelja prvič z večjim kalibrom, pa bi jo lahko opozorili, da je bolj pomembno kako bo Desert Eagla držala, šele nato pa kako in kam bo ciljala ...

    Drugače pa imam sam Colt 1911, MK-IV, Series 80, Gold Cup, National Match, 5" cev, blued, v .45ACP kalibru. Sam kaliber je pri "amerih" z nekaterimi raznimi občasnimi nihanji v vojaški uporabi že cca 100 let (odgooglajte ga, pa boste našli ogromno člankov na to temo). Dejstvo je, da ima zelo veliko zaustavno moč, zato gredo pa sedaj v ZDA nazaj v uporabo tega kalibra - sicer je bil razpis za polavtomatske pištole z polimerskim ogrodjem, ker je po mojem mnenju napaka, sicer je pištola zaradi manješ teže - cca 0.8 kg - udobnejša za nošnjo, pa je zaradi teiste manjše teže toliko večji odsun pri streljanju - sam sem streljal z H&K USP - polimer - v cal. .45ACP in nisem imel potrebe, oz. želje po drugem seržerju - se bodo Američani zaradi odsuna na koncu še bali streljati. Bili so neki poskusi prehoda na 10mm Auto za službene potrebe, pa so to idejo opustili in je ta kaliber nekako skoraj že izumrl. Pri nas je trgovinska cena .45ACP municije cca 40% večja glede na 9mm Luger, pa vendar - koliko nabojev pa letno izstrelite, da bi bil to odločujoč parameter - jaz za športno uporabo cca 2000, tako da je v tem primeru obvezno lastno polnenje (no tako zaradi stroškov, kot še iz drugih razlogov). Res je, ima večji odsun od 9x19mm, vendar imam občutek, da je odsun še zmeraj manjši kot pri revolverju v kal. .357MAG, sploh pa po dveh seržerjih že pozabiš na razliko, sploh pa če streljaš samo z enim pištolskim kalibrom.

    LP-MP

  7. #7

    Privzeto

    Gre za seveda tudi za okus.
    A če primerjaš 45 ACP in 9 mm Luger +P potlej v energiji ni razlike. Procent enstrelnih zaustavitev je enak, v taktični probojnosti pa .45 ACP zaostaja za 9mm Luger.
    Res je da se krogla z večjim premerom nikoli ne skrči , je pa tudi res da sodobne krogle 9 mm Luger pravilom zanesljivo odpirajo.
    Imel sem 1911, a kot rečeno je za nošenje preteška.
    Odsun je v primerjavi s 9tko ali 40S&W bistveno počasnejši in tudi kasneje si nazaj v tarči.

    Če bi že .45 ACP promoviral kot potentno možnost potlej v neki sodobni polimerki v +P+ varijanti - za resno uporabo, za vadbo pa čim milejšo polnitev , da še zanesljivo cikla.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •